Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn kwi 16, 2012 12:41 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N mar 01, 2009 12:43
Posty: 368
Dla "zielonych" - alternatywa dla przechodzenia po przejściu: proponuję pokonywać ronda na dwa: jechać prawym pasem i ustawić się za "trójkątami" na pasie do jazdy na wprost po swojej prawej.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz kwi 19, 2012 6:07 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
Projekt zajawki - czy dobrze oddaje to, o czym dyskutowaliśmy?

Cytuj:
Warszawa na skróty

Z opóźnieniem, ale nieuchronnie Warszawę opanowuje wiosna. Wraz z nią na ulicach pojawiają się tysiące nowych rowerzystów, a kolejne tysiące rozważają przesiadkę obserwując wyprzedzających ich w korku lub mijających na przystanku cyklistów. Z myślą zarówno o początkujących jak i potencjalnych rowerzystach rozpoczynamy naszą nową akcję „Warszawa na skróty”.

Jak jeździć, panie premierze, jak jeździć?

Warszawa to nie wieś, tfu, Sewilla. Mimo 16 lat wytężonej pracy stołecznych urzędników nad ogólnomiejskim systemem dróg dla rowerów, uchwał, koncepcji, programów rozwoju, systematycznej intensyfikacji podejmowanych działań itp., nie widać nawet szkieletu takiego systemu – głównych tras łączących największe osiedla z centrum. Każdy radzi sobie zatem jak może – my chcemy namówić do tego, by podzielić się z innymi swoimi pomysłami na przebijanie się przez warszawską dżunglę, orientowanie się w plątaninie urywających się ścieżek oraz pokonywanie rwących rzek samochodów.

Nie mamy ambicji stworzenia kompleksowej rowerowej mapy Warszawy, opisania wszelkich możliwych połączeń, skrótów i wariantów. Rowerzyści są różni, każdy ma własne potrzeby i preferencje. Chcemy raczej zainspirować do poszukania własnej trasy. Chcemy pokazać, że jazda po Warszawie nie musi oznaczać ani walki o życie na rozcinających miasto autostradach, ani przepychania się zatłoczonymi chodnikami.

Opisz swoją trasę!

Jeździsz na rowerze od 15 lat i zoptymalizowałeś swoją trasę z domu do pracy, tak że nie ma w niej ani jednego zbędnego naciśnięcia na pedał, nie mówiąc już o zatrzymaniu na światłach? A może właśnie przesiadłeś się na rower i odkryłeś, że możesz dojechać na uczelnię szybciej i ciekawiej niż samochodem czy autobusem? Opisz swoją trasę!

Szukamy:
- sprawdzonych tras ulicami lokalnymi,
- sprytnych skrótów przez parki, osiedla, podwórka i dziedzińce, pozwalających ominąć największy ruch samochodowy i najbardziej niebezpieczne skrzyżowania,
- dowodów na to, że „dasię” po Warszawie jeździć rowerem.

Nie szukamy:
- ekstremy w stylu "na Wisłostradzie wskakuję za TIRa i cisnę 50 km/h", "korek na Marszałkowskiej omijam po torowisku" itp.;
- paranoi w stylu "Nowym Światem jadę po chodniku, bo na jezdni są duże i złe autobusy".

Co powinien zawierać opis?

1. Napisz zdanie lub dwa o sobie – kim jesteś, od jak dawna jeździsz po mieście na rowerze, dlaczego wybierasz ten środek transportu?
2. Krótko opisz swoją trasę z domu do pracy / szkoły lub pewien jej fragment, uwzględniając zalety wybranych ulic i skrótów.
3. Jeśli masz pomysł, jak można by niewielkim nakładem środków poprawić warunki dla ruchu rowerowego w tym czy w innym miejscu (np. dopuszczając ruch rowerów pod prąd lub obniżając krawężnik itp.) – super.
4. Jeszcze lepiej, jeżeli te warunki już się poprawiły, dzięki wysyłanym przez Ciebie pismom – nie krępuj się i pochwal się.
5. Podaj orientacyjny dystans i czas przejazdu.
6. Zrób kilka-kilkanaście zdjęć, ilustrujących najładniejsze, najciekawsze lub najbardziej nieoczywiste fragmenty trasy.
7. Pokaż trasę na mapie, np. korzystając z miejsce.info lub podobnego serwisu.
8. Prześlij całość na adres ...

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz kwi 19, 2012 8:38 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Wt cze 21, 2011 20:03
Posty: 43
Lokalizacja: Grochów
ajarmoniuk napisał(a):
Dla "zielonych" - alternatywa dla przechodzenia po przejściu: proponuję pokonywać ronda na dwa: jechać prawym pasem i ustawić się za "trójkątami" na pasie do jazdy na wprost po swojej prawej.

Popieram ten pomysł, który niestety jest chyba w naszym kodeksie nielegalny.
Ale ja tak pokonuje Rondo de Gaulle'a jadąc z Pragi w lewo w ujazodwskie. Przebicie się przez 4 pasy do skrętu w lewo bez śluzy jest kiepską opcją, a nawet jakby powstała to i tak musiałbym czekać na czerwone światło by przeciąć wszystkie pasy.
Więc grzecznie przy prawym krawężniku dojeżdżam do rogu przy Empiku i przestawiam rower.

_________________
------------
Michał Pilch


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz kwi 19, 2012 15:36 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Pt sty 05, 2007 9:27
Posty: 62
ten serwis chyba byłby dobry
http://www.bikemap.net


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz kwi 19, 2012 17:59 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Śr sie 27, 2008 12:40
Posty: 245
Olku,

fajne info o akcji. Mam tylko kilka drobnych uwag:

Cytuj:
Warszawa to nie wieś, tfu, Sewilla.


jeżeli akcja jest skierowana do poczatkujących rowerzystów, to takie aluzje będą dla odbiorców zupełnie niezrozumiałe

Cytuj:
i odkryłeś, że możesz dojechać na uczelnię szybciej i ciekawiej niż samochodem czy autobusem?


może lepiej napisać "szybciej lub ciekawiej", bo nie w każdym przypadku jest szybciej, zwłaszcza jeśli dystans jest relatywnie duży i jesteś np. osobą starszą, która wcale nie ma ochoty jechać szybko. Ludzie często wybierają rower, nawet jeśli nie jest wcale szybciej, ale mają inne powody (przyjemniej, taniej, zdroweiej, ekologiczniej itp.)

Cytuj:
1. Napisz zdanie lub dwa o sobie – kim jesteś, od jak dawna jeździsz po mieście na rowerze, dlaczego wybierasz ten środek transportu?
można w formie nieobowiazkowej zachęcić do przeslania swojego zdjęcia - oczywiscie z rowerem. Mozna też nieobligatoryjnie zachęcić do napisania na jakim kto rowerze jeździ. wybór roweru to często swego rodzaju manifestacja osobowości. Na dodatek ludzie często emocjonalnie związują się ze swoim jednośladem :) i myślę, że dla czytelnika to też może być ciekawe i inspirujące :)

_________________
Ursynowski budżet partycypacyjny na bezpieczne przejścia dla pieszych i pasy rowerowe!
http://www.zm.org.pl/?a=bp-142-pasy_ursynow


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr cze 06, 2012 6:15 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
Sailing_cyclist, ajarmoniuk, legalnycyklista, miroslavka, PMN76 i wszyscy inni, którym pomysł się podobał i deklarowali że opiszą swoje trasy - uprzejmie informuję, że nic od Was na adres naskroty@zm.org.pl nie dotarło. Mam nadzieję, że to tylko chwilowe problemy z dostępem do Internetu / skrzynką pocztową / aparatem fotograficznym / itp. ;-)

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt cze 08, 2012 15:19 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt lis 18, 2011 13:25
Posty: 164
Hej, żeby nie było, że się obijam, wytypowałam moją trasę, która najbardziej (wydaje mi się) pasuje do kryteriów. Jest najkrótsza, ze wszystkich, jakie pokonuję w tygodniu, ale zdecydowanie najbardziej krajoznawcza. Postaram się zrobić zdjęcia, jak tylko dostanę kabel do telefonu (jeśli 0,3 MegaPixeli wystarczy)
http://miejsce.info/m/pl/ESiXFhF
W zanadrzu mam jeszcze Stodoła - Bemowo, Stodoła - Koczargi Stare, Stodoła - Metro Ursynów, Stodoła - Teatr Komedia. Jeśli, byłoby zapotrzebowanie, mogę opisać.
Tylko, że jazda 7 km na wporst JPII jest mało zachęcająca dla początkujących. ALE, ale biorąc pod uwagę liczbę chodnikowców, można pokazać, że się da mimo wszystko.
Jeszcze mam fajną, lekko krajoznawczą, zeszłoroczną, nieużywaną już trasę Mokotów-Józefosław, ale może ktoś z tamtych okolic zachce się pochwalić jazdą przez las;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt cze 08, 2012 20:49 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N paź 18, 2009 19:39
Posty: 416
Ja się zbieram. Mam już większość fotek :)
Tyle, że moja trasa pokrywa się częściowo z trasą Marka Słonia, więc oryginalnie nie będzie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lip 25, 2012 8:35 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Śr lip 25, 2012 8:28
Posty: 1
Cześć, mam propozycję, dzięki której dowiemy się od siebie więcej o trasach rowerowych Warszawy. Wystarczy, żeby wrzucać tutaj linki do swoich tras rowerowych (do pracy lub rekreacyjnych) albo z serwisów z szlakami rowerowymi. Myślę, że pozwoli to na poznanie ścieżek/miejsc, o których wcześniej nie wiedzieliśmy... co Wy na to?

Może ja zacznę na dobry początek...: ;)

- http://www.traseo.pl/trasy/limit/10/pag ... y=&search=

- way2a.pl/tracks/advsearch/asText,warszawa


Pozdrawiam,
grochu


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lip 25, 2012 9:37 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Zdecydowanie zapraszam się do przestudiowania tego wątku:
viewtopic.php?f=1&t=2639

Może opiszesz swoją trasę na głównej www, tak jak zrobili to inni:
http://www.zm.org.pl/?t=na_skroty

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL