Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn sty 06, 2014 3:05 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): N sie 01, 2010 2:01
Posty: 145
Poproszę o dokładniejsze fotki


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sty 06, 2014 9:29 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): So kwi 02, 2011 6:41
Posty: 231
Lokalizacja: Warszawa - Grochów, parter bez windy
@Skaniusz:
Gratulacje za pomysł,
gratulacje za to, że się chciało
gratulacje za dokończenie dzieła.
Ale kilka uwag:
brak resorowania będzie powodował podskakiwanie ładunku
przy ujemnym kącie pochylenia (znaczy do tyłu) powierzchni
ładunkowej może czasem coś podskoczyć tak, że nie zauważysz,
polecam wypoziomowanie, a nawet pochylenie minimalnie do przodu,
jakieś błotniki chyba też by się przydały.

O ograniczeniu kąta skrętu w prawo już pisałem, ale mam wrażenie,
że rowery poziome mają nieco ograniczone możliwości skrętne
same w sobie; więc to chyba bez znaczenia.

_________________
Grzegorz
-----------------------------------
Trolejbus jest cichy i ekologiczny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sty 06, 2014 11:01 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
@Skaniusz:
Gratuluję, forma klepsydry z dolnymi rurami na prosto, zabezpieczającymi kółka przyczepy przed haczeniem o przedmioty/drzwi/samochody/inne -- b. fajny. :)

Burty (poza tymi przy kołach, służącymi za błotniki) -- proponuję zrobić z siatki -- drobnica nie wypadnie, a na pusto nie będzie prawie oporu powietrza.

Na wierzch, żeby nie wytrzepało zawartości na wybojach -- sugeruję opończę ze ściągaczem gumowym, w widocznym kolorze -- żółtą, dayglo orange, czy coś.

Gdzie to jest -- Włochy, Hiszpania? Panowie tacy raczej opaleni, skuter dostawczy w tle -- klimaty śródziemnomorskie jak nic... Żółte oznakowanie poziome drogi dla rowerów kojarzy mi się ze Szwajcarią raczej, ale tam nikt by nie pomyślał, że coś można robić na ulicy... :wink:

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sty 06, 2014 11:19 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
Monty B. Ike napisał(a):
Gdzie to jest -- Włochy, Hiszpania? Panowie tacy raczej opaleni, skuter dostawczy w tle -- klimaty śródziemnomorskie jak nic... Żółte oznakowanie poziome drogi dla rowerów kojarzy mi się ze Szwajcarią raczej, ale tam nikt by nie pomyślał, że coś można robić na ulicy... :wink:


Obstawiam znacznie dalej - Ameryka Łacińska.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sty 06, 2014 16:46 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Śr sty 17, 2007 17:47
Posty: 16
Cytuj:
Gratulacje za pomysł,
gratulacje za to, że się chciało
gratulacje za dokończenie dzieła.
Ale kilka uwag:
brak resorowania będzie powodował podskakiwanie ładunku
przy ujemnym kącie pochylenia (znaczy do tyłu) powierzchni
ładunkowej może czasem coś podskoczyć tak, że nie zauważysz,
polecam wypoziomowanie, a nawet pochylenie minimalnie do przodu,
jakieś błotniki chyba też by się przydały.

Dzięki za miłe słowa. Od dawna brakowało mi czegoś na 'specjalne okazje': większe zakupy, remont mieszkania, etc. Poza tym przymierzam się do skonstruowania aluminiowej poziomki - będzie jak znalazł do przewożenia materiałów pomiędzy warsztatami(najeżdzę się, to na pewno).
Resorowanie sobie odpuściłem - chciałem coś w miarę prostego i lekkiego, problem z podskakującym ładunkiem będę rozwiązywać - w zależnosci od sytuacji - podłożonym pod spód kocem, dobrym umocowaniem bagażu lub kombinacją powyższych. Wypoziomowanie - to jest dokładnie to czego brakuje. Ostatnie gięcia dyszla zrobiliśmy pośpiesznie i na oko - wyszło praktycznie w poziomie co daje jakieś 15 cm poniżej osi koła 26". Teraz zastanawiam się czy będzie możliwe dodatkowe wygięcie w innej płaszczyźnie - chociaż został jeden prosty odcinek (ok. 25 cm) to wątpie czy znajdą się odpowiednie punkty podparcia dla giętarki. :? Powtórne formowanie odkształconego już aluminium raczej nie wchodzi w grę - nie sądze żeby rura wytrzymała (chyba że na ciepło, z późniejszym odprężaniem :D)

Cytuj:
Burty (poza tymi przy kołach, służącymi za błotniki) -- proponuję zrobić z siatki -- drobnica nie wypadnie, a na pusto nie będzie prawie oporu powietrza.

Świetny pomysł. Początkowo myślałem o zabudowaniu wszystkiego tymi przezroczystymi płytami, ale nie wystarczyło mi materiału (okazyjnie nabyłem tylko kawałek, który został ślusarzowi po cięciu dużej płachty).

Cytuj:
Obstawiam znacznie dalej - Ameryka Łacińska.

No tak, to prawda. Od blisko pięciu lat mieszkam w Limie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sty 06, 2014 20:16 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
skaniusz napisał(a):
No tak, to prawda. Od blisko pięciu lat mieszkam w Limie.

Manos de la Obra -- motto burmistrza Limy. Mam z tym T-shirt, z początków wprowadzania tam programu rowerowego (ok. 1993) :)

No, chyba że źle napisałem -- nie chce mi się wywalać z szafy stosu ubrań... :wink:

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sty 06, 2014 22:02 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Śr sty 17, 2007 17:47
Posty: 16
Monty B. Ike napisał(a):
Manos de la Obra -- motto burmistrza Limy. Mam z tym T-shirt, z początków wprowadzania tam programu rowerowego (ok. 1993) :)

Masz chyba na mysli burmistrza Andrade, a sciezki rowerowe budowane byly w ramch programu GEF (podobnie jak gdanskie). Motto calkiem prawdopodobne, bo tutejsze wladze lubia (nad)uzywac slowa "obra" (prace, roboty). Ta "prastara" limenska infrastruktura, ciepriaca od prawie calkowitego zapomnienia (w duzej mierze znajduje sie w zdegradowanej przemyslowej czesci srodmiescia) ostatnio doczekala sie nawet remontu:

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL