Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N kwi 15, 2012 12:23 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt kwi 04, 2008 11:21
Posty: 416
Lokalizacja: Laski - Warszawa
Olku, spróbuj jakoś przybliżyć istotny parametr opisu: długość/szczegółowość opisu, liczba zdjęć - jakieś sugerowane przedziały.
Czas przejazdu - nie można pisać, że "trasa zajmie Ci X minut", ale można, że "trasa zajmuje mi X lub Y minut w zależności od warunków:...". To jest konkretna informacja, która dla osób niekorzystających z roweru jest zazwyczaj zaskoczeniem i to zazwyczaj w jedną stronę. Ludzie wyobrażają sobie, że rower jest bardzo powolny. U mnie rozpiętość jest niewielka, 40-50 minut. Nowicjusz na kiepskim rowerze pewnie musi przewidzieć godzinę lub nawet trochę dłużej, ale to nadal jest konkurencyjne w stosunku do komunikacji miejskiej lub nawet samochodu w godzinach szczytu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N kwi 15, 2012 12:33 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 16:11
Posty: 149
Jak ktoś ma kamerę to może też nagrać przejazd i wrzucić na YT. Każdy zobaczyłby sobie co trzeba i mógł zobaczyć krajobrazy jakie chce ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N kwi 15, 2012 13:13 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt lis 18, 2011 13:25
Posty: 164
Ad. 3 i 8. (Czas dojazdu, Personalizacja tras) Myślałam o bardziej spersonalizowanych czasach. A jak wynika z moich doświadczeń, pewne trasy przy ładnej pogodzie jadę tyle samo czasu, choćbym nie wiem jak się starała, ale też może kilka osób jeździ taką samą trasą, więc można by było porównać albo tylko podać (np. Kasia, studentka na bemowobike'u - 25 min; Włodzio, emeryt na kolarzówce - 20 min; Zosia zakupoholiczka z siatkami zakupów, na składaku 30 min:) autobus 43 min + 21 min pieszo). Fajne wydaje mi się porównanie roweru (skrót przez las, park, wyprzedzam 3 autobusy w korku, schody 1x itp.)z inną komunikacją (np. 3 przesiadki, 1 autobus na godzinę - pod Warszawą, okrężna droga, schody 3x).
Jeśli chcemy pisać przewodnik zachęcający początkujących do jazdy, raczej nie wydaje mi się celowe podawanie informacji - w śnieżycę 2 x dłużej. :) Nikt chyba na pierwszy raz nie wyskoczy na rower akurat w niepogodę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N kwi 15, 2012 18:32 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lut 19, 2010 14:05
Posty: 694
Lokalizacja: Warszawa, daleko za Wawrem
miroslavka napisał(a):
Jeśli chcemy pisać przewodnik zachęcający początkujących do jazdy, raczej nie wydaje mi się celowe podawanie informacji - w śnieżycę 2 x dłużej. :) Nikt chyba na pierwszy raz nie wyskoczy na rower akurat w niepogodę.

Chyba, że napiszesz coś w stylu "Przy -10 stopniach wreszcie robi się luźno na ścieżce i można się rozpędzić." :mrgreen:

_________________
Ważne jest dokąd zmierzamy, a nie jak szybko.

"... we humans tend to screw up everything that's good enough as it is...or everything that we're attracted to, we love to go and defile it." - Chris Cornell


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N kwi 15, 2012 19:52 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N paź 18, 2009 19:39
Posty: 416
olek napisał(a):
Spróbuję podsumować:
Bikestats? ktoś z tego korzystał? mnie się dziś nie otwiera i to jest już duży argument przeciw.


Bikestats to wbrew pozorom potężny portal społecznościowy. Tylko, ze chyba słaby do promocji rowerów, bo tam spotykają się raczej ci, których do rowerów przekonywać nie trzeba (sam jestem użytkownikiem). Już prędzej postawiłbym na "marketing szeptany" via facebook. Jak będzie odpowiednie konto i kilka osób z forum będzie je "Lubiło" lub "udostępniało" to kaganek oświaty będzie zataczał potężne kręgi :)

olek napisał(a):
9. Gminy podwarszawskie: początkowo myślałem o ograniczeniu się do terenu Warszawy, ale skoro jest już co najmniej dwóch (trzech?) chętnych do pisania spod miasta, to super, tym lepiej. Ale tym bardziej poważne stają się zastrzeżenia co do rutowania tras.


Jeśli chodzi o gminy podwarszawskie to melduję się jako trzeci (czwarty?) ;)
Wprawdzie moja droga do pracy pokrywa się chyba częściowo z trasą Profesora Marka ;) i jednak wolę obciski, ale coś tam wysmarować, ewentualnie nagrać filmik zawsze mogę. Zwłaszcza, że ja mam naprawdę ładnie po drodze :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N kwi 15, 2012 20:23 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): So paź 01, 2011 18:46
Posty: 16
Ja mógłbym opisać swoją trasę, nawet personalnie (nie mam oporu przed ujawnieniem do jakiej szkoły chodzę, ani w jakim rejonie mieszkam, ani kim jestem :P) tylko jest ona dosyć prosta, więc nie wiem, czy wniosłaby coś do "projektu"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N kwi 15, 2012 21:10 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 16:11
Posty: 149
sailing_cyclist napisał(a):
Ja mógłbym opisać swoją trasę, nawet personalnie (nie mam oporu przed ujawnieniem do jakiej szkoły chodzę, ani w jakim rejonie mieszkam, ani kim jestem :P) tylko jest ona dosyć prosta, więc nie wiem, czy wniosłaby coś do "projektu"

Spokojnie, moja składa się z pięciu ulic w Warszawie i trzech zakrętów, także... Też nie mam co opisywać. al. Krakowska, Grójecka, Filtrowa, Krzywickiego, Nowowiejska. Nic ciekawego a i najprostsza trasa. Niby mógłbym coś wymyślić po ŻiW i potem po Polu Mokotowskim, ale jestem nieprzekonany do tego wariantu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn kwi 16, 2012 6:31 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
marek.slon napisał(a):
Olku, spróbuj jakoś przybliżyć istotny parametr opisu: długość/szczegółowość opisu, liczba zdjęć - jakieś sugerowane przedziały.


Luźna propozycja: 5-15 zdjęć (max. 20) w zależności od długości / skomplikowania trasy. Opisujemy fragmenty ciekawe, nieoczywiste, np.:

- za przystankiem skręcam w bramę

- tu by się przydało 100 m kontrapasa, co pozwoliłoby uniknąć objeżdżania kwartału

- w tym miejscu nie należy się bać jezdni, bo ma szeroki prawy pas

itp.

Cytuj:
Czas przejazdu - nie można pisać, że "trasa zajmie Ci X minut", ale można, że "trasa zajmuje mi X lub Y minut w zależności od warunków:...". To jest konkretna informacja, która dla osób niekorzystających z roweru jest zazwyczaj zaskoczeniem i to zazwyczaj w jedną stronę. Ludzie wyobrażają sobie, że rower jest bardzo powolny. U mnie rozpiętość jest niewielka, 40-50 minut. Nowicjusz na kiepskim rowerze pewnie musi przewidzieć godzinę lub nawet trochę dłużej, ale to nadal jest konkurencyjne w stosunku do komunikacji miejskiej lub nawet samochodu w godzinach szczytu.


OK, czuję się przegłosowany ;-)

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn kwi 16, 2012 11:02 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N mar 01, 2009 12:43
Posty: 368
Rzeczywiście, miejsce.info jest dość wygodne. Mogę parę swoich tras również dorzucić, ale są one zazwyczaj krótkie.

http://miejsce.info/m/pl/6Im4940

Trasa wydaje się dłuższa i bardziej uciążliwa, niż ścieżka przy Ujazdowskich, ale
- nie ma śniegu zimą
- nie ma samochodów parkujących we wjazdach (codziennie, przez co trzeba omijać chodnikiem a czasami wjeżdżać na ulicę pod prąd)
- jest bardziej płasko.

Jak widać na przykładzie mojej trasy, kontrapasy by się przydały (lub chociaż ścieżka na nieszczęsnej Marszałkowskiej).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn kwi 16, 2012 12:30 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 06, 2007 13:58
Posty: 447
Lokalizacja: grochów
To zaś moja trasa
http://miejsce.info/m/pl/SZoS46z
Jest trochę jezdni, most Poniatowskiego może być problematyczny dlatego też dodałem informację o chodniku.
Wykorzystuję DDR w Ujazdowskich - przy porannym korku szybciej nią wychodzi niż między lusterkami, nawet jeśli jeden lub dwóch kretynów stanie we wjazdach bramowych.
Wykorzystuję też przyszłe przedłużenie KEN - da się tam całkiem całkiem przejechać, a pozwala ominąć komunikacyjny slums jakim jest Niepodległości/Puławska/Wilanowska.
Jeżdżę też przez park skaryszewski - nie wiem tylko czy jego grodzenie, które chyba się właśnie zaczęło od Zielenieckiej, nie przetnie mi trasy...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL