Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr maja 16, 2012 23:12 
Offline
Dzicz Kudłata

Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 17:31
Posty: 307
Lokalizacja: Warszawa
~Kris napisał(a):
Zrobiłem dzisiaj parę zdjęć tego kontrapasa - do ewentualnego wykorzystania.
Progów zwalniających jest chyba ze sześć. Część jest nowa: przykręcona do asfaltu, a część stara, zrobiona z kostki betonowej, która zapada się już w podłoże, i tylko na pasie rowerowym trzyma się wysoko.

Obrazek
Widok z dołu:
Obrazek


Zdjęcie pierwsze: Gdzie się podziała bramownica ograniczająca wysokość wjeżdżania za wysokich pojazdów? Dobrze mi się wydaje że taka była? Wciąż brakuje pod zakazem wjazdu tabliczki "nie dotyczy rowerów".

Zdjęcie drugie: Kilka razy widziałem jak z góry pod prąd wjeżdżały różne samochody w tym dostawcze. Widać że urwana została tablica ograniczająca wjazd po prawej stronie. Pojazdy wjeżdżające z góry pod prąd znacząco przyspieszają aby jak najszybciej śmignąć w dół przed jadącym prawidłowo...

Kontrapas jest "niedorobiony" właśnie przez niedoróbki, niedbalstwo, brak konserwacji, brak separatorów... brak kontroli policji.

_________________
Pozdrawiam wildzi


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz maja 17, 2012 6:01 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
wildzi napisał(a):
Kontrapas jest "niedorobiony" właśnie przez niedoróbki, niedbalstwo, brak konserwacji, brak separatorów... brak kontroli policji.


Ostatnio gdy tamtędy jechałem, na miejscu stał radiowóz. Ale kontrola policyjna zawsze będzie wyrywkowa - stąd potrzebne są rozwiązania fizyczne. Przyznam, że ja bym był za zamknięciem ulicy w całości dla ruchu samochodowego. Skoro Wilanowska stała się kolejną warszautostradą, nie jest konieczne utrzymywanie ruchu samochodowego przez skarpę.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So gru 29, 2012 16:09 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95 ... _prad.html

Cytuj:
Organizacja ruchu przy skrócie z Wilanowa: pod prąd
śmik 28.12.2012 , aktualizacja: 28.12.2012 19:44 A A A Drukuj

Obrazek
Samochód wjeżdżający ul. Orszady (zdjęcie z września 2012 r.) (Fot. MP)

Władze Ursynowa zmieniły organizację ruchu przy skrócie do tej dzielnicy z Wilanowa. Wjeżdżający ul. Orszady muszą skręcić w Kokosową. Większość jeździ jednak po staremu i na wąskiej Imbirowej dochodzi do konfliktów.
Zmiana weszła w życie w piątek w południe. Samochody wjeżdżające ul. Orszady na Ursynów zamiast jechać Imbirową, mają teraz skręcić w Kokosową w stronę stajni SGGW przy Nowoursynowskiej. Chodziło o to, by ulżyć mieszkańcom domów przy Imbirowej, Kokosowej i Pistacjowej położonych niedaleko Nowoursynowskiej. Narzekali, że sznur samochodów jadących z Wilanowa nie pozwala im wyjechać ze swoich posesji. Teraz wąska Imbirowa została praktycznie tylko dla nich. Problem w tym, że większość kierowców jeździ po staremu - z Orszady wjeżdżają w Imbirową, na której dochodzi do konfliktów. Nad sytuacją próbują zapanować straż miejska i policja, ale jadący z Wilanowa ciągle łamią zakaz wjazdu w Imbirową. Na razie jednak tylko upominają kierowcy. Mandat dostał tylko jeden agresywny szofer.


To dobra okazja, by wywalczyć dwukierunkowy ruch dla rowerów na Imbirowej - skoro jest to praktycznie ulica osiedlowa, nie ma już żadnych powodów, dla których nie miałoby tam być ruchu dwukierunkowego. Zostanie już tylko nieszczęsny pochyły fragment Orszady. Swoją drogą zdjęcie dosyć zatrważające...

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz sie 15, 2013 12:42 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 6:25
Posty: 128
Lokalizacja: Ursynów
~Kris napisał(a):
Obrazek


Obrazek

Znajdź 1 jakże istotną różnicę :)

Mała rzecz a ile zmienia. Nie wiem kiedy to nastapiło ale stwierdziłem dziś, że zjazd rowerem pod prąd na górnym odcinku Orszady został w końcu oficjalnie usankcjonowany. A tyle było gadania że nie da się bo nie ma miejsca na wymalowanie kontrapasa a bez wydzielonego pasa dla rowerów nie można zezwolić na jazdę rowerów pod prąd (nawet pełnomocnik tak twierdził). I co? Dało się? Dało. To dobry prognostyk na przyspieszenie wytyczania dróg dla rowerów "pod prąd" w innych miejscach, choćby w znajdującej sie tuż obok Imbirowej.

Zbliżenie:
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz sie 15, 2013 19:22 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
pszyszek napisał(a):
Obrazek


Pięknie, też jestem ciekaw kto przyłożył rękę. :D
Miesiąc temu jeszcze tego znaku nie było.

... ale zaraz, Pełnomocnik utrzymuje, że nie można u nas stawiać takiego znaku bez fizycznej separacji ruchu - czyli bez wytyczenia kontrapasa. A tu widać że jednak można. No to można, czy nie można?

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz sie 15, 2013 22:28 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Cz maja 09, 2013 10:03
Posty: 13
~Kris napisał(a):
Pięknie, też jestem ciekaw kto przyłożył rękę. :D
Miesiąc temu jeszcze tego znaku nie było.


Faktycznie ciekawa jest ta wzmożona akcja ułatwiania życia rowerzystom n Ursynowie...
Może przy okazji ktoś jeszcze mógłby coś zrobić ze znakiem zakazu ruchu przy drugim końcu Nowoursynowskiej - wjeździe do lasu kabackiego. Widnieje tam piękny znak zakazu ruchu https://maps.google.pl/?ll=52.1249,21.0 ... 3,,1,-0.54 więc teoretycznie, (podobnie jak na Orszady) powinno się zsiadać z roweru i przeprowadzać go te 20 m...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz sie 15, 2013 22:50 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
bromsky napisał(a):
~Kris napisał(a):
Pięknie, też jestem ciekaw kto przyłożył rękę. :D
Miesiąc temu jeszcze tego znaku nie było.


Faktycznie ciekawa jest ta wzmożona akcja ułatwiania życia rowerzystom n Ursynowie...
Może przy okazji ktoś jeszcze mógłby coś zrobić ze znakiem zakazu ruchu przy drugim końcu Nowoursynowskiej - wjeździe do lasu kabackiego. Widnieje tam piękny znak zakazu ruchu https://maps.google.pl/?ll=52.1249,21.0 ... 3,,1,-0.54 więc teoretycznie, (podobnie jak na Orszady) powinno się zsiadać z roweru i przeprowadzać go te 20 m...


Mijam go codziennie. Przysięgam, że jutro wyślę wniosek do ZDM w tej sprawie!
:)

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sie 19, 2013 6:25 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
~Kris napisał(a):
... ale zaraz, Pełnomocnik utrzymuje, że nie można u nas stawiać takiego znaku bez fizycznej separacji ruchu - czyli bez wytyczenia kontrapasa. A tu widać że jednak można. No to można, czy nie można?


Zwróćcie uwagę na drobny szczegół - to nie jest tabliczka T-22. "Rowerów" jest napisane, a nie narysowane.

Mam nadzieję, że to świadomie, i że to dopiero pierwsza jaskółka.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N mar 02, 2014 13:58 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 6:25
Posty: 128
Lokalizacja: Ursynów
Tabliczka "Nie dotyczy rowerów" na górze Orszady zniknęła! Mam nadzieję że to tylko chuligański wybryk i zgłosiłem ten fakt to Pogotowia ZDM, zgłoszenie przyjęto.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N mar 09, 2014 17:03 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Śr paź 23, 2013 10:27
Posty: 186
ta tabliczka jest (była) samowolą - w zatwierdzonym projekcie organizacji ruchu jej nie ma. Dlatego zniknęła - dzielnica Wilanów postanowiła ją usunąć. Zgłaszanie na ZDM nic nie da, także dlatego że w pobliżu nie ma żadnego drogi ZDM. Niestety...

Być może po nowelizacji przepisów dopuszczenie ruchu pod prąd będzie możliwe na tak wąskiej ulicy, na razie niestety nie jest.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL