Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt kwi 03, 2012 8:43 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Cz lip 23, 2009 11:23
Posty: 72
Lokalizacja: Mysiadło
Ostatnio strasznie GW lamentuje, że na Służewcu będą płatne parkingi w Galerii Mokotów i to tragedia dla kierowców. Piszą o różnych metodach dojazdu tramwajem i autobusem, ale nie zauważyłem, żeby ktoś się zająknął o rowerze. Szkoda, ze żaden z dziennikarzy nie wpadł na pomysł by promować taki sposób dojazdu. Są tam ścieżki i nawet nieco stojaków.
Ja często tam ostatnio bywam i dojazd z Ursynowa zajmuje mi ok. 35 minut i nie mam problemu z parkowaniem (:-) Byłoby łatwiej i szybciej, gdybym nie musiał "przeprawiać się" przez Puławską. Tzn. nosząc i znosząc rower po schodach w przejściu podziemnym i przez kładkę nad Rzymowskiego. Raz nawet spróbowałem przeprawić się pod Puławską, ale generalnie sprowadzało się to do prowadzenia/przenoszenia roweru i jest to nieopłacalne czasowo.
Zafrapowało mnie też dlaczego tyle kobiet z wózkiem spaceruje tam na fragmencie ścieżki rowerowej przy Rzymowskiego. Przyjrzałem się i zobaczyłem absurd rozwiązania. jest kładka, kobieta ma zjazd z kładki na stronę północna i może albo a) wnieść wózek po schodach na kawałek chodnika, następnie go znieść, lub b) przejechać kilkadziesiąt metrów ścieżka rowerową. Innymi słowy kładka i chodnik zmusza wszystkich z wózkami do chodzenia droga rowerową. Fantastyczny argument przeciwko budowom kładek wg mnie.

Andrzej Jarmoniuk: Zmieniłem tytuł postu, bo chyba chodzi o Służewiec, nie Służew. ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt kwi 03, 2012 12:08 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Śr sie 27, 2008 12:40
Posty: 245
to jest dobra okazja, żeby forsować pomysł przejazdu dla rowerów pod Puławską

piąty punkt postulatów rowerowych dla Ursynowa:

http://www.zm.org.pl/?a=rowerowy_ursynow-123

Cytuj:
Szkoda, ze żaden z dziennikarzy nie wpadł na pomysł by promować taki sposób dojazdu

Generalnie nie ma co czekać, że dziennikarze o czymś napiszą. lepiej po prostu podsuwać im tematy :)

_________________
Ursynowski budżet partycypacyjny na bezpieczne przejścia dla pieszych i pasy rowerowe!
http://www.zm.org.pl/?a=bp-142-pasy_ursynow


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt kwi 03, 2012 21:13 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz lut 01, 2007 20:03
Posty: 371
Lokalizacja: Służew
Już od 2006 roku Urząd Dzielnicy Mokotów "niemaśrodków", a nawet nie wie ile potrzeba bo nie zrobił żadnego projektu.
Tu masz wszystko na ten temat:
http://www.facebook.com/RoweremNaSluzewiec

_________________
Walcz o połaczenie rowerowe Ursynowa i Służewca:
http://www.facebook.com/RoweremNaSluzewiec
pisz wnioski do Burmistrza: burmistrz@mokotow.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn paź 12, 2015 9:13 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
A propos http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1, ... skiej.html

Cytuj:
Około 40 osób zablokowało na godzinę przejście dla pieszych na rogu ulic Miączyńskiej i Etiudy Rewolucyjnej. Mają dość spalin emitowanych przez auta dojeżdżające do służewieckich biurowców (...) Dziś pracownicy biurowców chcący przejechać z Mokotowa na Ochotę skracają sobie drogę właśnie przez Wyględów.


Wydaje mi się, że prostszym i tańszym wyjściem od rozbudowy układu drogowego, byłaby zmiana organizacji ruchu mająca ukrócić tranzyt osiedlowy. Nie udało mi się wymyślić kombinacji, która by go całkowicie uniemożliwiała, ale z artykułu wynika, że głównym problemem jest pora popołudniowa, czyli ruch w kierunku Racławickiej i dalej w lewo. Propozycja zmian ulic na jednokierunkowe:


Obrazek

(Przy czym jeżeli problem relacji Racławicka->Woronicza w ogóle nie występuje, można sobie odpuścić wszystkie zmiany na południe od Miączyńskiej.)
Będę wdzięczny za uwagi, w tym od osób lepiej obeznanych z terenem.

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt paź 23, 2015 5:21 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz cze 05, 2014 10:47
Posty: 178
A może po prostu zamknąć ulicę i tyle?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lis 02, 2015 14:17 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Cz lip 25, 2013 10:40
Posty: 16
Wydaje mi się, że wystarczyłaby taka organizacja, która każdy wjazd z Racławiskiej w kierunku południowym uczyniła jednokierunkowym do najbliższego skrzyżowania. Skierowało by to cały ruch w kierunku północnym (bo to jest problem) należało by skierować autostradą Wołoską.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL