Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 545 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 55  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt sie 12, 2011 10:32 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
~Kris napisał(a):
Przesadzą, czy nie?


Nawet jeśli nie przesadzą, będą mieli nauczkę na przyszłość. Póki co są na etapie przycinania do +-20cm od krawędzi i tłumaczenia, że projekt zielni jest ponad rozporządzeniami ministra i zarządzeniami prezydenta ;) Ważne, by dostawali sygnały, że coś jest nie tak do uwzględniania przy kolejnych projektach zazieleniania.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt wrz 06, 2011 19:42 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
Cytuj:
Dostałem odpowiedź z terminem remontu:

W odpowiedzi na kontynuację zgłoszenia w formie (Internetowej interwencji drogowej) dotyczące naprawy ścieżki rowerowej w ulicy Relaksowej Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy informuje, że remont ścieżki rowerowej nastąpi w III kwartale 2011r.


Ponieważ wyznaczony termin mija, a remontu nie widać, wysłałem prośbę o wyjaśnienia do Urzędu Dzielnicy:

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na moje pytanie, dotyczące terminu remontu ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Relaksowej, poinformowała mnie Pani, że remont tej ścieżki nastąpi w trzecim kwartale tego roku.
Do końca trzeciego kwartału pozostaje 23 dni, tymczasem na omawianym odcinku ścieżki nie rozpoczęły się żadne prace remontowe, co pozwala mi przypuszczać, że remont nie zostanie wykonany w wyznaczonym terminie.

Uprzejmie proszę o informację dlaczego Urząd Dzielnicy nie doprowadził do remontu tej ścieżki w wyznaczonym przez siebie terminie, i jaki jest aktualny termin przeprowadzenia tego remontu.

Ponieważ stan nawierzchni tego odcinka ścieżki jest katastrofalny, a remont generalny wydaje się opóźniony, czuję się również w obowiązku ponownie wnioskować o załatanie ubytków w asfalcie i oznaczanie miejsc szczególnie niebezpiecznych.

Proszę uprzejmie o odpowiedź w formie elektronicznej na mój adres e-mailowy:

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt wrz 06, 2011 20:13 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
Wysłałem wniosek w tej sprawie do Urzędu Dzielnicy:

ul. Nowoursynowska na odcinku od ul. Kabackiej do ul. Rzekotki.

Szanowni Państwo,
Wnoszę o pilne wytyczenie chodnika oraz ścieżki rowerowej wzdłuż wskazanego odcinka ul. Nowoursynowskiej. (długość: ok 100 m)

Na odcinku tym nie ma chodnika ani pobocza, a natężenie ruchu samochodowego jest bardzo duże.
Jednocześnie jest to jedna z głównych dróg, którymi mieszkańcy Ursynowa: piesi i rowerzyści, docierają do Lasu Kabackiego, więc ruch pieszy i rowerowy jest również bardzo duży.

Piesi i rowerzyści są zmuszeni do poruszania się polem obok drogi, bo wejście na asfalt jest wyjątkowo niebezpieczne, a często - ze względu na nieustannie jadące samochody - po prostu niemożliwe.

Sytuację tę - stwarzającą zagrożenie dla zdrowia i życia pieszych i rowerzystów - można rozwiązać niedużym kosztem: wytyczając chodnik i ścieżkę rowerową o długości około 100 metrów wzdłuż tego odcinka ul. Nowoursynowskiej.

Załączam linki do zdjęć obrazujących obecną sytuację:
http://www.panoramio.com/photo/58414568
http://www.panoramio.com/photo/58414586


Dziękuję za zajęcie się moim wnioskiem, i proszę o informowanie mnie drogą elektroniczną o krokach podjętych w celu rozwiązania zgłoszonego przeze mnie problemu.

Krzysztof Nawrocki

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr wrz 07, 2011 20:45 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
axxenfall napisał(a):
~Kris napisał(a):
Przesadzą, czy nie?


Nawet jeśli nie przesadzą, będą mieli nauczkę na przyszłość. Póki co są na etapie przycinania do +-20cm od krawędzi i tłumaczenia, że projekt zielni jest ponad rozporządzeniami ministra i zarządzeniami prezydenta ;) Ważne, by dostawali sygnały, że coś jest nie tak do uwzględniania przy kolejnych projektach zazieleniania.

Pozdrawiam,
Maciek



Dostałem odpowiedź z ZOM - nie przesadzą, ale będą przycinać do skóry.
Swoją drogą: w liście pan dyrektor stwierdza, że skrajnia pozioma przy drodze rowerowej to w Warszawie 20cm.
Wydawało mi się, że to 50cm? Czy warto polemizować?
Obrazek

Link do lokalizacji: http://www.panoramio.com/photo/58611279

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr wrz 07, 2011 21:23 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): So maja 21, 2011 15:12
Posty: 11
Widzę, że dziś był dzień na wysyłanie odpowiedzi do wszystkich. Ja także dostałam odpowiedź na moją interwencję w sprawie przycięcia krzewów i drzew, które uniemożliwiały normalny przejazd ścieżką rowerową wzdłuż ul. Pileckiego na wysokości hospicjum.
Linki do lokalizacji:
http://www.panoramio.com/photo/56686836
http://www.panoramio.com/photo/56686830
http://www.panoramio.com/photo/56686835

Obrazek

Zajęli się tym miesiąc po moim piśmie, ale w końcu lepiej późno niż wcale.

_________________
http://www.klimatbezsadzy.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr wrz 07, 2011 23:07 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Śr sie 27, 2008 12:40
Posty: 245
wzdłuż Pileckiego, po pólnocnej stronie ulicy biegnie ścieżka/ciąg pieszo-rowerowy, który nagle urywa się 0,5 metra przed łukiem ul. Janowskiego. Gdyby uzupełnić te 50 cm. i wyrównać krawężnik - możnaby płynnie przejechać kilkaset metrów ul. Janowskiego, która dosonale się nadaje do jazdy rowerem - ruch samochodowy jest tu nieduży, jest tu ograniczenie do 30 km/h a nawierzchnia jest płaska i równa.

https://picasaweb.google.com/1035626811 ... nowskiego#

Niestety póki co trzeba forsować kilkunastocentymetrowy krawężnik.

Wysłałem pismo w tej sprawie do urzędu dzielnicy Ursynów. Czekam na odpowiedź


WNIOSEK

Na podstawie Zarządzenia nr 5523/2010 Prezydenta miasta stołecznego Warszawy z dnia 18 listopada 2010 r. w sprawie tworzenia korzystnych warunków dla rozwoju systemu transportu rowerowego na terenie miasta stołecznego Warszawy wnioskuję o wykonanie połączenia ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż ul. Pileckiego (po stronie północnej) z ulicą Janowskiego.
W chwili obecnej biegnąca wzdłuż ul. Pileckiego ścieżka rowerowa urywa się dosłownie pół metra przed ulicą Janowskiego. Uzupełnienie brakującego łącznika, obniżenie krawężnika (do poziomu mniejszego niż 1 cm) oraz uzupełnienie znaków pionowych w prosty sposób poprawiłoby komunikację rowerową umożliwiając przejechanie w sposób ciągły odcinka ul. Pileckiego od skrzyżowania z ulicą Puławską do skrzyżowania z ulicą Herbsta.
Zaproponowane przeze mnie rozwiązanie byłoby korzystne gdyż:
1) Na omawianym odcinku ul. Janowskiego obowiązuje ograniczenie do 30 km/h, jednocześnie nawierzchnia drogi wykonana jest z równej nawierzchni asfaltowej co sprawia, że wykorzystanie tej drogi przez rowerzystów jest bezpieczne i komfortowe
2) Jest to rozwiązanie nieporównywalnie tańsze niż budowanie wydzielonej ścieżki rowerowej
3) Rowerzyści przestaliby jeździć chodnikiem, który biegnie wzdłuż ulicy Pileckiego
Liczę na pozytywne rozpatrzenie mojej prośby. W załączniku przesyłam
a) zdjęcie satelitarne z zaznaczonym odcinkiem. Na zielono – trasa rowerzystów; na czerwono wysoki na kilkanaście centymetrów krawężnik i brakujący odcinek łącznika między ścieżką rowerową a ul. Janowskiego.
b) Zdjęcia omawianego miesjca

_________________
Ursynowski budżet partycypacyjny na bezpieczne przejścia dla pieszych i pasy rowerowe!
http://www.zm.org.pl/?a=bp-142-pasy_ursynow


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz wrz 08, 2011 6:30 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
ala_z napisał(a):

Zajęli się tym miesiąc po moim piśmie, ale w końcu lepiej późno niż wcale.


O, a więc to ty : )
Właśnie ostatnio podziwiałem jak pięknie wykarczowano te krzaki - chyba najbardziej zarośnięty fragment ścieżki na Ursynowie. Moje uszanowanie : )

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz wrz 08, 2011 6:36 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
aradoslaw napisał(a):
wzdłuż Pileckiego, po pólnocnej stronie ulicy biegnie ścieżka/ciąg pieszo-rowerowy, który nagle urywa się 0,5 metra przed łukiem ul. Janowskiego. Gdyby uzupełnić te 50 cm. i wyrównać krawężnik - możnaby płynnie przejechać kilkaset metrów ul. Janowskiego, która dosonale się nadaje do jazdy rowerem - ruch samochodowy jest tu nieduży, jest tu ograniczenie do 30 km/h a nawierzchnia jest płaska i równa.


To właśnie miał być mój następny punkt w programie : )
Jak dobrze, że jest forum, gdzie można sprawdzić, które sprawy już się toczą.

Jeżdżę tamtędy regularnie i faktycznie zawsze wybieram jazdę chodnikiem, bo nie mam ochoty przeskakiwać tego koszmarnego krawężnika (całkiem nowego krawężnika zresztą - ktoś tam się mocno napracował, żeby przy okazji remontu ulicy zastąpić stare krawężniki nowymi - wyższymi.
Ja odbieram ten krawężnik w tym miejscu jako jasną deklarację: nie chcemy tu żadnych rowerzystów...

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz wrz 08, 2011 10:59 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Śr sie 27, 2008 12:40
Posty: 245
dostałem odpowiedź:
Cytuj:
Szanowny Panie, w odpowiedzi na Pana zgłoszenie dotyczące braku połączenia ścieżki rowerowej usytuowanej w ulicy Pileckiego z ulicą Janowskiego, pragnę Pana poinformować, że Urząd Dzielnicy Ursynów zlecił wykonanie projektu stałej organizacji ruchu dla ulicy Janowskiego w celu wyeliminowania niekorzystnych skutków (uciążliwości), o których Pan pisze w interwencji.Projekt ten przewiduje wykonanie progów zwalniających jak również likwidację połączenia o którym jest mowa w „Internetowej interwencji drogowej”. Po uzyskaniu pozytywnych opinii zarządcy drogi jak również Inżyniera Ruchu m. st. Warszawy projekt zostanie zrealizowany. Z wyrazami szacunku, Piotr Guział – Burmistrz Dzielnicy Ursynów w m.st. Warszawy


Wszystko fajnie, tylko co znaczy, że "połączenie zostanie zlikwidowane"? to znaczy, że usuną ten krawężnik czy ze w ogóle usuną całe połączenie i w ogóle rowerem nie będzie jak jeździć? Mam nadzieję, ze to pierwsze, skoro jest to robione w celu "wyeliminowania niekorzystnych skutków"

_________________
Ursynowski budżet partycypacyjny na bezpieczne przejścia dla pieszych i pasy rowerowe!
http://www.zm.org.pl/?a=bp-142-pasy_ursynow


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz wrz 08, 2011 12:04 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
aradoslaw napisał(a):
Wszystko fajnie, tylko co znaczy, że "połączenie zostanie zlikwidowane"?


Ciekawe sformułowanie :) Najprościej dowiedzieć się, wysyłając jeszcze jedno pismo z prośbą o wyjaśnienie, ew. dzwoniąc do urzędu.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 545 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 55  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL