Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt cze 19, 2012 21:58 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Śr sie 27, 2008 12:40
Posty: 245
Do krótkiego filmu na temat infrastruktury rowerowej w Warszawie potrzebuję kilku zdjęć skrzyżowań, na których przerwana jest ciągłość drogi dla rowerów/ciągu pieszo-rowerowego.

takie jak np. Banacha/Pasteura, al. Wilanowska/Dolina Służewiecka

Chodzi zarówno o większe skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, jak i przecięcia z mniejszymi uliczkami.

Osoby, które dysponują takimi fotkami (lub mogą je łatwo wykonać na swoich codziennych ścieżkach) bardzo poproszę o kontakt na: roweremnazakupy(małpa)gmail.com

z góry dzięki :)

_________________
Ursynowski budżet partycypacyjny na bezpieczne przejścia dla pieszych i pasy rowerowe!
http://www.zm.org.pl/?a=bp-142-pasy_ursynow


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr cze 20, 2012 5:39 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Pn lut 12, 2007 22:27
Posty: 1062
Lokalizacja: Legionowo
A nie łatwiej ze street viev?

Modlińska/Kowalczyka: http://goo.gl/maps/afkR

_________________
http://www.legionowo.masa.waw.pl
http://www.bialoleka.masa.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr cze 20, 2012 9:52 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Śr cze 20, 2012 9:35
Posty: 1
Abrahama/Fieldorfa - wysłałam już zapytanie do ZDM, odpowiedzieli, że przebudowa "jest w planach";
Al. Witosa/Idzikowskiego
Wzdłuż Sikorskiego, na odcinku od Sobieskiego do Al. Wilanowskiej mamy ciąg, przerywany dla rowerów:
    skrzyżowaniami z uliczką - chyba Pory
    wjazdem i wyjazdem ze stacji benzynowej
    dojazdem do myjni
    dojazdem do komisu samochodowego

Jeżeli zdjęcia z Google nie wystarczą, postaram się jakieś zrobić, ale dopiero pod koniec przyszłego tygodnia.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr cze 20, 2012 12:51 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 10:13
Posty: 28
gromanik napisał(a):
A nie łatwiej ze street viev?


Pewnie łatwiej ale jest pewien szkopuł: kopyrajt.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr cze 20, 2012 22:09 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Śr sie 27, 2008 12:40
Posty: 245
Generalnie chodzi o to, żeby było w miarę dobre ujęcie - np. znak drogowy "koniec drogi dla rowerów" i urywajaca się trasę. street view tego niestety nie daje.

jesli chodzi o Sikorskiego - to to akurat mam, podobnie jak Banacha. Wszystkie inne zdjęcia będą bardzo mile widziane :)

_________________
Ursynowski budżet partycypacyjny na bezpieczne przejścia dla pieszych i pasy rowerowe!
http://www.zm.org.pl/?a=bp-142-pasy_ursynow


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz cze 21, 2012 7:16 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N paź 18, 2009 19:39
Posty: 416
Na przykład takie?

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz cze 21, 2012 10:46 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
Na cyrku zwanym ciągiem pieszo-rowerowym wzdłuż ulic bitwy warszawskiej/banacha na mniej więcej kilometrze takich miejsc naliczyłem 6. Mogę obfocić i podesłać. Nie wiem tylko czy wszędzie znaki postawili. Komórką wystarczy?

Ah, i jeszcze piękny punkt na krzyżanowskiego/kasprzaka.

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz cze 21, 2012 12:19 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lut 19, 2010 14:05
Posty: 694
Lokalizacja: Warszawa, daleko za Wawrem
Chodzi tylko o Warszawę? Piastów jeszcze tkwi w epoce kamienia łupanego jeśli chodzi o rowery i tam nie znają przejazdów dla rowerów. Ale coś im świta, że ktoś gdzieś wynalazł tzw. "rower" i postawili znaki jak pokazał PNM76.

_________________
Ważne jest dokąd zmierzamy, a nie jak szybko.

"... we humans tend to screw up everything that's good enough as it is...or everything that we're attracted to, we love to go and defile it." - Chris Cornell


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz cze 21, 2012 22:02 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Śr sie 27, 2008 12:40
Posty: 245
@PM76: to zdjęcie jest świetne, napisz proszę gdzie zostało wykonane :)

@Hermes: Banacha mam, Bitwy Warszawskiej - bardzo chętnie skorzystałbym z jakiejś fotki. Krzyżanowskiego/kasprzaka - też bardzo chętnie :)

@Piwosław: tak, generalnie chodzi o Warszawę

dzięki za pomoc

_________________
Ursynowski budżet partycypacyjny na bezpieczne przejścia dla pieszych i pasy rowerowe!
http://www.zm.org.pl/?a=bp-142-pasy_ursynow


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz cze 21, 2012 23:08 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt lis 18, 2011 13:25
Posty: 164
Hej, można dodać jeszcze rozmijanie się DDR, jest to w końcu nieciągłość wielce irytująca, choć nie na skrzyżowaniach. Co do przykładów:
- Ciąg pieszo rowerowy za Medicover na Bitwy Warszawskiej z początkiem DDR przedzielony drzewem (nie mówię, żeby wycinać, ale jakieś lepsze wyprofilowanie by się przydało)
- W parku Szymańskiego przy fontannach - stara ddr przesunięta względem nowej o kilka metrów
- Przy tym samym parku, acz od jezdni serwisowej koło wrotkowiska (ul.Prymasa) DDR kończy się dokładnie za krzakami, i z jezdni nie ma szansy zobaczyć rowerzysty. Przejazdu rowerowego brak tak samo jak i zebry. Żeby wjechać na DDR przy Prymasa musimy kręcić slalomy na jezdni.

Nie wiem, czy w grę wchodzą też bezmyślne objazdy - np za stacją benzynową przy Górczewska X Prymasa. Niby jest, a jakby nie było ciągłości. Do tego Przejazd przez 3 ramiona Niepodległości X Batorego.
Interesuje Cię też dyskryminacja pieszych na skrzyżowaniach, gdzie jest mało miejsca na zebrę i przejzad? Coś bym wymyśliła. Tylko u mnie gorzej z fotkami :(


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL