Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 545 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt paź 10, 2014 18:26 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
Zaczęła się pojawiać nowa nawierzchnia DDR w Al. Rodowicza 'Anody'

Obrazek

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr paź 22, 2014 18:25 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
Nasz Burmistrz, i przyszły prezydent Warszawy, zabłysnął dzisiaj na Fejsie następującą wypowiedzią:

Cytuj:
Rzeczpospolita pisze dziś o szokującym raporcie MSW na temat Staży Miejskiej w Polsce w 2013 roku: 2/3 interwencji dotyczy kierowców.
Statystyki pojawiające się w raporcie dobitnie pokazują, że Straż Miejską w obecnej formie należy zlikwidować
(co notabene zrobiło już 45 gmin i miast w naszym kraju):
- 2 000 000 interwencji w Polsce dotyczy kierowców (na 3 mln wszystkich interwencji),
- 1 300 000 mandatów wlepionych kierowcom,
- 1 100 000 wykroczeń zarejestrowanych przez fotoradary należące do Straży Miejskiej,
- 242 000 000 zebrane z mandatów.

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr paź 22, 2014 19:31 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Ciekawe swoją drogą, jakie są statystyki drogówki w tym względzie... Może ona by się wybroniła znacznie wyższym udziałem kar wobec rowerzystów i pieszych.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So paź 25, 2014 18:40 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Śr paź 22, 2014 22:03
Posty: 6
We wrześniu na skrzyżowaniu Surowieckiego i Romera postawiono rondo, a przy okazji przebudowano DDR, który uprzednio kończył się na chodniku/przejściu dla pieszych (teraz kończy się na chodniku/przystanku 100 metrów dalej :wink: )

Obrazek
Wydaje mi się, że uskok po stronie wschodniej ma więcej niż 1 cm, ale nie miałem czym tego zmierzyć, a metoda "na oko" nie jest zbyt dokładną. Muszę pamiętać, żeby podjechać tam przy okazji.
Obrazek
Na odcinku Romera od ronda do Puławskiej 20 metrów DDR dorobiło się pięknych fałdek
Obrazek
oraz dwóch ubytków
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N paź 26, 2014 7:59 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
CPM napisał(a):
Wydaje mi się, że uskok po stronie wschodniej ma więcej niż 1 cm, ale nie miałem czym tego zmierzyć, a metoda "na oko" nie jest zbyt dokładną. Muszę pamiętać, żeby podjechać tam przy okazji.


MSZ, trzeba gnębić drogowców, by likwidowali uskoki w całości. Jest ku temu podstawa - warszawskie standardy rowerowe zalecają zerowe uskoki, z wyjątkiem do 1 cm w szczególnie uzasadnionych przypadkach. Od biedy można za takowy uznać rynienkę odpływową (choć sytuowanie takowej na przejściu/przejeździe jest z kolei sprzeczne z przepisami krajowymi, które nakazują sytuowanie odpływów *przed* pasami), ale jeżeli jest to po prostu przejazd rowerowy, to traktowałbym to raczej argument za brakiem uskoków niż maksymalnym dopuszczalnym.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N paź 26, 2014 8:43 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
Re: Surowieckiego/Romera

Zgłaszałem to burmistrzowi zaraz po wybudowaniu. Odpisał wtedy, że już to przekazał wykonawcy do poprawy.
Nie jestem jednak przekonany, czy można wierzyć temu zapewnieniu, bo burmistrz jest ostatnio bardzo zajęty składaniem różnych obietnic.

Moje zastrzeżenia dotyczą też nierówno wytyczonego przejazdu, i wysepki w skrajni.
Obrazek

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N paź 26, 2014 11:38 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N paź 18, 2009 19:39
Posty: 416
axxenfall napisał(a):
MSZ, trzeba gnębić drogowców, by likwidowali uskoki w całości. Jest ku temu podstawa - warszawskie standardy rowerowe zalecają zerowe uskoki, z wyjątkiem do 1 cm w szczególnie uzasadnionych przypadkach. Od biedy można za takowy uznać rynienkę odpływową


Na Świętokrzyskiej już wyrównali.
Podsypując trochę cementem :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lis 06, 2014 20:54 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Śr paź 22, 2014 22:03
Posty: 6
~Kris napisał(a):
Zaczęła się pojawiać nowa nawierzchnia DDR w Al. Rodowicza 'Anody'

Obrazek


Jeszcze w niedzielę wyglądało to dokładnie tak, jak na zdjęciu, ale dzisiaj zastałem nową nawierzchnię przynajmniej do wysokości stacji Veturillo (potem odbijałem w bok), póki co jeszcze bez oznakowania.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N lis 09, 2014 16:14 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
ZDM zgodnie z obietnicą poprawił przejazdy przez skrzyżowanie AL.KEN i Ciszewskiego. Przestawiono 3 słupy sygnalizatorów poza skrajnię DDR.

~Kris napisał(a):
Spotkałem się dzisiaj z w terenie z przedstawicielami ZDM
Rozmawialiśmy o poprawie bezpieczeństwa i usunięciu przewężeń na przejazdach przez skrzyżowanie KEN/Ciszewskiego (6 słupów stoi w skrajni)

ZDM zgodził się przestawić 3 'małe' słupy sygnalizatorów, i poszerzyć DDR kosztem trawnika w tych miejscach, gdzie stoją 'duże' słupy oświetleniowe, których przesunięcie byłoby dużo trudniejsze.
Ustalono też, że zostanie poprawione niechlujnie namalowane oznakowanie poziome (P-11)

Na obrazku wygląda to tak:

Obrazek


PO zmianach:

Obrazek

Obrazek

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lis 17, 2014 10:14 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
Wysłałem do ZDM wniosek o zachowanie ciągłości DDR na zjazdach na remontowanej drodze w Al. Rodowicza 'Anody'. (w dwóch miejscach nowy asfalt urywa się na zjazdach, co jest niezgodne ze 'Standardami' )

ZDM przekazał dziś mój wniosek do ZRiKD z prośbą o uwzględnienie.

Obrazek

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 545 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL