Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 545 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 55  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt wrz 09, 2011 11:20 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Śr sie 27, 2008 12:40
Posty: 245
warto jeszcze przycisnąć urzędników, żeby umożliwili ruch rowerów "pod prąd" na ul. Imbirowej (Urząd Dzielnicy Ursynów - wom@ursynow.pl ) i na górnym odcinku ul. Orszady (Urząd Dzielnicy Wilanów - (wir@wilanow.pl,). Bez tego kontrapas na Orszady jest mało funkcjonalny.

Pisałem już w tej sprawie, ale im więcej pism, tym lepiej.

_________________
Ursynowski budżet partycypacyjny na bezpieczne przejścia dla pieszych i pasy rowerowe!
http://www.zm.org.pl/?a=bp-142-pasy_ursynow


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N wrz 11, 2011 9:32 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
Chodzi o przedłużenie ścieżki przy ul. Belgradzkiej tak, żeby przecięła ul. Stryjeńskich, i dochodziła do ul. Moczydłowskiej. Wysłałem stosowny wniosek do Urzędu Dzielnicy:

Cytuj:
Wniosek o wytyczenie nowego odcinka ścieżki rowerowej.

Szanowni Państwo,
Wnoszę o przedłużenie zachodniego końca ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Belgradzkiej o około 90 metrów tak, żeby przecięła ul. Stryjeńskich, i dochodziła do ul. Moczydłowskiej.

Załączam link to mapy z zaznaczonym proponowanym przebiegiem nowego fragmentu ścieżki.
http://static.panoramio.com/photos/orig ... 780812.jpg
Obrazek

Wniosek motywuję tym, że ruch rowerowy w na tym odcinku jest bardzo duży. Dotyczy to zwłaszcza przejścia dla pieszych przez ul. Stryjeńskich.
Popularny szlak rowerowy biegnący ul. Moczydłowską w kierunku Lasu Kabackiego oddzielony jest od ścieżki rowerowej na ul. Belgradzkiej tylko wspomnianym przejściem dla pieszych. Bliskość ścieżek po obu stronach skrzyżowania powoduje, że znakomita większość rowerzystów już obecnie przejeżdża przez przejście dla pieszych na ul. Stryjeńskich nie zsiadając z rowerów. Odbywa się to z pogwałceniem obowiązujących przepisów, ale jest naturalnym zachowaniem, do którego skłania obecna organizacja ruchu na tym skrzyżowaniu.

Przedłużenie ścieżki rowerowej na proponowanym prze ze mnie krótkim odcinku znakomicie poprawi bezpieczeństwo i komfort zarówno rowerzystów jak i pieszych.

Proponowany prze ze mnie nowy odcinek ścieżki rowerowej miałby długość zaledwie około 90 metrów i nie koliduje z żadną istniejącą infrastrukturą – a więc jego wytyczenie powinno być proste i niedrogie.

Dziękuję za zajęcie się moim wnioskiem, i proszę o odpowiedź drogą elektroniczną na mój adres e-mailowy.

Pozdrawiam,
Krzysztof Nawrocki

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N wrz 11, 2011 12:03 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
Cytuj:
Bliskość ścieżek po obu stronach skrzyżowania powoduje, że znakomita większość rowerzystów już obecnie przejeżdża przez przejście dla pieszych na ul. Stryjeńskich nie zsiadając z rowerów. Odbywa się to z pogwałceniem obowiązujących przepisów, ale jest naturalnym zachowaniem, do którego skłania obecna organizacja ruchu na tym skrzyżowaniu.

Odpowiedzą tak: "W związku z nagminnym łamaniem przepisów przez rowerzystów, ZDM (czy do kogo tam było wysłane -- wskazane jest zamieszczanie adresata i znaku ew. odpowiedzi) prześle wniosek do Policji, Sraży Miejskiej, leśniczych, harcerzy i innych służb, o wyznaczenie na wskazanym odcinku stałego posterunku i karanie nieprzepisowych zachowań". :lol:

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N wrz 11, 2011 19:44 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
Monty B. Ike napisał(a):
Odpowiedzą tak: "W związku z nagminnym łamaniem przepisów przez rowerzystów, ZDM (czy do kogo tam było wysłane -- wskazane jest zamieszczanie adresata i znaku ew. odpowiedzi) prześle wniosek do Policji, Sraży Miejskiej, leśniczych, harcerzy i innych służb, o wyznaczenie na wskazanym odcinku stałego posterunku i karanie nieprzepisowych zachowań". :lol:


Wniosek jest do Urzędu Dzielnicy Ursynów.
Przyjąłem taką zasadę, że zawsze zaczynam od tego urzędu - nawet kiedy wiadomo, że sprawa leży w kompetencjach ZDM albo ZOM. Moim zdaniem urząd dzielnicy jest organem, który powinien koordynować takie sprawy i mieć pełną wiedzę na temat problemów czy wniosków zgłaszanych przez mieszkańców. Z mojego (krótkiego) doświadczenia wynika, że Urząd zupełnie nieźle sobie z tym radzi: otrzymuję odpowiedzi z informacją jakie kroki podjęto lub gdzie przekazano sprawę. Dostaję też odpowiedzi z ZDM i ZOM świadczące o tym, że moje uwagi dotarły gdzie należy.

Co do spodziewanej reakcji: sam jestem ciekaw, jaka ona będzie - i na pewno się nią z Wami podzielę. To zasada, której się trzymam: publikuję wszystkie odpowiedzi, które wnoszą coś do tematu.
Moim prywatnym zdaniem brak przejazdu dla rowerów przez to skrzyżowanie, jak również śmiesznie wąski na tym odcinku chodnik po zachodniej stronie ul. Stryjeńskich, wynika z istniejących od dawna wyłącznie na papierze planów doprowadzenia do tego skrzyżowania przedłużenia ul. Pileckiego, które spowoduje oczywiście konieczność przebudowy całości. Nie zamierzam jednak na to czekać, i szczerze liczę na rozsądne podejście do sprawy ze strony Urzędu Dzielnicy : )

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Ostatnio edytowano N wrz 11, 2011 20:40 przez ~Kris, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N wrz 11, 2011 20:37 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
~Kris napisał(a):
szczerze liczę na rozsądne podejście do sprawy ze Urzędu Dzielnicy : )

SNH, SNH, SNH...*)

*) Tak się śmiał Śmierć Szczurów Terry'ego Pratchetta. :mrgreen:

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz wrz 15, 2011 19:42 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
Kilka dni temu - zapewne w wyniku moich kilkukrotnych interwencji - 'wyremontowano' fragmenty zniszczonej nawierzchni ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Relaksowej
Poniższe zdjęcia załączam gotując się w bezsilnej złości.

http://static.panoramio.com/photos/orig ... 029052.jpg
http://static.panoramio.com/photos/orig ... 030508.jpg

Wysłałem w tej sprawie gorzki list do urzędnika z Urzędu Dzielnicy:

Cytuj:
Szanowna Pani,
Kilka dni temu obserwowałem ze smutkiem 'remont' kompletnie zniszczonej asfaltowej nawierzchni ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Relaksowej.

Załączam linki do zdjęć tej ścieżki po remoncie.
http://www.panoramio.com/photo/59029052
http://www.panoramio.com/photo/59030508

Proszę zwrócić uwagę zarówno na jakość wykonania, jak i na ogólny stan starego asfaltu dookoła świeżo położonych łat.

Pytanie, które mi się nasuwa, jest takie: czy stać naszą dzielnicę na wykonywanie tego typu 'remontów'? Czy nie uważa Pani, że jest to marnowanie czasu służb remontowych i publicznych pieniędzy na prowizorki, które nie zmieniają zupełnie katastrofalnego stanu tej ścieżki?
Czy nie byłoby oszczędniej i rozsądniej zerwać, i położyć nową nawierzchnię choćby na tym krótkim: około 50 metrowym odcinku? W ten sposób dzielnica zyskałaby porządny odcinek ścieżki, który przetrwałby co najmniej kilkanaście lat. Tymczasem remont takiej klasy, jak ten właśnie przeprowadzony, 'załatwia' być może sprawę mojej interwencji, ale stanu tego odcinka nie poprawia ani odrobinę, a w użytkownikach tej drogi - do których się zaliczam - może budzić jedynie poczucie złości i politowania.

Pozostaję z szacunkiem,
Krzysztof Nawrocki



Broni nie składam, ale będę wdzięczny za poradę - co dalej robić z tym urzędniczym potworkiem.

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz wrz 15, 2011 20:36 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
~Kris napisał(a):
Poniższe zdjęcia załączam gotując się w bezsilnej złości.

Cytuj:
~Kris napisał(a):
szczerze liczę na rozsądne podejście do sprawy ze Urzędu Dzielnicy : )
Cytuj:
SNH, SNH, SNH

To smutne, mieć rację z perspektywy wieloletniego doświadczenia i wynikającego z niego cynizmu...

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz wrz 15, 2011 21:17 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
Monty B. Ike napisał(a):
To smutne, mieć rację


No, ja nastawienia jednak nie zmieniam - bo wydaje mi się, że moje interwencje przyczyniają się do budowania relacji i współdziałania między mieszkańcami a urzędnikami, którzy nas reprezentują. Oczywiście: uważam, że mam powody do mocnej krytyki, ale bardzo bym nie chciał antagonizować człowieka w Urzędzie Dzielnicy, z którym rozmawiam - bo jest to działanie przeciw-skuteczne. A chwaliłem już przecież szybkość reakcji Urzędu Dzielnicy, a zwłaszcza porządne ewidencjonowanie i przekazywanie zgłoszeń od mieszkańców.

Moim zdaniem problem, z którym walczymy, to konieczność 'przetarcia szlaków'.
Ogromna większość z nas jest całkowicie bierna: problem naprawy czy wytyczenia ścieżki rowerowej jest tak nietypowy, że urzędnicy zwyczajnie sobie z nim nie radzą. A jest nietypowy, bo nikomu nie chce się ruszyć zadu, żeby cokolwiek zrobić w takich sprawach. W rezultacie widzimy bezradność wszystkich służb:
- ZDM łata czerwony asfalt ścieżki rowerowej czarnym asfaltem: bo najwyraźniej nikt tam nigdy wcześniej nie stanął przed takim problemem!
- ZOM przekonuje, że przesadzenie żywopłotu ze skrajni ścieżki mogłoby doprowadzić do jego 'obumierania', bo nigdy wcześniej nie spotkali się z uwagą, że żywopłot zawęża ścieżkę, i może prowadzić do wypadków i 'obumierania' ludzi!
- wytyczenie metrowego łącznika ścieżki z osiedlową ulicą wymaga akceptacji stołecznego inżyniera ruchu... Dlaczego??? bo zbyt mało jest takich przypadków, i nikomu bardzo nie przeszkadza, że ten przepis jest chory i paraliżuje rozwój infrastruktury.
Najważniejsza rzecz: eskalujmy problemy nie antagonizując ludzi - bo bez współdziałania nie ruszymy się z miejsca nawet o centymetr.

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt wrz 16, 2011 7:19 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
~Kris napisał(a):
- ZOM przekonuje, że przesadzenie żywopłotu ze skrajni ścieżki mogłoby doprowadzić do jego 'obumierania', bo nigdy wcześniej nie spotkali się z uwagą, że żywopłot zawęża ścieżkę, i może prowadzić do wypadków i 'obumierania' ludzi!


Nie przesadzajmy z tym nigdy przedtem - http://www.zm.org.pl/?a=krzaki_skrajnia-09b . Ale niewątpliwie pamięć instytucjonalna jest krótka i twarda, i zanim coś się do niej wbije, trzeba długo kuć. Za to potem ma się satysfakcję, widząc skutki w terenie.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt wrz 16, 2011 15:21 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
axxenfall napisał(a):
Nie przesadzajmy z tym nigdy przedtem


Wiem, wiem, i chylę czoła : )
To tylko moje zniecierpliwienie przeze mnie przemawia. Parę jeszcze spraw mam w kolejce do wysłania, więc proces edukowania urzędników z okolic Ursynowa będzie kontynuowany : )

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 545 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 55  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL