Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So cze 19, 2010 9:28 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
Drobiazg przy Rostworowskiego, mniej więcej naprzeciwko pętli Nowe Bemowo - przebudowa odcinka istniejącej ścieżki - ale może ktoś z Was będzie miał jakieś uwagi:

http://www.zm.org.pl/tmp2/powstancow-blok-3215.jpg

Może zlikwidować ścieżkę i wpuścić rowerzystów w uliczkę parkingową?

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So cze 19, 2010 14:00 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz wrz 06, 2007 19:35
Posty: 302
Lokalizacja: Bemowo
Główna wada ścieżki w tym miejscu to że jest z kostki. Nie bardzo rozumiem czy przy tej okazji będzie zmienione na asfalt ? Może też warto zrobić też przy okazji wyniesienie przejazdów przez jezdnię do poziomu ścieżki ? Można też faktycznie ją w ogóle zlikwidować, bo spokojnie można jechać jezdnią obok, lepiej tylko żeby jakieś progi/wyniesienia się tam pojawiły.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr sty 23, 2013 7:10 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
Kawałek od Górczewskiej do Radiowej w związku z budową linii tramwajowej:

http://www.zm.org.pl/tmp2/powst_slaskich.zip

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr sty 23, 2013 22:07 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz wrz 06, 2007 19:35
Posty: 302
Lokalizacja: Bemowo
Ogólnie wygląda to fajnie, chyba jeszcze lepiej niż poprzednie wersje.
- wiadomo jak ma wyglądać linia tramwajowa dalej w stronę Wrocławskiej ? w którym miejscu ma przechodzić z powrotem na bok ? oczywiście byłoby najbardziej logiczne żeby całość przełożyli na środek aż do Nowego Bemowa, ale za bardzo na to nie liczę...
- fajnie że doprojektowali brakujące przejście dla pieszych przy Kazubów, w poprzedniej wersji go brakowało, nawet pisałem do TW o tym;
- jest może jakieś zdjęcie przecięcia z linią na Boernerowo ? z tego co widzę przystanek przy Dywizjonu 303 ma mieć dojścia z obu stron, całkiem to logiczne;
- nie wiem natomiast po co poszerzać wylot Kazubów i robić 2 pasy, tam nawet w godzinach szczytu długo się nie czeka, nigdy nie wyjeżdża więcej niż kilka samochodów;
- przydałoby się dosztukować kawałek ścieżki po płn-wsch stronie skrzyżowania Radiowa/Powstańców (przy fontannie) do lokalnej jezdni;
- tak samo warto by było dociągnąć kawałek po płd-zach stronie Powstańców/Górczewska do Kossutha, ale to już chyba za dużo szczęścia by było...
- natomiast nie ma sensu ciągnąć ścieżki dalej wzdłuż Powstańców w stronę północną, wystarczy ją włączyć w tą lokalną betonową jezdnię;
- po co przejścia dla pieszych przez parking przy Aplauzie (płd-zach strona Radiowa/Powstańców) - przecież tam każdy chodzi jak chce i nie ma żadnego problemu;
- kiedyś pisałem do ZDM/IR w sprawie pasów rowerowych na południowej Wrocławskiej, stwierdzili że się nie da, że lepiej zrobić wydzieloną ścieżkę po stronie północnej, ale widzę że w tym projekcie olali temat;
- fajnie że dociągają kawałek ścieżki wzdłuż Radiowej do istniejącego odcinka;
- warto by było po stronie płd-wsch skrzyżowania Powstańców/Wrocławska dociągnąć kawałek ścieżki, albo ciągu pieszo-rowerowego do lokalnej, żwirowej jezdni po północnej stronie trasy S8, tamtędy można dojechać do kładki przy Siodlarskiej, chociaż w praktyce sporo rowerzystów jeździ też wschodnią stroną wiaduktu przy Powstańców (chociaż tam jest wąsko i teoretycznie to tylko chodnik dla pieszych);
Trochę się rozpisałem ale dobrze znam okolicę więc dlatego się czepiam :) Ale generalnie to wcale źle nie wygląda, i niech to w końcu już budują bo ten tramwaj to zdaje się już w 2011 miał być gotowy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So lut 02, 2013 13:20 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn cze 21, 2010 21:03
Posty: 277
Nie jest m.in. poprzez rozbuchane oczekiwania dotyczące tego, jak komunikacji indywidualnej (tak zmotoryzowanej, jak i nie) z budżetu na inwestycje tramwajowe dogodzić...
Cytuj:
- kiedyś pisałem do ZDM/IR w sprawie pasów rowerowych na południowej Wrocławskiej, stwierdzili że się nie da, że lepiej zrobić wydzieloną ścieżkę po stronie północnej, ale widzę że w tym projekcie olali temat;

Inwestycja Wrocławskiej nie obejmuje. Bez przesady, naprawdę - jest budżet na ścieżki, jest Superoficer... a potem gadanie, że "inwestycje tramwajowe to drogie są"... i tak uzupełniona jest ścieżka na Powstańców do Górczewskiej, na Radiowej do hangaru, drugi szlak po wschodniej stronie od Radiowej do Wrocławskiej (którego na żadnym innym odcinku nie ma)... uważam, że żadna nierowerowa inwestycja miejska nie potraktowała rowerzystów tak szczodrze, a rzekłbym nawet, że jest lepiej niż przy niejednej inwestycji teoretycznie rowerowej, gdzie np. zostawia się jezdnie bez przejazdów w poprzek.

Aha, od razu zwracam uwagę na stopkę. :mrgreen:

_________________
Powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne stanowisko. Nie może być uznawana za oficjalne lub nieoficjalne stanowisko jednostki, organizacji bądź firmy z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So lut 02, 2013 19:07 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz wrz 06, 2007 19:35
Posty: 302
Lokalizacja: Bemowo
Cytuj:
Inwestycja Wrocławskiej nie obejmuje. Bez przesady, naprawdę

Wiem, wiem, ja to wszystko doceniam i generalnie naprawdę mi się podoba ten projekt. Chodziło mi o to że projekt w żaden sposób nie odnosi się do tej ścieżki na Wrocławskiej, chociaż ZDM mnie zapewniał, że są zdecydowani na to rozwiązanie, a tu widzę że nic się z tym nie dzieje. Wprawdzie pisali że z uwagi na ograniczone środki realizacja nastąpi 'najwcześniej w 2012', więc przy obecnym kryzysie pewnie zostałoby to zweryfikowane na 'najwcześniej w 2022'. Ale w sumie ok, nawet jakby w przyszłości zrobili tą ścieżkę to nie będzie problemu aby się dowiązać do istniejącego układu.

To skoro odezwała się najlepiej poinformowana osoba na forum w tym zakresie :) to może tylko powtórzę moim zdaniem najważniejszy i najprostszy do realizacji postulat:

warto by było po stronie płd-wsch skrzyżowania Powstańców/Wrocławska dociągnąć kawałek ścieżki, albo ciągu pieszo-rowerowego do lokalnej, żwirowej jezdni po północnej stronie trasy S8, tamtędy można dojechać do kładki przy Siodlarskiej, chociaż w praktyce sporo rowerzystów jeździ też wschodnią stroną wiaduktu przy Powstańców (chociaż tam jest wąsko i teoretycznie to tylko chodnik dla pieszych);

dodam jeszcze, że uprzedzam, że jeśli to nie zostanie zrealizowane to będę jechać ten kawałek po chodniku bo nie będę mieć innego wyjścia :wink:

i zasadnicze pytanie :)

czy wiadomo jak ma wyglądać linia tramwajowa dalej w stronę Wrocławskiej ? w którym miejscu ma przechodzić z powrotem na bok ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So lut 02, 2013 21:05 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn cze 21, 2010 21:03
Posty: 277
Ja tu się wypowiadam prywatnie, więc wiem tyle, co wisi w sieci w różnych źródłach... :wink:

Sądzę, że mało kto - póki nie będzie dobrych warunków ruchu na Dywizjonu - będzie się przedzierał po kładce na Siodlarskiej skoro jest chodnik po wschodniej stronie wiaduktu nad S8. Generalnie jednak takie "małe podłączenia" obiecywał Kolega Oficer ;) . Tym szutrem ktoś jeździ? Jadąc 20 rzadko widuję tam spacerowiczów, a co dopiero rowerzystów...

Na Wrocławskiej ja bym zrobił pasy rowerowe, ale "takie rozwiązanie nie spotka się z akceptacją kierowców", którzy sobie tam wzdłuż krawężnika, o ile pamiętam, parkują...

Tory będą przechodziły na wschodnią stronę tak gdzieś koło 100 m od końca peronu (zbiorczego dla tramwajów z Jelonek i z Koła). Dzięki temu jest spora szansa na to, że przejadą przez przejazd ukośny bez strat na światłach (zresztą taka jest przyczyna tak dalekiej lokalizacji przejazdu).

_________________
Powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne stanowisko. Nie może być uznawana za oficjalne lub nieoficjalne stanowisko jednostki, organizacji bądź firmy z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N lut 03, 2013 19:19 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz wrz 06, 2007 19:35
Posty: 302
Lokalizacja: Bemowo
Cytuj:
Sądzę, że mało kto - póki nie będzie dobrych warunków ruchu na Dywizjonu - będzie się przedzierał po kładce na Siodlarskiej skoro jest chodnik po wschodniej stronie wiaduktu nad S8. Generalnie jednak takie "małe podłączenia" obiecywał Kolega Oficer ;) . Tym szutrem ktoś jeździ? Jadąc 20 rzadko widuję tam spacerowiczów, a co dopiero rowerzystów...


Faktycznie, dużego ruchu tam nie ma, ani pieszego, ani rowerowego (dlatego to dobre miejsce do spacerów z psami :wink: ) To właśnie by było tylko takie "małe podłączenie", na rowerach kładką przy Siodlarskiej jadą raczej tylko ci którzy jadą docelowo na Górce, jak ktoś chce jechać dalej wzdłuż Powstańców czy nawet do Górczewskiej to faktycznie nie ma sensu tędy. Ale takie połączenie byłoby bardzo łatwo wykonać, miejsce jest. Wiadomo że bardziej logiczne byłoby pociągnięcie dalej ścieżki po stronie wschodniej tylko niestety wiadukt nad Powstańców zbudowali tak, że zwyczajnie nie ma tam miejsca, chodnik chyba nawet nie ma 1,5 metra, więc nawet oznakowanie go jako ciąg pieszo-rowerowy byłoby dość karkołomne (chociaż w praktyce ruch rowerowy jest tam spory).

Cytuj:
Na Wrocławskiej ja bym zrobił pasy rowerowe, ale "takie rozwiązanie nie spotka się z akceptacją kierowców", którzy sobie tam wzdłuż krawężnika, o ile pamiętam, parkują...


No właśnie pierwotnie proponowałem pasy w tym miejscu:
http://www.zm.org.pl/?a=wroclawska-113
parkowania na jezdni tam prawie wcale nie ma, mieszkańcy parkują w głębi osiedla, a salony/warsztaty po stronie południowej mają przeważnie swoje parkingi.

Cytuj:
Tory będą przechodziły na wschodnią stronę tak gdzieś koło 100 m od końca peronu (zbiorczego dla tramwajów z Jelonek i z Koła). Dzięki temu jest spora szansa na to, że przejadą przez przejazd ukośny bez strat na światłach (zresztą taka jest przyczyna tak dalekiej lokalizacji przejazdu).


Czyli tak jak podejrzewałem, mam nadzieję, że kiedyś tam w odległej przyszłości uda się jednak przełożyć tory na środek również na tym brakującym odcinku, może przy okazji jakiejś przebudowy skrzyżowania Wrocławska/Powstańców, co by się bardzo przydało.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lut 04, 2013 8:47 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn cze 21, 2010 21:03
Posty: 277
Biorąc pod uwagę, że to oznacza konieczność wybudowania de facto nowego torowiska albo przynajmniej nowej jezdni (jeśli istniejącą zostawimy jako jednokierunkową, choć po co tak szeroka) w miejscu parkingów (znowu prostesty...), wydaje się, że są pilniejsze wydatki tramwajowe w Warszawie póki co ;).

_________________
Powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne stanowisko. Nie może być uznawana za oficjalne lub nieoficjalne stanowisko jednostki, organizacji bądź firmy z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So lut 09, 2013 12:23 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
MB napisał(a):
- wiadomo jak ma wyglądać linia tramwajowa dalej w stronę Wrocławskiej?
[...]
- jest może jakieś zdjęcie przecięcia z linią na Boernerowo?


Tu powinno być już wszystko widać:

http://zm.org.pl/download/projekty/powst_sl/

MB napisał(a):
Wiadomo że bardziej logiczne byłoby pociągnięcie dalej ścieżki po stronie wschodniej tylko niestety wiadukt nad Powstańców zbudowali tak, że zwyczajnie nie ma tam miejsca, chodnik chyba nawet nie ma 1,5 metra, więc nawet oznakowanie go jako ciąg pieszo-rowerowy byłoby dość karkołomne (chociaż w praktyce ruch rowerowy jest tam spory).


Napisz może parę zdań na ten temat do inwestora, nie dla wszystkich jest to takie oczywiste, a jeszcze parę inwestycji pewnie w Warszawie GDDKiA przeprowadzi.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL