Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz cze 28, 2012 11:09 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Wt cze 21, 2011 20:03
Posty: 43
Lokalizacja: Grochów
Właśnie otrzymałem odpowiedź od zarządcy Centrum M1 w kwestii wymienionych stojaków.
Zdjęcia mówią same za siebie. Słowem udało się!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
------------
Michał Pilch


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz cze 28, 2012 15:45 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Cz mar 10, 2011 17:10
Posty: 11
Mocowanie stojaków śrubami wkręconymi w kostkę kończy się tak jak przy Sadybie Best Mall - demontażem.


Załączniki:
3.jpg [204.4 KiB]
Pobrane 1310 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt cze 29, 2012 8:38 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Śr cze 27, 2012 13:38
Posty: 8
Lokalizacja: Warszawa
O ile markety i centra handlowe dbają o to i reagują na listy i komentarze klientów, o tyle z urzędami jest o wiele gorzej. Załatwiając coś na mieście musiałam przypinać rower w tak dzikich miejscach np. do ławki, aż dziwne że nikt mnie nie opieprzył..

_________________
Na rowerze latem i zimą, wygodnie i szybko :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt cze 29, 2012 10:39 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Wt cze 21, 2011 20:03
Posty: 43
Lokalizacja: Grochów
Tak możemy narzekać, że zamontowano do kostki, albo cieszyć się, że to zrobili i zareagowali.
Nie mogę wymagać by nagle zmienili kostkę na wylewkę betonową. Cieszy fakt, że zareagowali.

A co do urzędów to jest z tym ciężko bo jak już hasło stojak przejdzie to administrator idzie i kupuje w markecie budowlanym co mu wpadnie w ręce.

_________________
------------
Michał Pilch


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt cze 29, 2012 11:46 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
mpilch napisał(a):
A co do urzędów to jest z tym ciężko bo jak już hasło stojak przejdzie to administrator idzie i kupuje w markecie budowlanym co mu wpadnie w ręce.

Trzeba pisać (do konkretnego urzędu, tego, który popełnił wyrwikółkę), że urzędy są zobowiązane przestrzegać Zarządzenia 5523/2010 (obecnie już 2165/2012), gdzie są określone stojaki, jakie mogą instalować jednostki Miasta. To, co zasadniczo odbiega, jest nielegalne.

Mnie ostatnio rzuciła się w oczy piękna wyrwikółka przed U.Dz. Włochy, przy Grójeckiej/Al. Krakowskiej.

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt cze 29, 2012 15:27 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Śr sie 27, 2008 12:40
Posty: 245
@mpilch, mateyko: to rzeczywiście jest trochę problematyczne.

Zauważam pewną tendencję, która polega na tym, że jak się uda przekonać sklep do u-kształtnego stojaka, to zazwyczaj decydują się na wkręcenie go śrubami w podłoże, a nie wpuszczenie w grunt. I rzeczywiście generalnie trudno jest z tym coś zrobić, bo tak ostatecznie to oni mogą na swoim terenie montować takie stojaki jakie chcą i normy określone w standardach projektowych ich nie dotyczą. Poza tym jak już przykręcą ten stojak śrubami, to pewnie trudno ich będzie przekonać do tego, żeby to poprawili i zabetonowali.

Wyjście jakie widzę jest takie, żeby pisząc pismo do sklepu kłaść na to nacisk. Co oczywiście też wcale nie musi skutkować.

_________________
Ursynowski budżet partycypacyjny na bezpieczne przejścia dla pieszych i pasy rowerowe!
http://www.zm.org.pl/?a=bp-142-pasy_ursynow


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lip 06, 2012 13:00 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt lis 18, 2011 13:25
Posty: 164
Muszę się podzielić wczorajszym znaleziskiem. Miejsce: sklep turystyczny przy Niepodległości (róg Batorego). Zamontowany stojak: wywrikółko z kilkoma przegródkami. Przypiąć można najwyżej trzy rowery, i to po przypięciu z boku stojaka, bez wsuwania do środka koła. Stojak wydaje się nieprzymocowany do niczego, więc istnieje prawdopodobieństwo kradzieży ze stojakiem. Widać rowerzyści sobie radzą, jak mogą. Jako rozwiązanie widziałabym w tym miejscu np płotek, taki jak przy sąsiednim Mokpolu, ukochany przez rowerzystów.
Tylko mam dylemat czy się skarżyć na to rozwiązanie, bo nie jestem użytkownikiem stojaka, a może innym się podoba tak jak jest :D


Załączniki:
Alpinus_Niepodległości.jpg [69.62 KiB]
Pobrane 1212 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N lip 08, 2012 22:22 
Offline
Dzicz Kudłata

Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 17:31
Posty: 307
Lokalizacja: Warszawa
Od niedzieli cieszą stojaki rowerowe przy głównym wejściu do Dworca Centralnego!

Obrazek

Obrazek

źródło: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=292018&page=751

_________________
Pozdrawiam wildzi


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lip 09, 2012 2:02 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
wildzi napisał(a):
Od niedzieli cieszą stojaki rowerowe przy głównym wejściu do Dworca Centralnego!

Cieszą od niedzieli, a czy cieszą odległością od sciany? :mrgreen:

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lip 09, 2012 7:40 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Mnie trudno zadowolić. Będę się cieszył jak pod centralnym/śródmieściem będzie zostawianych tyle rowerów co pod Berlin Hbf.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL