Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz wrz 01, 2016 19:39 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): N kwi 03, 2011 21:10
Posty: 199
Ale nie ma wątpliwości na podstawie których przepisów? Bo ja też nie miałem wątpliwości, chyba mało kto je ma, toteż w pełni rozumiem wyrok policji, ale chodzi mi o literę prawa, która wydaje się mówić coś innego, niż myślałem, że mówi. Nadal nie rozumiem co zmienia obecność przejścia w kwestii tego, czy jest to obręb skrzyżowania, czy nie.

W przyrodzie, w tym miejscu doszło niedawno do kolizji między samochodem a rowerzystą:

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt wrz 02, 2016 17:08 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Pn maja 25, 2015 15:04
Posty: 92
Dla mnie nic nie zmienia.
Co mnie drażni znak ścieżki rowerowej i pasów, brak odstępu od pasów i tym samym może zasłaniać prawą stronę oraz zbędny znak koniec 50km/h.
Powinny być wprowadzone muldy dla rowerzystów jako ogranicznik przed skrzyżowaniem od płotu do ulicy. Inaczej jest po trawniku. :wink:
Widzę, że projektant miał świadomość i zrobił zakręty spowalniające przed skrzyżowaniem. Jednak jest to bardziej zabieg psychologiczny.
Rada dla kierowców, zakupić kamerki samochodowe.


Ostatnio edytowano Pt wrz 02, 2016 17:10 przez Jamaika, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt wrz 02, 2016 17:08 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 6:25
Posty: 128
Lokalizacja: Ursynów
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... YLAhzHHGzg

To opracowanie nie jest wprawdzie wyrocznią przepisów ale pokazuje ono kilka przypadków skrzyżowań z drogami dla rowerów. Przedstawiony jest tam przykład tzw. izolowanego (samodzielnego) przejazdu dla rowerzystów poza skrzyżowaniami dróg ogólnodostępnych. Rower jest pojazdem i kierujący nim powinien w takim przypadku wiedzieć jak ma się zachować czyli zasady pierwszeństwa powinny być określone znakami. Jeżeli znaków nie ma to mamy skrzyżowanie dróg równorzędnych. W przypadku który pokazałeś na zdjęciu jechałeś Sobieskiego i miałeś pierwszeństwo, koniec i kropka bo zasady pierwszeństwa są tu jasne. W przypadku na rysunku nr 2 wcale tak być nie musi.

A przejazd poza skrzyżowaniem gdzie są obok pasy był np. na ulicy Drewny. Tam nie próbowałbym nikogo przekonywać że ma stosować reguły skrzyżowania dróg równorzędnych.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz wrz 15, 2016 11:10 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): So wrz 03, 2016 11:17
Posty: 4
To zależy jak znak "ustap pierwszeństwa" jest ustawiony, jeśli tak, jak na 1 obrazku, to wiadomo, że trzeba rowerzyście ustąpić, a jeśli tak, jak na drugim - to chyba wystarczy zachować ostrożność, kurcze dziwne to rzeczywiście... Bez sensu takie przecinające się drogi w ogóle robić.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL