Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn wrz 26, 2011 8:57 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz lut 01, 2007 20:03
Posty: 371
Lokalizacja: Służew
http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/2,6 ... ystow.html

zyciewarszawy.pl » Warszawa Dwa wypadki z udziałem rowerzystów
mz 26-09-2011, ostatnia aktualizacja 26-09-2011 09:24
Do dwóch, niemal identycznych wypadków z udziałem rowerzystów doszło rankiem na ul. Żwirki i Wigury i przy Moście Świętokrzyskim.

Do pierwszego wypadku doszło na skrzyżowaniu al. Żwirki i Wigury i 17 stycznia. Jadąca ścieżką rowerową na zielonym świetle dziewczyna została potrącona przez skręcający na zielonej strzałce w prawo samochód. Ranna dziewczyna trafiła do szpitala.

Potrącenie na Wybrzeżu Szczecińskim
Do takiej samej sytuacji doszło na Wybrzeżu Szczecińskim przy zjeździe z Mostu Świętokrzyskiego. Tam na ścieżce rowerzysta został potrącony przez skręcający autobus linii 512, którego kierowca tłumaczył się, że nie zauważył mężczyzny. Poobijany cyklista także trafił do szpitala - relacjonuje Marcin Włodarski z "Raportu na Gorąco".

_________________
Walcz o połaczenie rowerowe Ursynowa i Służewca:
http://www.facebook.com/RoweremNaSluzewiec
pisz wnioski do Burmistrza: burmistrz@mokotow.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn wrz 26, 2011 19:30 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Wt cze 21, 2011 20:03
Posty: 43
Lokalizacja: Grochów
Proszę pamiętajmy, to nie wina strzałek tylko nas uczestników ruchu!

_________________
------------
Michał Pilch


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn wrz 26, 2011 20:01 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 19, 2008 18:33
Posty: 460
Lokalizacja: Żoliborz
mpilch napisał(a):
Proszę pamiętajmy, to nie wina strzałek tylko nas uczestników ruchu!


No tak - my, uczestnicy ruchu, nie umiemy rozumnie korzystać ze strzałek. Ale to chyba lepiej wyeliminować strzałki niż uczestników ruchu, nie?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt wrz 27, 2011 7:46 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Wt cze 21, 2011 20:03
Posty: 43
Lokalizacja: Grochów
Współczuje tej rowerzystce, bo też miałem przyjemność spotkania na zielonej strzałce z autem. Moje oburzenie było tak samo wielkie.
Ale to nie wina strzałki, że ten kierowca potrącił rowerzystkę. Oglądając wiele filmów z miast i innych rozwiązań drogowych jakoś tam strzałki nie powodują masowej zagłady.
Po prostu pisząc o uczestnikach ruchu miałem na myśli postępowanie kierowcy.

_________________
------------
Michał Pilch


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt wrz 27, 2011 8:10 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
W annałach zarządzania w rozdziale "negatywne cechy biurokracji" zapisano taką zasadę, iż "im więcej reguł, w tym mniejszym stopniu regulują one zachowanie". Zielona strzałka jest wyjątkiem od reguły stosowania świateł, kolejną regułą. Światła są wyjątkiem od reguły stosowania znaków drogowych, kolejną regułą. Znaki sa wyjątkiem od stosowania ogólnych przepisów ruchu drogowego, kolejną regułą. Być może zielone strzalka to w Polsce o jedną regułe za daleko, aby prawidłowo regulowała ona zachowanie na drodze, skoro zachowanie uczestników ruchu jest niewłaściwe.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz paź 27, 2011 19:45 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
I kolejne trafienie:

http://www.zw.com.pl/artykul/282386,640931.html

Cytuj:
Kobieta potrącona na pasach
mz 27-10-2011, ostatnia aktualizacja 27-10-2011 15:24

Na skrzyżowaniu Doliny Służewieckiej i Nowoursynowskiej furgonetka firmy dostawczej potrąciła na pasach kobietę.

Kobieta przechodziła na zielonym świetle, gdy potrąciła ją furgonetka skręcająca w prawo na zielonej strzałce. Piesza została lekko ranna - informuje Marcin Włodarski z "Raportu na Gorąco".

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt paź 28, 2011 8:12 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Wt sie 26, 2008 11:41
Posty: 14
Lokalizacja: Bonn
Cytuj:

Kobieta przechodziła na zielonym świetle, gdy potrąciła ją furgonetka skręcająca w prawo na zielonej strzałce. Piesza została lekko ranna - informuje Marcin Włodarski z "Raportu na Gorąco".


Pewnie "pojawiła się znikąd" i "pędziła jak wariat", tak jak to piszą blachosmrodziarze na forach.

A zielona strzałka jest OK, pod warunkiem, że kierowca wie (!) i pamięta, że jest to skręt warunkowy i jechać można, o ile ustąpi się pierwszeństwa innym uczestnikom ruchu.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL