Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N lut 01, 2015 19:51 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:29
Posty: 41
Chcę zgłosić 3 ścieżki na Bemowie:
1) Ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Powstańców Śląskich = 500m - odcinek od pomnika przy skrzyżowaniu z Pirenejską 4 do Wrocławskiej wraz z budową chodnika 250m od Pirenejska 16 do Wrocławskiej
500m ścieżki rowerowej 225 000,00
250m chodnika z płyty 20 000,00
Suma 245 000,00


2) Ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Powstańców Śląskich = 300m wraz z budową chodnika – odcinek od Wrocławskiej do pętli Nowe Bemowo

300m ścieżki rowerowej 150 000,00
300m chodnika z płyty 24 000,00
Suma 174 000,00

3) Ścieżka wzdłuż ul. Kaliskiego
1km ścieżki rowerowej 500 000,00
Suma 500 000,00


- Czy możecie mi pomóc jak mam wycenić przejazd rowerem przez światła na skrzyżowaniu Wrocławska / Powstańców Śl.? Musi być koniecznie osobna sygnalizacja dla rowerów czy można to jakoś obejść, żeby nie podwyższać kosztów?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N lut 01, 2015 20:19 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Pn sty 12, 2009 23:28
Posty: 6
JW1 napisał(a):

- Czy możecie mi pomóc jak mam wycenić przejazd rowerem przez światła na skrzyżowaniu Wrocławska / Powstańców Śl.? Musi być koniecznie osobna sygnalizacja dla rowerów czy można to jakoś obejść, żeby nie podwyższać kosztów?


Tam najprościej byłoby wyciąć przejazd z pasów (mają 4 metry), w innym przypadku wychodzi przesuwanie latarni.
A te ścieżki wzdłuż Powstańców to planujesz "namalowane" na płycie lotniskowej czy jakoś osobno?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N lut 01, 2015 23:02 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N paź 18, 2009 19:39
Posty: 416
JW1 napisał(a):
3) Ścieżka wzdłuż ul. Kaliskiego
1km ścieżki rowerowej 500 000,00
Suma 500 000,00


Po co wciskać ścieżkę na Kaliskiego? To wąska ulica, samochody jadą wolno, komfortowo jeździ się tam ulicą.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lut 02, 2015 19:11 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:29
Posty: 41
Co do Kaliskiego, to nie chcę zabierać jezdni, żeby robić pas rowerowy.
Chciałabym przy torach tramwajowych na trawie zrobić porządną ścieżkę asfaltową i bok chodnik, bo teraz to ani ścieżki, a co do chodnika, to marnie to wygląda.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lut 02, 2015 19:23 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:29
Posty: 41
Kawiusz, o.k. To przejazd przez przejście jako część z pasów. Tylko czy na sygnalizacji koniecznie musi być ten znaczek z rowerem, że na zielonym rower może jechać, czy może zostać jak jest z sygnalizacją tylko dla pieszych? Chodzi o koszty, jak ten przejazd przez pasy zrobić jak najtaniej?

Teraz podczas remontu torowiska przy Pirenejskiej zrobiono część chodnika i z części płyty nowe miejsca parkingowe.
Na początku myślałam, żeby wszystko ogarnąć za 1 zamachem - dociągnąć chodnik do świateł i ścieżkę, która kończy się na wysokości pomnika, a także wyremontować tą płytę podobnie jak kilka metrów wcześniej koło Stokrotki, a wiec wyznaczyć też obecne na dziko miejsca parkingowe, jednak to by znacznie podwyższyło koszty, bo sporo tej płyty (choć wszystko miałoby ręce i nogi).

Tak więc mam plan wzdłuż istniejącego chodnika puścić trawą (jest sporo miejsca) ścieżkę rowerową i wzdłuż niej brakującą część chodnika do świateł.

Może jako osobny projekt zgłoszę te miejsca parkingowe z remontem płyty, bo mega by to poprawiło estetykę jak tej części przy Stokrotce, choć ten projekt miałby pewnie mało zwolenników, bo byłby pod konkretnych mieszkańców, którzy tam właśnie parkują.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lut 02, 2015 21:44 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz wrz 06, 2007 19:35
Posty: 302
Lokalizacja: Bemowo
Na Powstańców Śl. nie potrzeba ścieżki, bo bez problemu jedzie się boczną jezdnią (po płytach), teraz wprawdzie powstał kawałek przy okazji budowy tramwaju ale lepiej niech się kończy tak jak jest.

Natomiast zgadzam się co do przejazdu przez Wrocławską, można go wydzielić z istniejącego przejścia, chociaż tak docelowo to całe skrzyżowanie jest do przebudowy.

Na Kaliskiego to zależy o jaki odcinek chodzi. Od Starego Bemowa na południe ścieżka by się przydała i dalej Lazurową. Natomiast dalej na północ przez Boernerowo jest zdecydowanie zbędna.

quote="JW1"]Może jako osobny projekt zgłoszę te miejsca parkingowe z remontem płyty, bo mega by to poprawiło estetykę jak tej części przy Stokrotce, choć ten projekt miałby pewnie mało zwolenników, bo byłby pod konkretnych mieszkańców, którzy tam właśnie parkują.[/quote]

Ja bym w ogóle tych odcinków z płyty nie ruszał. W miarę dobrze się po tym jeździ rowerem, są miejsca do parkowania, nie ma sensu wywalać kasy. Poza tym ta płyta jednak tworzy klimat miejsca ;) Przypomina o tym, że kiedyś tu było lotnisko, jeszcze parę lat i wpiszą ją do rejestru zabytków ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lut 03, 2015 2:37 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz cze 05, 2014 10:47
Posty: 178
A nie ma nikogo chętnego na zgłoszenie pasów na Człuchowskiej i wyznaczenie pasa postojowego?

Obecnie samochody i tak tam parkują, a gdyby to zrobić na całej długości ulicy można byłoby uwolnić trochę chodnika.

W zakresie uspokojonego ruchu też można byłoby podziałać, szczególnie, że układ dróg jest korzystny dla lokalnych przejazdów uliczkami, a nie do okoła DDRami.


Mi się wydaje, że na Bemowie DDRka najbardziej przydałaby się na Połczyńskiej w stronę Woli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lut 03, 2015 10:27 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr cze 01, 2011 9:45
Posty: 681
MB napisał(a):
Na Powstańców Śl. nie potrzeba ścieżki, bo bez problemu jedzie się boczną jezdnią (po płytach),

Jak sie ma zawieszenie to może i tak. Na sztywniaku nie jest za fajnie.

mikeleg napisał(a):
Mi się wydaje, że na Bemowie DDRka najbardziej przydałaby się na Połczyńskiej w stronę Woli.

To na woli też trzeba zrobić

_________________
Rowerowe mądrości http://rowerozofia.blox.pl/html
Rondo Zesłańców Syberyjskich dla piszych i rowerzystów https://www.facebook.com/RowerZnosSchodami
Rowerowy Ursus https://www.facebook.com/RowerowyUrsus


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lut 03, 2015 11:32 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz cze 05, 2014 10:47
Posty: 178
Z tym, że na Bemowie zostaje krótki fragment do uzupełnienia, na Woli zdecydowanie dłuższy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lut 03, 2015 11:51 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr cze 01, 2011 9:45
Posty: 681
mikeleg napisał(a):
Z tym, że na Bemowie zostaje krótki fragment do uzupełnienia, na Woli zdecydowanie dłuższy.

Na razie na przy Połczyńskiej nic nie ma

_________________
Rowerowe mądrości http://rowerozofia.blox.pl/html
Rondo Zesłańców Syberyjskich dla piszych i rowerzystów https://www.facebook.com/RowerZnosSchodami
Rowerowy Ursus https://www.facebook.com/RowerowyUrsus


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL