Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr kwi 18, 2012 19:48 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 16:11
Posty: 149
Witam,
Dziś dostałem odpowiedź na najważniejszy z mojej perspektywy wniosek, o DDR w al. Krakowskiej na odcinku Szyszkowa - 17-ho Stycznia.
Jeżdżę tam każdego dnia i wiem, że jeździ tam dużo rowerzystów po chodnikach, szczególnie własnie na wymienionym odcinku. Do tego odcinek dochodziłby prawie do granicy Warszawy z racji tego, że węzeł z południową obwodnicą dorzuca kilkaset/dziesiąt metrów DDR.
No i się zaczęło:
Cytuj:
Wnoszę o stworzenie projektu a w dalszej perspektywie wybudowanie drogi dla rowerów
wzdłuż al. Krakowskiej na odcinku od ulicy Szyszkowej do ulicy 17-go Stycznia, gdzie łączyłaby
się z istniejącym ciągiem pieszo-rowerowym oraz drogą dla rowerów przy ulicy 17-go Stycznia.

Droga dla rowerów powinna znajdować się po wschodniej stronie jezdni al. Krakowskiej,
gdyż jest tam najmniej przeszkód terenowych oraz skrzyżowań z drogami poprzecznymi.

Wniosek argumentuję własnymi obserwacjami ruchu rowerowego komunikacyjnego do i z
Warszawy w godzinach porannych i popołudniowych. Niestety wskazany odcinek alei
Krakowskiej jest prosty i relatywnie nieograniczony sygnalizacją świetlną, co skutkuje w
nagminnym przekraczaniu prędkości przez kierujących samochodami. Wydzielenie ruchu
rowerowego skutkowałoby zwiększeniem bezpieczeństwa ruchu rowerowego na tym odcinku
drogi oraz zwiększenie popularności komunikacji rowerowej.


Dzisiejsza odpowiedź:
Obrazek

Następna odpowiedź będzie z kontrargumentami + zdjęciami i prośbą o przekazanie właściwemu organowi(chyba padnie na ZMID).
I nie dam się zbyć problemem z rowami:
Obrazek


Czy z sygnalizacją świetlną.

Odpowiedź pojawi się tutaj prawdopodobnie jeszcze dziś, ale późną nocą.

Na pewno zaangażuję we współpracę urząd dzielnicy Włochy, nie wiem z jakim skutkiem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz kwi 19, 2012 0:15 
Offline
Dzicz Kudłata

Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 17:31
Posty: 307
Lokalizacja: Warszawa
Ze ździwieniem odkryłem w zeszłym roku, że kawałek ścieżko-podobny tam jest między Mineralną, a Szyszkową!
Podczas budowy Decathlonu zbudowano od nowa chodnik oraz równoległy do niego chodnik barwy czerwonej z kostki niefazowanej. Twór ten znajduje się po stronie zachodniej. W miarę łagodny wjazd jest po kilkudziesięciu metrach za Mineralną. Nawierzchnia jak na kostkę równa, geometria w porządku. Kłopot w tym że nie ma zjazdu na Szyszkową. Twór urywa się na chodniku przed pasami dla pieszych. Jadąc od Raszyna totalnie niewidoczny i niedostępny.

Nie jest w żaden sposób oznakowane poziomo i pionowo. Na szczęście :mrgreen:

_________________
Pozdrawiam wildzi


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N mar 24, 2013 20:43 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz sty 18, 2007 21:10
Posty: 999
Lokalizacja: Warszawa
do tego jeszcze trzeba dodać "dziurę" między Włodarzewską a Instalatorów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn mar 25, 2013 16:21 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 16:11
Posty: 149
kulikowski napisał(a):
do tego jeszcze trzeba dodać "dziurę" między Włodarzewską a Instalatorów.

NA to jest projekt, ale pieniędzy nie ma. Zainteresujmy tym może Pana Puchalskiego...?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn mar 25, 2013 21:31 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 19, 2008 18:33
Posty: 460
Lokalizacja: Żoliborz
Mhrok napisał(a):
NA to jest projekt, ale pieniędzy nie ma. Zainteresujmy tym może Pana Puchalskiego...?


Z tymi pieniędzmi to zdaje się coraz gorzej będzie:
http://www.zw.com.pl/artykul/538,662809.html

(Sorry, że nie wklejam całego art., ale na dole strony mają zastrzeżenie, że sobie tego nie życzą - przynajmniej tak to rozumiem.)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn mar 25, 2013 23:18 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn cze 21, 2010 21:03
Posty: 277
Jak to ma być projekt jak na Kasprzaka, czyli "zabierzmy pieszym chodnik", to osobiście napiszę protest. :cry:

_________________
Powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne stanowisko. Nie może być uznawana za oficjalne lub nieoficjalne stanowisko jednostki, organizacji bądź firmy z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL