Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: So wrz 12, 2009 10:18 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Pn lut 12, 2007 22:27
Posty: 1062
Lokalizacja: Legionowo
Wito napisał(a):
^^ Pewnie uspokojenie ruchu rowerowego przy przystanku "i nie żartuje:)". Swoją droga ścieżka zachodnia jak się przejeżdża rowerem przez skrzyżowanie to chyba jakiś mutant wykonywał. Przejeżdzą się jak przez garby wielbląda. Poco są wzniesienia do poziomu chodnika by po 1 metrze znowu schodzić do poziomu jezdni? Macie na to jakieś wytłumaczenie


W ten sposób powstaje dłuższa ścieżka, więc władze mogą się chwalić, że mamy w Warszawie tyle a tyle km ścieżek rowerowych, bo łączna długość ścieżek rowerowych to na razie jedyny wyznacznik prorowerowości miasta wg urzędników :D

_________________
http://www.legionowo.masa.waw.pl
http://www.bialoleka.masa.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn wrz 14, 2009 8:57 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Cz lip 23, 2009 11:23
Posty: 72
Lokalizacja: Mysiadło
Hmm, pod koniec września ma się rozpocząć budowa skrzyżowania drogi ekspresowej z Puławską ( tej drogi, której jeszcze nie ma) ok 100 m przed REALem jadąc w stronę Centrum. Tymniemniej przewidywany czas trwania prac to ok 2,5 roku i podobno mają zwęzić Puławską na niewielkim odcinku z powodu tego remontu. Słyszałem juz różne wersje, że będą to 2 pasy w każdą stronę, albo, że nawet, że 1 pas w każdą stronę, a drugi pas to będzie buspas. Pytanie czy korki, jakie tam powstaną będą argumentem za wybudowaniem drogi rowerowej, czy też raczej przeciwnie- nie będzie zbudowana, bo lepiej utworzyć dodatkowy pas dla ruchu samochodowego. Poczekam parę tygodni i zobaczę. I postaram się coś wysmarować do ZMiD. Choć szczerze mówiąc, w tej chwili to byłbym zadowolony nawet gdyby wyrównali chodnik, którym czasem popylam, bo aż ręce bolą. Wiem, że nie powinienem, ale czasem nie mam wyjścia, a Puławską jechałem dwa razy po jezdni i szczerze mówiąc nie mam ochoty na tak mocne przeżycia ponownie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn wrz 14, 2009 15:56 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 13:11
Posty: 1024
Lokalizacja: Warszawa
klemens napisał(a):
Hmm, pod koniec września ma się rozpocząć budowa skrzyżowania drogi ekspresowej z Puławską ( tej drogi, której jeszcze nie ma) ok 100 m przed REALem jadąc w stronę Centrum. Tymniemniej przewidywany czas trwania prac to ok 2,5 roku i podobno mają zwęzić Puławską na niewielkim odcinku z powodu tego remontu. Słyszałem juz różne wersje, że będą to 2 pasy w każdą stronę, albo, że nawet, że 1 pas w każdą stronę, a drugi pas to będzie buspas. Pytanie czy korki, jakie tam powstaną będą argumentem za wybudowaniem drogi rowerowej, czy też raczej przeciwnie- nie będzie zbudowana, bo lepiej utworzyć dodatkowy pas dla ruchu samochodowego. Poczekam parę tygodni i zobaczę. I postaram się coś wysmarować do ZMiD. Choć szczerze mówiąc, w tej chwili to byłbym zadowolony nawet gdyby wyrównali chodnik, którym czasem popylam, bo aż ręce bolą. Wiem, że nie powinienem, ale czasem nie mam wyjścia, a Puławską jechałem dwa razy po jezdni i szczerze mówiąc nie mam ochoty na tak mocne przeżycia ponownie.


Lepiej smaż już teraz. Później odpiszą Ci, że tymczasowa organizacja ruchu jest już zatwierdzona i że "po frytkach". Tak było na modlińskiej - tam co prawda udało się przynajmniej wywalczyć zdjęcie zakazów jazdy rowerem jezdnią na czas remontu, ale wymagało to wiele zachodu i zainteresowania tematem mediów.

IMO zamiast później gasić pożar, lepiej zareagować już teraz - najwyżej Ci odpowiedzą, że Twoje postulaty już zostały zrealizowane. A to nic nie kosztuje ;-)

_________________
Pozdrawiam rowerowo - Rafał 'Raffi' Muszczynko
__________________________________________________
Jeździć możesz powoli, ale myśleć musisz szybko ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt wrz 15, 2009 14:35 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Cz lip 23, 2009 11:23
Posty: 72
Lokalizacja: Mysiadło
No i napisałem. Założyłem nowy temat, bo treść pisma trochę długa. Chętnie usłyszę opinie, czy wygląda to OK, to wtedy wyślę. W piśmie podejmuję temat ściezki od granic Warszawy do Pileckiego, gdyż okolice znam i tam jeżdżę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lip 28, 2011 6:17 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
Deweloperka w SE narożniku skrzyżowania:

http://bzaborow.org/galer/pg/photo/79225

i kolejne 6 zdjęć.

Wg mnie okazja żeby ruch rowerowy przerzucić na zaprojektowaną wzdłuż budynku jezdnię dojazdową.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lip 28, 2011 7:20 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
olek napisał(a):
Wg mnie okazja żeby ruch rowerowy przerzucić na zaprojektowaną wzdłuż budynku jezdnię dojazdową.


Zastanawiałbym się tylko, ile będzie parkowania na niej, ale jeżeli sądzisz, że będzie przejezdna, to OK.

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt mar 15, 2013 23:06 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
Kolejne bezsensowne lotnisko...
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 80083.html
Cytuj:
najtańsza oferta opiewa na 2 mln zł
Sześciu chętnych na przebudowę skrzyżowania Puławskiej z Poleczki
Już tylko krok dzieli miasto od rozpoczęcia poszerzenia jednego z najbardziej ruchliwych stołecznych skrzyżowań. Do prac u zbiegu ul. Puławskiej, Poleczki i Pileckiego zgłosiło się sześciu chętnych. Najtańsza oferta opiewa na nieco ponad 2 miliony złotych.


Najtańszą ofertę złożyła firma FAL-BRUK, jej konkurenci proponują stawki w granicach 2,2-2,4 mln zł. Teraz jest czas na sprawdzanie formalności, a gdy to się zakończy drogowcy podpiszą umowę ze zwycięzcą przetargu. Od tego momentu będzie miał cztery miesiące na roboty.
Będzie szerzej
"Projekt przebudowy skrzyżowania ulic Poleczki, Puławskiej, Pileckiego obejmuje poszerzenia dzisiejszych jezdni zwiększając liczbę pasów ruchu na wlotach” – czytamy w specyfikacji przetargowej. Innymi słowy chodzi o poszerzenie skrzyżowania, z którego na co dzień korzysta mnóstwo kierowców.
Ulgę odczują kierowcy jadący Puławską od strony Piaseczna i skręcający w lewo, w Poleczki. Po remoncie będą mieli do dyspozycji dwa pasy. Jeszcze większe zmiany będą wprowadzone w kierunku Piaseczna. Ulica nie będzie już przy wjeździe na wiadukt zwężać się do dwóch pasów.
Bez zmian na Pileckiego
Tuż przed skrzyżowaniem drogowcy wybudują dwie wysepki. Układ pasów, patrząc od osi jezdni, będzie następujący: nowy pas do skrętu w lewo, w Pileckiego, tylko dla autobusów. Następnie, pomiędzy wysepkami, trzy pasy do jazdy na wprost i dodatkowy, czwarty pas, który łączy się z prawoskrętem w Poleczki.
Zmiany obejmą też ulicę Poleczki. Po remoncie ulica będzie szersza i prosto przez skrzyżowanie będą mogły przejechać jednocześnie dwa potoki pojazdów. Bez zmian pozostanie układ ulicy Pileckiego. Jak tłumaczą drogowcy, Prowadzone były pomiary ruchu i projektant stwierdził, że zmiany nie są potrzebne.
Nie zbudują ścieżek
"Na całym skrzyżowaniu w obrębie robót i zmian śladu krawężników przesunięciu ulegną słupy z sygnalizacja świetlną. Projekt nie przewiduje budowy chodników i ścieżek rowerowych. W całym zakresie robót ulegną one jedynie skróceniu ze względu na rozbudowę pasów ruchu” – brzmi zapis w dokumentacji projektowej.
ran/par

Może pełnomocnik zadziała? W projekcie w 2008 bodaj -- były...

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL