Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt paź 25, 2011 22:14 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
http://bzaborow.org/galer/pg/show/1607?page=10

Od:

http://bzaborow.org/galer/pg/photo/84229

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz paź 27, 2011 0:02 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): So kwi 02, 2011 6:41
Posty: 231
Lokalizacja: Warszawa - Grochów, parter bez windy
Ogólnie widzę znaczne zwężenie szerokości jezdni celem wygospodarowania
miejsc parkingowych prostopadłych do osi jezdni.
Ścieżka rowerowa - super, że jest - pomimo, że do nikąd.
Bramę szpitala zamykają ok. 16-ej. Bardziej by się przydała w ciągu
Szaserów - Dwernickiego.
Jeśli kiedykolwiek udrożnią Wiatraczną na Targówek (oczywiście wiaduktem, bo kolejarze na inne rozwiązanie nie pozwolą) to będzie jeszcze gorzej.
Podjazd na wiadukt ma się zaczynać jeszcze przed Chrzanowskiego bo tam
i bez wiaduktu jest co nieco pod górkę.
Myślę, że lepsze byłyby dwa pasy po asfalcie tak jak na E.Plater.
Ruch tutaj niewielki, za to miłośników piesków dostatek.
Będą notorycznie spacerować z pieskiem na długiej smyczy i ścieżkę obsr...
Nie dopatrzyłem się, czy jest określony rodzaj nawierzchni DdR.

_________________
Grzegorz
-----------------------------------
Trolejbus jest cichy i ekologiczny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lis 01, 2011 2:20 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 23, 2010 16:46
Posty: 350
Lokalizacja: Żoliborz / Warszawa
Moje uwagi: (jak nie będzie uwag do uwag to wysyłamy)

- Negatywnie opiniujemy ponadnormatywną szerokość pasów ruchu i zalecamy ich zwężenie do 2,75m. Ponadto zbędne jest tworzenie osobnych pasów do skrętu – z uwagi na mały ruch wystarczy po 1 pasie ruchu na kierunek.
- Negatywnie opiniujemy tworzenie drogi dla rowerów w miejscu, gdzie dużo lepszy efekt przyniesie fizyczne uspokojenie ruchu. Tym samym zalecamy likwidację drogi dla rowerów i poprowadzenie ruchu rowerowego na zasadach ogólnych po jezdni. W wielu miejscach występuje jedynie droga dla rowerów, co będzie powodować, że piesi będą chodzić po drodze dla rowerów powodując liczne konflikty z rowerzystami.
- W przypadku konieczności pozostawienia drogi dla rowerów należy poprowadzić ją z obu stron, wyznaczyć przejazdy na każdym wlocie każdego skrzyżowania, a także doprowadzić do ciągłości ciągów pieszych. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest poprowadzenie ruchu rowerowego po jezdni.
- Zalecamy wprowadzenie strefy „tempo 30” i fizyczne uspokojenie ruchu z uwagi na występujące w okolicy miejsca takie jak przedszkole oraz z powodu lokalnego charakteru ulicy.
- Zalecamy wyniesienie skrzyżowań bądź zamianę ich na ronda. Na każdym wlocie każdego skrzyżowania powinno znaleźć się przejście dla pieszych, ponadto powinno być ono wyniesione jeśli tarcza skrzyżowania nie jest wyniesiona.
- Negatywnie opiniujemy występowanie prostopadłych miejsc parkingowych. Należy zamienić je na miejsca równoległe na jezdni, najlepiej naprzemiennie po kilka miejsc z każdej strony, aby wymusić esowanie toru jazdy, a tym samym zmniejszenie prędkości.
- Negatywnie opiniujemy występowanie zatok autobusowych i zalecamy wprowadzenie antyzatok (http://www.zm.org.pl/?a=zatoki-107).
- Szczególnie ważne jest uspokojenie ruchu na przejściach w okolicy przedszkola – poprowadzenie przejścia grzbietem progu zwalniającego, zbudowanie azylu dla pieszych, zwężenie pasów ruchu do minimum.

_________________
maciek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lis 01, 2011 8:09 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr maja 13, 2009 6:52
Posty: 658
Lokalizacja: Grochów,Gocławek, Szaserów
Jeżeli DDR ma być w pasie zieleni ,nie w jezdni ,to należy wykonać DDR w ciągłości nad każdym przejazdem bramowym ,jak stoi w standardach.
Bardzo słuszne uwagi.
Popieram.

_________________
Inżynier to pewien stan umysłu,a nie tytuł.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lis 01, 2011 11:48 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): So kwi 02, 2011 6:41
Posty: 231
Lokalizacja: Warszawa - Grochów, parter bez windy
Moim zdaniem ponadnormatywną szerokość pasów ruchu znacznie lepiej będzie
zamienić w DdR. Z uspokajaniem ruchu bym nie przesadzał - tam na prawdę nie ma czego uspakajać (wyniesione platformy na skrzyżowaniach w zupełności
wystarczą), a miejsc parkingowych dla mieszkańców biestety brakuje.
Poza tym jak już udrożnią Wiatraczną na Targówek, to przy "okazji" zlikwidują lewoskręty - więc autobus 123 też zniknie.
Jedynym moim postulatem jest DdR wkomponowana w zbyt szeroki pas ruchu.
Moja motywacja jest następująca: jak spotkam na DdR (w jezdni) zaparkowanego
blachosmroda to mu wlepę na lusterko i jadę dalej. Jeśli natomiast na
DdR (w chodniko-trawnikach) spotkam karka z amstafem to raczej szukam
objazdu tego miejsca.
A co do przystanków: kontrzatoki pozwolą stworzyć więcej miejsc
parkingowych i to też popieram.
Uważam, że nie należy walczyć z samochodami na zasadzie "wszystkie na złom",
a jedynie stwarzać korzystniejsze alternatywy dla poruszania się po mieście
własnym samochodem. Samochodzik niech stoi pod domem, a ja wybieram taniość. Niestety w naszej post komunistycznej rzeczywistości te alternatywy
są bardzo dalekie od normy (o ideałach jedynie możemy pomarzyć).
Jak jadę do pracy na 6 to autobusy są 2 na godzinę - AŻ!!
Jak już się wyrwę z tego głębokiego Grochowa (tak to moja okolica) do
cywilizacji (Grochowska - tramwaj i 226 co 10 minut) to mam prawie 300 metrów od przystanku do przystanku.
Na razie pogoda łaskawa więc wybieram ROWER.
Ale idzie zima. Jak sobie pomyślę ile czasu stracę (zamiast pospać jeszcze) na marznięcie na przystankach i ile się nadenerwuję widząc
uciekającą z przed nosa przesiadkę to chyba wybiorę samochód - przynajmniej
przy największych mrozach.
W dniu dzisiejszym 188 i 523 na Rondzie Wiatraczna zatrzymują się w bardzo
korzystnej dla pasażerów lokalizacji. Niestety od jutra nie będzie linii cmentarnych i wrócą na ten tam - hań.
*"hań" w gwarze góralskiej oznacza mniej więcej: daleko, kręto i cały czas pod górkę.
Nie bądźmy hipokrytami. Zostawmy sobie alternatywę - czyli samochód przed oknem. Tak na wrazie czego. Wizja ZTMu jest jak na razie baaardzo daleka
od naszych oczekiwań.
Aha, jeszcze tempo 30. Wystarczy 50 wyegzekwować. Nieekzekwowane tempo 30 jedynie zwiększy odsetek uczestników ruchu łamiących durne ograniczenia.
Sam również się do tej grupy zaliczę - zdarza mi się rowerem 30 przekraczać.

_________________
Grzegorz
-----------------------------------
Trolejbus jest cichy i ekologiczny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lis 01, 2011 12:06 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 23, 2010 16:46
Posty: 350
Lokalizacja: Żoliborz / Warszawa
GFM napisał(a):
Moim zdaniem ponadnormatywną szerokość pasów ruchu znacznie lepiej będzie zamienić w DdR. [...] Jedynym moim postulatem jest DdR wkomponowana w zbyt szeroki pas ruchu.


Drogi dla rowerów stosuje się przy dużym natężeniu ruchu samochodowego i rowerowego, do tego przy dużych prędkościach średnich. Nie pasuje tutaj. Od pasów w jezdni ja wolę ruch na zasadach ogólnych -- można bez problemu np przejechać środkiem pasa przy skrzyżowaniu.

Cytuj:
Z uspokajaniem ruchu bym nie przesadzał - tam na prawdę nie ma czego uspakajać[...]


Ja wyznaję złotą zasadę, że lepiej za bardzo uspokoić niż za mało. Holendrzy i spółka też. Ba, cały zachód tak robi.

Cytuj:
a miejsc parkingowych dla mieszkańców biestety brakuje.


Na mapach widzę, że obiekty obok mają własne parkingi. Ponadto my chcemy zmniejszyć ilość miejsc parkingowych, im ich więcej tym więcej aut na drogach.

Cytuj:
A co do przystanków: kontrzatoki pozwolą stworzyć więcej miejsc
parkingowych i to też popieram.


Nie pozwalają. Zresztą my dążymy do zmniejszenia ilości miejsc parkingowych, a tym samym zniechęcenia do posiadania aut w mieście. Polska ma jeden z najwyższych wskaźników motoryzacji... i przy okazji trupów w wypadkach.

Cytuj:
Jak jadę do pracy na 6 to autobusy są 2 na godzinę - AŻ!! [...] Na razie pogoda łaskawa więc wybieram ROWER. Ale idzie zima. [...]


My polecamy na cały rok rower. Wiele osób jeździ, nie musi czekać na przystanku, nie musi odśnieżać godzinę pojazdu, wsiada i jedzie. Ba, mi jeszcze w zimie w czasie podróży nie było zimno, raz na wiele lat jeżdżenia stałem w korku, ale i tak organizm wystarczająco się ogrzał i nie było z tym problemu. Do tego połowa aut nie odpala i korki są mniejsze.

Cytuj:
Aha, jeszcze tempo 30. Wystarczy 50 wyegzekwować. Nieekzekwowane tempo 30 jedynie zwiększy odsetek uczestników ruchu łamiących durne ograniczenia.


"fizyczne uspokojenie ruchu"

_________________
maciek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So paź 05, 2013 23:48 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn cze 23, 2008 17:51
Posty: 118
Lokalizacja: Stolica - zachodnie centrum
Trwa budowa...
http://www.skyscrapercity.com/showpost. ... count=1618

Znowu niezgodne ze standardami ścieki przykrawężnikowe, brak ciągłości...

_________________
"Lobby rowerowe jest bardzo silne i zaborcze" - Janusz Galas, Inżynier Ruchu m.st. Warszawy


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL