Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N cze 22, 2014 18:59 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Pt sie 02, 2013 9:12
Posty: 93
Uskoki na Sonaty to jeszcze nie największy problem. Przejedźcie się zobaczyć jak wygląda przejazd rowerowy przez Puławską na skrzyżowaniu z Woronicza.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N cze 22, 2014 19:22 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz lut 01, 2007 20:03
Posty: 371
Lokalizacja: Służew
A mnie poraża cała Cybernetyki - na 4 przejazdy 2 razy guma. Rynsztoki tam są strasznie głębokie i maja ostre krawędzie...

_________________
Walcz o połaczenie rowerowe Ursynowa i Służewca:
http://www.facebook.com/RoweremNaSluzewiec
pisz wnioski do Burmistrza: burmistrz@mokotow.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N cze 22, 2014 19:32 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Mnie nieodmiennie zaskakuje, że tak skrajna niekompetencja trzyma się mocno. Nieumiejętność liczenia do jednego (cm) naprawdę powinna dyskwalifikować od pracy przy odbiorze inwestycji kosztujących miliony.

(Tak, wiem że często jest to głupota uważająca się za mądrość. Ostatnio na przejeździe ochockim przedstawicielka ZDM twardo broniła konieczności łamania prawa. Bo przecież niedasię inaczej.)

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N cze 22, 2014 19:48 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
R2D2 napisał(a):
A mnie poraża cała Cybernetyki - na 4 przejazdy 2 razy guma. Rynsztoki tam są strasznie głębokie i maja ostre krawędzie...


Moja seria wniosków w sprawie Cybernetyki już leży w ZDM. Jeżdżę tamtędy do klienta od niedawna, i po miesiącu musiałem obręcz w kole wymieniać, bo się połamała na skrzyżowaniu z Postępu!

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn cze 23, 2014 8:18 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
~Kris napisał(a):
R2D2 napisał(a):
A mnie poraża cała Cybernetyki - na 4 przejazdy 2 razy guma. Rynsztoki tam są strasznie głębokie i maja ostre krawędzie...
Moja seria wniosków w sprawie Cybernetyki już leży w ZDM. Jeżdżę tamtędy do klienta od niedawna, i po miesiącu musiałem obręcz w kole wymieniać, bo się połamała na skrzyżowaniu z Postępu!

Brać przykład z Wrocławia:
http://rowery.eko.org.pl/index_aktualno ... 13&art=902
:mrgreen:

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn cze 23, 2014 10:56 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
W sprawie Cybernetyki/Postępu
żeby nie być gołosłownym :)
ZMID wzywa Budimex do usunięcia nienormatywnych progów na ul. Postępu do 17 lipca 2014:

Obrazek

Obrazek

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt cze 24, 2014 17:32 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 6:25
Posty: 128
Lokalizacja: Ursynów
Wzorem Krzysztofa zająłem się prostowaniem sobie drogi do pracy:

1. Przesunąłem paczkomat! :)
Jeszcze tydzień temu było tak:

Obrazek

A dziś jest tak (interwencja po 5 dniach):

Obrazek

Wystarczyło napisanie maila do firmy pocztowej i postraszenie nadzorem budowlanym.

2. Zgłosiłem nienormatywny próg i zapadlisko jezdni na skrzyżowaniu Sobieskiego i Nałęczowskiej:

Obrazek

Obrazek

Interwencja nastąpiła następnego dnia! Zdjęcia nie mam, asfaltu nie ruszyli ale krawężniki już nie wystają, kałuży nie zaobserwowałem do tej pory. Dziwne że na podobne zgłoszenie na Rzeczpospolitej/Oś Królewska nie podjęli działań już od 2 miesięcy.

3. Jak widać na zdjęciu z przesuniętym paczkomatem pojawiło się w międzyczasie ogrodzenie w skrajni DDR. Wykonawca tej budowy chyba chce wojny! Postawił takie ogrodzenie (bez tych betonowych podpór) w marcu i po zgłoszeniu sprawy do ZDM i PINB po kilku dniach je zdemontował i postawił ponownie odsunięte o 50 cm. Długo się nie cieszyłem bo kilka dni temu zdemontował je i postawił ponownie tym razem nie tylko nie zachowując skrajni ale wręcz wyłączając z użytku część DDR. Kto wydaje pozwolenia na zajęcia pasa drogowego? ZDM? Jak radzicie uderzyć tym razem? Poprosić o okazanie pozwolenia? To co jest teraz jest już nie tylko niewygodne ale zwyczajnie niebezpieczne.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt cze 24, 2014 19:01 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Pt maja 27, 2011 8:40
Posty: 36
pszyszek napisał(a):
Wzorem Krzysztofa zająłem się prostowaniem sobie drogi do pracy:


I dziękuje ci za to, bo dzięki temu osoby takie jak ja, czyli korzystający z tych dróg sporadycznie, będą również miały łatwiej.
Niestety, gdy zgłaszałem jakieś usterki w rejonie, w którym się na co dzień nie poruszam, były one bardzo często usuwane w sposób niechlujny.
Wg mnie tylko regularne korzystanie z jakichś dróg dale możliwość, kontroli postępu i jakości prac na bieżąco.

pszyszek napisał(a):
Kto wydaje pozwolenia na zajęcia pasa drogowego? ZDM? Jak radzicie uderzyć tym razem? Poprosić o okazanie pozwolenia? To co jest teraz jest już nie tylko niewygodne ale zwyczajnie niebezpieczne.


Pozwolenie na podstawie wniosku zajmującego pas drogowy wydaje zarządca drogi.
Jeśli jest nim ZDM to ZDM, jeśli gmina to wydział infrastruktury, z wyjątkiem śródmieścia, gdzie tą funkcje pełni Zarząd Terenów Publicznych.
Załącznikiem do wniosku (z wyjątkiem awaryjnego zajęcia pasa drogowego) jest projekt organizacji ruchu, który musi być uzgodniony z policją, warszawskim inżynierem ruchu i ZDM, a jeśli powoduje zmiany w komunikacji miejskiej, to również w ZTM.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt cze 24, 2014 22:19 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 6:25
Posty: 128
Lokalizacja: Ursynów
kaczor1 napisał(a):
Pozwolenie na podstawie wniosku zajmującego pas drogowy wydaje zarządca drogi.
Jeśli jest nim ZDM to ZDM, jeśli gmina to wydział infrastruktury, z wyjątkiem śródmieścia, gdzie tą funkcje pełni Zarząd Terenów Publicznych.
Załącznikiem do wniosku (z wyjątkiem awaryjnego zajęcia pasa drogowego) jest projekt organizacji ruchu, który musi być uzgodniony z policją, warszawskim inżynierem ruchu i ZDM, a jeśli powoduje zmiany w komunikacji miejskiej, to również w ZTM.


Czy zajęcie drogi rowerowej również pod to podchodzi? Wg mnie tak bo mowa jest o zajęciu pasa drogi a nie jezdni. Zapytam wykonawcę (jeżeli go ustalę) czy dostał takie pozwolenie a ZDM czy takowe wydał. Jeżeli się okaże że jednak tak to poproszę o oznakowanie niebezpiecznych miejsc bo nie wierzę że w uzgodnieniach zezwolono na brak oznakowania tych podpór.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt cze 24, 2014 22:37 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
pszyszek napisał(a):
Czy zajęcie drogi rowerowej również pod to podchodzi? Wg mnie tak bo mowa jest o zajęciu pasa drogi a nie jezdni. Zapytam wykonawcę (jeżeli go ustalę) czy dostał takie pozwolenie a ZDM czy takowe wydał. Jeżeli się okaże że jednak tak to poproszę o oznakowanie niebezpiecznych miejsc bo nie wierzę że w uzgodnieniach zezwolono na brak oznakowania tych podpór.

Powinien być zatwierdzony przez Inżyniera Ruchu (Wydział Czasowej Organizacji Ruchu) projekt czasowej organizacji ruchu.

Na projekcie nie muszą być wyrysowane wszystkie słupki i podpory -- zgodność realizacji w terenie z obowiązującymi przepisami spoczywa na wykonawcy. A podpory naruszają przepisy o skrajni (nie tylko 0,5m ze Standardów, ale 0,2m z Rozporządzenia ministra).

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL