Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 16, 2008 9:52 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Ostatnio Dzielnica Śródmieście zadeklarowała chęć zwiększenia infrastruktury rowerowej na swoim terenie. To, co zaproponowaliśmy można zobaczyć na: http://www.zm.org.pl/?a=a080620_srodmie ... wg_miejsca . Z tego co mi wiadomo, obecnie czeka na odpowiedzi z ZDM i ZTP.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N gru 07, 2008 21:08 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt kwi 04, 2008 11:21
Posty: 416
Lokalizacja: Laski - Warszawa
Byłem ostatnio we Wrocławiu. Na Starówce, kilkakrotnie większej od warszawskiej, większość ulic jest jednokierunkowa i większość (a w każdym razie wszystkie, które widziałem) dopuszczone dla rowerów w obie strony. Taksówkarz opowiadał ponadto, że na całej Starówce piesi i rowerzyści mają pierwszeństwo przed samochodami - ale nie wiem, jak to jest rozwiązane prawnie, nie widziałem żadnego znaku informującego o tym. Na pewno policja interpretuje obniżony krawężnik jako wyznaczenie przejścia dla pieszych.
Najważniejsze wydaje mi się to, że przynajmniej na terenie jednej, sporej dzielnicy uznano zasadę, że każda ulica jednokierunkowa powinna być dostępna dla rowerów w obie strony. Dlatego sądzę, że generalnie w Warszawie trzeba postulować nie tyle puszczenie rowerów pod prąd na jednej, konkretnej ulicy, ale na wszystkich, gdzie prędkość jest ograniczona do 30 km/h - i to od tej zasady można robić uzasadnione wyjątki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N gru 07, 2008 21:59 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Cytuj:
Dlatego sądzę, że generalnie w Warszawie trzeba postulować nie tyle puszczenie rowerów pod prąd na jednej, konkretnej ulicy, ale na wszystkich, gdzie prędkość jest ograniczona do 30 km/h - i to od tej zasady można robić uzasadnione wyjątki.


Żartujesz. Chcesz aby Pani Lendzion, Kaznowska oraz megainżynier ruchu zostali oskarżeni o chęć popełnienia masowego morderstwa na rowerzystach. Już widzę te tytuły prasowe: "Rzeź rowerowych niewiniątek pod prąd", "Rowerzyści pod prąd", "Prądem w rowerzystów", "Warszawska masakra rowerem pod prąd". ;-)

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So kwi 11, 2009 17:39 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): So kwi 11, 2009 17:06
Posty: 1
PEWIEN NOWY KONTRAPAS W POZNANIU

Obrazek
http://www.srm.eco.pl/?option=com_conte ... &Itemid=36

Ktoś się domyśla, już może nawet wie, jak udało im się powyższe rozwiązanie pogodzić z Rozporządzeniem Ministra infrastruktury z dnia 03 lipca 2003 roku w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach - a zwłaszcza z tym jego fragmentem: „na odcinku jezdni, na którym wyznaczony został pas dla rowerów należy wyeliminować zatrzymywanie się pojazdów".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So kwi 11, 2009 18:00 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz maja 29, 2008 9:46
Posty: 307
Lokalizacja: Ursus
Cóż, obawiam się, że udało się je pogodzić poprzez założenie, że nikt się nie będzie czepiał.
A szkoda, bo rozwiązanie jest świetne.

_________________
www.rowerowy-ursus.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So kwi 11, 2009 18:04 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz wrz 06, 2007 19:35
Posty: 302
Lokalizacja: Bemowo
Z tego co widzę na tym zdjęciu to miejsca parkingowe są tylko częściowo na jezdni, a częściowo na chodniku, może o to chodzi ?

A tak swoją drogą to którędy tam piesi chodzą ? Jeszcze po prawej to może został kawałek chodnika ale po lewej to chyba miejsca parkingowe zajęły cały ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 27, 2009 9:13 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr maja 13, 2009 6:52
Posty: 658
Lokalizacja: Grochów,Gocławek, Szaserów
Witam
Praga-południe,Grochów ,Gocławek na całej długości małej grochowskiej,od pętli tramwajowej do Terespolskiej.

_________________
Inżynier to pewien stan umysłu,a nie tytuł.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 27, 2009 9:30 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr maja 13, 2009 6:52
Posty: 658
Lokalizacja: Grochów,Gocławek, Szaserów
Witam
Praga-południe,Grochów ,Gocławek na całej długości małej grochowskiej,od pętli tramwajowej do Terespolskiej, Saska Kępa mała J.Waszyngtona od ronda Waszyngtona do Międzynarodowej.
Pozdrawiam

_________________
Inżynier to pewien stan umysłu,a nie tytuł.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N maja 31, 2009 12:56 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N mar 01, 2009 12:43
Posty: 368
W Warszawie? Raczej chyba już nie będzie żadnych kontrapasów, może przed wyborami coś sie uda ugrać. :( :(


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N maja 31, 2009 13:06 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr maja 13, 2009 6:52
Posty: 658
Lokalizacja: Grochów,Gocławek, Szaserów
ajarmoniuk napisał(a):
W Warszawie? Raczej chyba już nie będzie żadnych kontrapasów, może przed wyborami coś sie uda ugrać. :( :(


Witam.
I tu zgadzam się w całej rozciągłości.Niestety przed wyborami nic nie ugryziemy bo cały ratusz łącznie z H G W jest nimi zajęty co pokazała ostatnia Masa i brak odp. na nasze pismo.Ale wiem ze papier ma wielką moc i piszcie do Z D M a będzie Wam zrobione,jak pokazuje życie.

_________________
Inżynier to pewien stan umysłu,a nie tytuł.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL