Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr mar 09, 2011 16:50 
Offline
Dzicz Kudłata

Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 17:31
Posty: 307
Lokalizacja: Warszawa
Jak napisać i co musi zawierać skarga na kierowcę autobusu miejskiego MZA linii 512, który podwójnie w odstępie 4-5 minut wyprzedzał mnie, najpierw na gazetę, a następnie na żyletkę?

Po tym zdarzeniu wróciłem do domu, a następnie już bez roweru poczekałem na niego na przystanku (w przeciwnym kierunku) i zrobiłem mu zdjęcie. Mam więc markę, numer linii, taborowy i rejestracyjny autobusu.

_________________
Pozdrawiam wildzi


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr mar 09, 2011 17:00 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Pn lut 12, 2007 22:27
Posty: 1062
Lokalizacja: Legionowo
wildzi napisał(a):
Jak napisać i co musi zawierać skarga na kierowcę autobusu miejskiego MZA linii 512, który podwójnie w odstępie 4-5 minut wyprzedzał mnie, najpierw na gazetę, a następnie na żyletkę?

Po tym zdarzeniu wróciłem do domu, a następnie już bez roweru poczekałem na niego na przystanku (w przeciwnym kierunku) i zrobiłem mu zdjęcie. Mam więc markę, numer linii, taborowy i rejestracyjny autobusu.


A masz nr brygady (taka biała kartka z numerem, w kabinie kierowcy po prawej stronie)?
Formularz kontaktowy jest tu, a pod nim instrukcja:
http://www.ztm.waw.pl/?c=115&l=1

Napisz ją przede wszystkim spokojnie i rzeczowo.

_________________
http://www.legionowo.masa.waw.pl
http://www.bialoleka.masa.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr mar 09, 2011 17:02 
Offline
Dzicz Kudłata

Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 17:31
Posty: 307
Lokalizacja: Warszawa
Niestety nie mam, nie zwróciłem na nią uwagi i było pod słońce. Za to z wyglądu kierowcę opiszę.

Przeczytałem informację i nie ma tam nic nadzwyczajnego, ale dziękuję. rozumiem że mam wybrać "Skarga - zachowanie prowadzących" ?


Jeszcze nigdy nikt mnie tak blisko nie wyprzedzał. To rzedkie wśród kierowców samochodów, ale żeby tak mnie dwa razy pod rząd wyprzedzić, że czułem jak lusterko śwista mi nad kaskiem, a lewą ręką czuć jak niemal rękaw kurtki wyciera bok autobusu to już przegięcie.
Nie widzę dla takiego zachowania żadnego usprawiedliwienia. Żwirki i Wigury w tamtym miejscu ma dwa pasy ruchu, nie było korka, oba pasy były wolne, miejsca więc dużo a kierowca nie "ścinał" żeby się w zatokę zmieścić.

Gdyby rzeczywiście otarł mnie bokiem po rękawie kurtki wezwał bym policję i zgłosił potrącenie z ucieczką z miejsca zdarzenia. Pojechał na pętlę za autobusem i poczekał na radiowóz. - w razie czego to tak powino wyglądać?

_________________
Pozdrawiam wildzi


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr mar 09, 2011 17:48 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 06, 2007 13:58
Posty: 447
Lokalizacja: grochów
MZA dysponuje danymi:
- którzy kierowcy dostali ten autobus (zwykle dwóch),
- którą brygadę na której linii obsługiwali kierowcy,
- o której się zmienili,
- jakie opóźnienia miał autobus,
- no i rzecz jasna szczegółowy rozkład danej brygady na każdym przystanku.
Ustalenie kierowcy bez nr brygady nie powinno stanowić problemu, w moim przypadku w każdym bądź razie nie stanowiło. Wystarczy nr boczny, linii, godzina, lokalizacja, kierunek.

Polecam skargę do MZA z "DW:" do ZTM.
MZA jest w stanie ustalić który to bęcwał kierował u siebie, ZTM zaś nie ma tak od ręki dostępu do danych typu "który kierowca czym jechał" więc i tak musiałby się do MZA zwrócić. To oznacza późniejszą interwencję = kierowca już zapomniał = nic się nie nauczy.

Do: skargi@mza.waw.pl, Dw: ztm@ztm.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr mar 09, 2011 18:10 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr maja 13, 2009 6:52
Posty: 658
Lokalizacja: Grochów,Gocławek, Szaserów
Formularz jest dobrą formą kontaktu , jednak ma wadę , nie dołączysz do niego żadnego pliku w formie np.zdjęcia.

_________________
Inżynier to pewien stan umysłu,a nie tytuł.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr mar 09, 2011 18:11 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
Plus w odpisie do Biura Drogownictwa -- bywały juz przypadki skarg rowerzystów na kierowców, którzy sądzili, że mogą robić z rowerzystą, co im się podoba (głównie na buspasach, gdzie czuli się jak kundel w obejściu).

BTW, podaj, która to linia -- 175, 188, czy co tam chodzi Żwirki, żeby mieć wzmożoną czujność na autobusy tej linii.

Warto wiedzieć -- kiedyś regularnie na trasie przez Nowy Świat i Krakowskie jeździło dwóch psychopatów, jeden w 111, drugi w 195.

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr mar 09, 2011 19:21 
Offline
Dzicz Kudłata

Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 17:31
Posty: 307
Lokalizacja: Warszawa
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Tak się prezentował z tyłu jadąc już w przeciwnym kierunku.

_________________
Pozdrawiam wildzi


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr mar 09, 2011 19:36 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Pn lut 12, 2007 22:27
Posty: 1062
Lokalizacja: Legionowo
grzcie2083 napisał(a):
Formularz jest dobrą formą kontaktu , jednak ma wadę , nie dołączysz do niego żadnego pliku w formie np.zdjęcia.


Ja sobie z tą wadą już dawno poradziłem - wystarczy podać link i napisać, do czego odsyła :D

_________________
http://www.legionowo.masa.waw.pl
http://www.bialoleka.masa.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr mar 09, 2011 19:46 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 06, 2007 13:58
Posty: 447
Lokalizacja: grochów
Ja zaś napisałem w formularzu, że poproszę o e-mail bo nie mogę złożyć wniosku z załącznikiem, dopisałem też że pod 194-84 nie udzielono mi tej informacji.

Jak mi odpowiedzieli? Nie upubliczniamy bo spam, + "Email ZTM można uzyskać m. in. poprzez infolinię 194-84".

Ale ogólnie ztm@ztm.waw.pl działa tak samo jak formularz, a można przesłać wniosek w pdf z grafikami.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt gru 06, 2011 21:03 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt kwi 04, 2008 11:21
Posty: 416
Lokalizacja: Laski - Warszawa
Dziś kierowca autobusu (linia 175, nr A719, godz. ok. 15.35, skrzyżowanie Nowy Świat / Swiętokrzyska) włożył dużo starania, żeby mnie wprasować w krawężnik. Na pewno zrobił to celowo, z premedytacją, naprawdę w ostatniej chwili udało mi się uciec na chodnik. Monty Bike napisał wczoraj, że w ostatnich dniach słyszał o podobnych wypadkach. Proponuję, żeby tu zebrać kilka przykładów i, jeśli rzeczywiście trochę się tego zbierze, wysłać zbiorową skargę do ZTM i do wiadomości paru innych odbiorców.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL