Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt cze 18, 2010 9:40 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
Kwestia promocji Kolei Mazowieckich wywędrowała do wątku konkretnie na ten temat:
viewtopic.php?f=1&t=186&start=19

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt maja 27, 2011 9:06 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
http://www.rynek-kolejowy.pl/24412/Letn ... zystow.htm

Cytuj:
Letni konkurs PKP Intercity dla rowerzystów

PKP Intercity zaprasza wszystkich miłośników jazdy na dwóch kółkach do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym.

Tematem konkursu „Pstrykaj po nagrody” są podróże z rowerem pociągami PKP Intercity. Aby wziąć udział w zabawie należy przesłać, oprócz danych kontaktowych uczestnika, zdjęcie dokumentujące wyprawę z rowerem w jednym z pociągów uruchamianych przez PKP Intercity – TLK, Express lub Express InterCity. Pierwszych 1 000 osób, które wezmą udział w konkursie „Pstrykaj po nagrody”, zostanie nagrodzonych oryginalnymi pokrowcami na rowerowe siodełko.

Zdjęcia można przesyłać drogą elektroniczną na adres konkurs@intercity.pl do 30 czerwca br.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie www.intercity.pl.

Przewoźnik przypomina, że w wybranych pociągach PKP Intercity w komunikacji krajowej można przewieźć odpłatnie - na dowolną odległość i pod własnym nadzorem – jeden rower. Listę pociągów EIC, Ex i TLK, w których podróżny będzie mógł znaleźć wagon z przystosowanymi do przewozu rowerów wieszakami, przewoźnik publikuje na swojej stronie internetowej – www.intercity.pl.

Za przewóz roweru podróżny, niezależnie od długości trasy czy rodzaju pociągu, zapłaci 9,10 zł. Pociągi, w których nie można przewozić roweru to pociągi nocne, z miejscami sypialnymi lub kuszetkami.

Bilet na rower można nabyć we wszystkich kasach prowadzących sprzedaż biletów PKP Intercity lub na pokładzie pociągu, choć tam do ceny biletu należy doliczyć opłatę manipulacyjną.


Zachęcam do wrzucania co ciekawszych zdjęć też na forum :)

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So maja 28, 2011 11:24 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lut 19, 2010 14:05
Posty: 694
Lokalizacja: Warszawa, daleko za Wawrem
A czy można do PKP IC wysyłać co ciekwsze "przygody" rowerowo-kolejowe, np. jak komuś ukradziono siodełko, lub jak konduktor nie wpuścił do wagonu?
[/złośliwości]

_________________
Ważne jest dokąd zmierzamy, a nie jak szybko.

"... we humans tend to screw up everything that's good enough as it is...or everything that we're attracted to, we love to go and defile it." - Chris Cornell


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn maja 30, 2011 18:45 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt gru 10, 2010 23:36
Posty: 215
Wręcz należy - bo to ma szansę wpłynąć na eliminację takich patologii.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn maja 30, 2011 23:00 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): So kwi 02, 2011 6:41
Posty: 231
Lokalizacja: Warszawa - Grochów, parter bez windy
Ja to bym im raczej wysłał fotki przedstawiające,
z jakimi trudnościami rowerzysta się boryka,
żeby się na peron dostać.
Jak nie schody to labirynt przed i za przejściem przez tory.
A jak mam rower z przyczepką to mi powiedzą, że mogę tylko jeden??
Kierpocie raczej się konstrukcją interesują, więc problemów
z opłatą za przyczepkę jeszcze nie miałem. Ale ustawiona obok
roweru zajmuje miejsca tyle co drugi rower. Jakby przyszedł
kanar to kto wie?

_________________
Grzegorz
-----------------------------------
Trolejbus jest cichy i ekologiczny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt maja 31, 2011 8:19 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lut 19, 2010 14:05
Posty: 694
Lokalizacja: Warszawa, daleko za Wawrem
GFM napisał(a):
Ja to bym im raczej wysłał fotki przedstawiające,
z jakimi trudnościami rowerzysta się boryka,
żeby się na peron dostać.
Jak nie schody to labirynt przed i za przejściem przez tory.

Poczekaj na konkurs PLK, bo to one zarządzają (nieudolnie) infrastrukturą. PKP IC odpowiada tylko za swoje wagony.

_________________
Ważne jest dokąd zmierzamy, a nie jak szybko.

"... we humans tend to screw up everything that's good enough as it is...or everything that we're attracted to, we love to go and defile it." - Chris Cornell


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt maja 31, 2011 15:13 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): So kwi 02, 2011 6:41
Posty: 231
Lokalizacja: Warszawa - Grochów, parter bez windy
Wiem, ale domyślam się, że są na tyle nieudolni, że nawet konkursu nie są w stanie ogłosić.

_________________
Grzegorz
-----------------------------------
Trolejbus jest cichy i ekologiczny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lip 06, 2011 12:35 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... kiem_.html

Jerzy S. Majewski napisał(a):
Rower w pociągu grozi wypadkiem?
06.07.2011 aktualizacja: 2011-07-05 19:03

Przemierzyłem całą Polskę w tę i z powrotem pociągami z rowerem. Najlepsze są Koleje Mazowieckie, najgorsze Tanie Linie Kolejowe.

Kolejarze mnie rozbawili. Na dworcu chwyciłem w ręce ulotkę: "Wystarczy wziąć rower, wsiąść do pociągu TLK i do końca czerwca zrobić sobie z nim zdjęcie w pociągu" - tak spółka PKP InterCity zachęcała do udziału w konkursie fotograficznym. Dziwny on był, bo Tanie Linie Kolejowe wcale przyjazne dla rowerzystów nie są!

Problem zaczyna się już przy kupowaniu biletów. W Kolejach Mazowieckich z rowerem jeździmy za darmo. Przewozy Regionalne za przewóz dwóch kółek każą sobie płacić 5 zł z groszami, ale już w soboty i niedziele kuszą ofertą "Rower za złotówkę".

Tymczasem Tanie Linie Kolejowe są najdroższe. Przewóz roweru kosztuje tu 9 zł. Na tym nie koniec. Od piątku wieczorem do poniedziałku nad ranem w TLK oferują imienny bilet podróżnika za 65 zł. Możliwość jazdy po całej Polsce przez dwa dni za taką sumę wydała mi się nie lada gratką. Zabrałem rower, stanąłem na Dworcu Centralnym przed kasą z chęcią pojechania w dowolnym kierunku najbliższym pociągiem TLK i mina mi zrzedła. - Biletu podróżnika z biletem rowerowym łączyć nie można - oznajmiła kasjerka. - Niech pan kupi sobie bilet rowerowy i poprosi kogoś w przedziale, kto ma normalny bilet, by dał go kontrolerowi, mówiąc, że rower jest jego - poradził mi kolejarz.

Zabrakło mi jednak bezczelności i z jego rady nie skorzystałem. Kupiłem bilet normalny plus bilet na rower. Na peronie wyniknął jednak kolejny problem. Mocno wysłużony wagon z przedziałem oznaczonym logo roweru przyjechał na początku składu. Był zapchany. Najpierw w towarzystwie przekleństw pasażerów musiałem przedzierać się przez korytarz. Przedział rowerowy okazał się zwykłym pasażerskim z wymontowanymi siedzeniami i wysoko zawieszonymi hakami. Niestety, dostosowując go do potrzeb cyklistów, kolejarze nie wyjęli bocznej ścianki od strony korytarza. W rezultacie, by wstawić do środka rower, trzeba niezłej ekwilibrystyki połączonej z wyganianiem ludzi stojących w przejściu.

Koleje Mazowieckie to już inny świat. Zarówno nowoczesne wagony, jak i te nieco starsze mają duże przedziały rowerowe, chociaż zamiast haków do zawieszania rowerów (wymagających od właściciela pewnej krzepy) wystarczyłyby pasy do ich przymocowania. Niestety, u tego przewoźnika też obowiązują absurdalne przepisy. Przedziały rowerowe, w modernizowanych składach starego typu znajdują się na początku i końcu składu. Co z tego - już wiosną publikowaliśmy list czytelnika spod Piaseczna o tym, jak tzw. kierownik pociągów nie wpuścił go z rowerem do pierwszego wagonu. Mnie też to spotkało. Dlaczego? Usłyszałem dwa tłumaczenia. Pierwsze - absurdalne, że w razie zderzenia rower powoduje niebezpieczeństwo. Drugie, że konduktorowi, który w trakcie jazdy sprzedaje pasażerom bilety, stojąc właśnie w tym przedziale, rowery po prostu przeszkadzają. Z doświadczenia wiem jednak, że można się uprzeć! Z premedytacją wsiadam z rowerem do pierwszego przedziału, w mgnieniu oka zawieszam rower na haku i wyrzucić się już nie daję.

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lip 06, 2011 14:13 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Śr kwi 06, 2011 11:28
Posty: 51
Lokalizacja: Józefosław/ Warszawa
Temat mnie żywotnie interesuje, bo planuję kiedy słotny listopad nadejdzie (a będzie to już nie za tak bardzo długo, niestety), planuję wsiadać do pociągu KM w Nowej Iwicznej. Rano, o godzinie 8.00, z rowerem. Czy mój plan jest bardzo szalony?
Czy jest szansa zmieścić się do tego pociągu z rowerem?
Z tego co widziałam to jest z reguły zapchany do granic. Czy jako pasażera z rowerem - pociąg ma obowiązek mnie pomieścić?

Bisette

_________________
Fanom „starożytnej mądrości ludów Wschodu” przypominamy, że medycyna chińska zaleca stosowanie azbestu na niepłodność, tygrysiego penisa na osłabienie, a suszonego ludzkiego łożyska na astmę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lip 06, 2011 14:14 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 23, 2010 16:46
Posty: 350
Lokalizacja: Żoliborz / Warszawa
Pociąg nie ma żadnego takiego obowiązku. W regulaminie jest jeszcze pewnie, że wolno wsiadać z rowerem jeśli nie przeszkodzi innym pasażerom.

_________________
maciek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL