Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Czy oznakowanie roweru pomaga w przypadku kradzieży ?
TAK 20%  20%  [ 1 ]
NIE 80%  80%  [ 4 ]
Liczba głosów : 5
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz cze 17, 2010 12:42 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz sty 18, 2007 21:10
Posty: 999
Lokalizacja: Warszawa
http://um.warszawa.pl/grawery/

Cytuj:
NIE DAJ SZANSY ZŁODZIEJOWI - OZNAKUJ SWÓJ ROWER


Warszawscy rowerzyści będą mogli spać spokojniej. Dzięki możliwości znakowania rowerów, w razie ich odzyskania po kradzieży, policja będzie mogła odnaleźć właściciela i zwrócić mu sprzęt.

Po co ta akcja?

Akcja znakowania rowerów ruszyła w Warszawie z końcem kwietnia 2010 i ma za zadanie ograniczenie ryzyka kradzieży sprzętu. Dzięki unikatowemu oznaczeniu, po odnalezieniu roweru przez policję, będzie można po pierwsze udowodnić, że pochodzi on z kradzieży, a po drugie odnaleźć właściciela.

Rower staje się coraz bardziej popularnym środkiem komunikacji w Warszawie i coraz więcej mieszkańców stolicy wsiada na jednoślady – podkreśla Ewa Gawor, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta st. Warszawy. - Mam nadzieję, że zakupione przez nas engrawery skutecznie zniechęcą złodziei, utrudniając im kradzież lub sprzedaż kradzionego roweru.

Wspieramy wszelkie inicjatywy zmierzające do poprawy bezpieczeństwa publicznego i jesteśmy przychylni wszelkim działaniom, które mają wpływ na osiągnięcie tego stanu – dodaje E Gawor.


Jak oznaczyć rower
W policyjnej bazie
Adresy
Patroni medialni

źródło: Urząd Miasta stołecznego Warszawy

IMO jest to jeszcze jeden sposób na wyciąganie kasy z rowerzystów - mnie oznakowanie w Somerw (z wpisem do rejestru CROP) nie pomogło, jak kilka lat temu mój Giewont zmienił właściciela wbrew mej woli.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL