Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn kwi 04, 2011 18:44 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 06, 2007 13:58
Posty: 447
Lokalizacja: grochów
Dostałem to samo 3 minuty później (:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn kwi 11, 2011 16:59 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): N kwi 03, 2011 21:10
Posty: 199
Zainspirowany wypadkiem opisanym w temacie o sytuacjach z Warszawy zacząłem czytać o tym, co jest, a co nie jest przejazdem rowerowym, w wyniku czego nasuneło mi się pytanie: jaki znak widać (kiepsko, bo zarówno on jak i pasy są starte) na poniższym zdjęciu:

Obrazek 'powyżej pasów'? Wygląda jak połowa znaku P-11, który wygląda tak:

Obrazek

i oznacza przejazd dla rowerów. Prześledziłem ulicę Belwederską i Sobieskiego, na niektórych widać normalny znak p11 (dwa rzędy prostokątów), natomiast duża część przejazdów dla rowerów (?) jest oznaczona w sposób widoczny powyżej - jedna linia prostokątow namalowana obok pasów dla pieszych. O co tu chodzi, i czy to w ogóle są przejazdy zgodnie z prawnym punktem widzenia?


Ostatnio edytowano Pn kwi 11, 2011 23:09 przez em c, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn kwi 11, 2011 17:15 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 06, 2007 13:58
Posty: 447
Lokalizacja: grochów
IMHO nie jest to prawidłowe.
Ale ogólnie cała ta trasa jest trochę nie ten teges bo sygnalizacji dla rowerów też brakuje... Tj. światła obowiązują wszystkich poza cyklistami, którzy mogą jechać zawsze (w teorii).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn kwi 11, 2011 17:34 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): N kwi 03, 2011 21:10
Posty: 199
Przeglądam Google Maps, wzdłuź KEN też widać takie oznaczenie w niektórych miejscach.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn kwi 11, 2011 18:08 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr maja 13, 2009 6:52
Posty: 658
Lokalizacja: Grochów,Gocławek, Szaserów
http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&m ... 2&t=h&z=20

http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&m ... 2&t=h&z=20

http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&m ... 2&t=h&z=20

_________________
Inżynier to pewien stan umysłu,a nie tytuł.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn kwi 11, 2011 19:14 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr maja 13, 2009 6:52
Posty: 658
Lokalizacja: Grochów,Gocławek, Szaserów
http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,ne ... 62294.html

I na suwa mi się pytanie , być czy mieć???

_________________
Inżynier to pewien stan umysłu,a nie tytuł.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn kwi 11, 2011 22:42 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So cze 09, 2007 14:46
Posty: 984
Lokalizacja: Belany
em c napisał(a):
Prześledziłem ulicę Belwederską i Sobieskiego, na niektórych widać normalny znak p11 (dwa rzędy prostokątów), natomiast duża część przejazdów dla rowerów (?) jest oznaczona w sposób widoczny powyżej - jedna linia prostokątow namalowana obok pasów dla pieszych


Uważam że dyskusja czy połówka P-11 + pasy wystarcza jako przejazd rowerowy jest nieco akademicka, skoro na Sobieskiego/Sikorskiego ani pasów, ani tej jednej linii już praktycznie ... nie ma. (chyba że jest odmalowane już, nie jestem pewien)

Na zdjęciu które znalazł em c jak byk widać znak pionowy D-6b.

Tam nie jest główny problem ze znakami, tylko ze złym ustawieniem świateł i z geometrią zachęcającą do ryzykownego skręcania. Też regularnie muszę w tym miejscu wymuszać swoje prawa ;) Co nie znaczy że jestem przeciwny odnowieniu oznaczenia poziomego, najchętniej kolorkiem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn kwi 11, 2011 23:06 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): N kwi 03, 2011 21:10
Posty: 199
Pasy i połówka P-11 są już odmalowane, widać to na zdjęciu ze strony tvn klik, znak D-6b jest widoczny, ale od strony jezdni.

Natomiast wróciłbym do tej połówki P11, bo nawet parę minut przy Google Maps wystarczyło żeby znaleźć wiele takich przypadków, natomiast nie potrafię odnalezć żadnego dokumentu sanckjonującego takie oznakowanie przejazdu. Dyskusja może nie być aż tak akademicka w przypadku (puk puk) wypadku i sprawy w sądzie, bo może się okazać, że to co uważamy za przejazd wcale przejazdem nie jest i jeżeli było się na nim na rowerze, to z miejsca jest się przynajmniej współprawcą.

Przy okazji polecam też stronę http://www.norc.pl/street-view/ na której znalazłem zdjęcie z D-6b, jkest na niej znane z Google street view dla Warszawy (i zapewne innych miast, ale nie patrzyłem).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn kwi 11, 2011 23:15 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So cze 09, 2007 14:46
Posty: 984
Lokalizacja: Belany
Zawsze możesz się wytłumaczyć że widziałeś wcześniej D-6b (np. z autobusu), oraz nie było znaku pionowego końca drogi dla rowerów. Myślę że rowerzysta nie powinien odpowiadać za wadliwe oznaczenie poziome, nawet w Polsce...

Czy tam w ogóle jest dozwolone kręcenie w prawo (Sikorskiego) ze środkowego pasa Sobieskiego? Jeśli tak, to trzeba kogoś spytać czym to jest uzasadnione, a jeśli nie - to może jakiś separatorek między pasem prawym a środkowym zawnioskować? :) Albo przynajmniej trójkątne P-21.

BTW, widzieliście jaki ładny, gładki asfalt kładą po wschodniej stronie Sobieskiego? :) I nawet jest zachowana ciągłość na przejazdach!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn kwi 11, 2011 23:29 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 06, 2007 13:58
Posty: 447
Lokalizacja: grochów
Nie jest, a separator byłby fajny - ogranicza i prędkość i dwupasmowość.

Co do oznakowania - jeśli takiego oznakowania nie ma w przepisach, a przy tym na pierwszy rzut oka wygląda jak istniejące - tj. przejazd rowerowy, do tego znak pionowy (ważniejszy) wskazuje na przejazd to nie wyobrażam sobie uznania cyklisty za winnego. Co najwyżej współwinnym może zostać uznana osoba, która taką organizację zatwierdziła.
Oczywiście ciężko określić ilu instancji i prawników by to wymagało...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL