Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt lip 10, 2009 8:44 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt kwi 04, 2008 11:21
Posty: 416
Lokalizacja: Laski - Warszawa
Dziś dostałem poleconym zawiadomienie ze SM, że odstąpiono "od kierowania do sądu wniosku o ukaranie z uwagi na to, iz nie wykryto sprawcy czynu zabronionego, natomiast właściciela pojazdu ukarano mandatem karnym z art. 97 KW w związku z art. 78 ust 4 Ustawy z dn. 20.06.1997 r. Prawo o ruchu drogowym."
Zgłaszane tu zastrzeżenia do wskazanej przeze mnie procedury są ważne i skłaniają do ostrożności. Nie warto zgłaszać przypadków wątpliwych, rozsądnie jest ograniczać liczbe zgłoszeń itp. Ale jak dotąd, biorąc pod uwagę sukces Tarciu, 2:0 dla nas.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lip 10, 2009 15:17 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz sie 09, 2007 9:16
Posty: 161
Tarciu napisał(a):
Paweł napisał(a):
A nie można oskarżyć takiego kierowcy o blokowanie ścieżki?
Ale wtedy sprawa nie byłaby wszczynana z urzędu, przez Straż Miejską.


A przez kogo i co to zmienia?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lip 27, 2009 17:05 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt kwi 04, 2008 11:21
Posty: 416
Lokalizacja: Laski - Warszawa
Dostałem kolejny list ze SM o ukaraniu mandatem wskazanego przeze mnie kierowcy. Na razie nikt mnie nie ciągał po sądach, nie miałem telfonów z pogróżkami itp. Zamierzam więc z tego sposobu nadal korzystać i będę tu podawał rezultaty.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lip 28, 2009 7:34 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N mar 01, 2009 12:43
Posty: 368
Brawo, ale wg mnie porywasz się z motyką na słońce. Mentalności narodu nie zmienisz.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lip 28, 2009 8:17 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz maja 29, 2008 9:46
Posty: 307
Lokalizacja: Ursus
ajarmoniuk napisał(a):
Brawo, ale wg mnie porywasz się z motyką na słońce. Mentalności narodu nie zmienisz.
Marek Słoń raczej nie ma ambicji zmiany mentalności narodu, tylko ograniczenia nielegalnego parkowania w miejscach, gdzie mu - jako rowerzyście - to przeszkadza.
Podobnie ja, gdy dzwonię na Straż Miejską, nie liczę, że ta interwencja spowoduje zmianę mentalności narodu, tylko że ten konkretny osobnik nie myślący w czasie parkowania poniesie karę, a może nawet wyciągnie wnioski na przyszłość.

_________________
www.rowerowy-ursus.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lip 28, 2009 9:01 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt kwi 04, 2008 11:21
Posty: 416
Lokalizacja: Laski - Warszawa
Cytuj:
porywasz się z motyką na słońce. Mentalności narodu nie zmienisz.

Jak słusznie domyślał się Tarciu, nie mam takich ambicji. Aktualnie mam w tym względzie cel bardzo konkretny, wąski, ale być może o ważnych konsekwencjach. Staram się mianowicie udrożnić krótki odcinek pasa rowerowego na ul. Bonifraterskiej, permanentnie blokowany przez parkujące samochody. Na razie piszę tylko do korporacji taksówkowej lub zgłaszam to do SM, ale zamierzam też skontaktować się z administracją tamtejszego biurowca, który generuje zapotrzebowanie na te "miejsca parkingowe". Traktuję to jako swego rodzaju test, czy jest możliwe ograniczenie nielagalnego parkowania na pasie rowerowym na tyle, żeby był on zazwyczaj przejezdny i tym samym mógł spełniać swoją rolę. Chodzi o to, czy warto w Warszawie, szczególnie w centrum, wyznaczać pasy rowerowe. Jeżeli jesteśmy bezradni wobec dzikiego parkowania, to będzie to tylko strata środków i utrudnienie dla rowerzystów (tak sądzi np. Olek Buczyński). Jeśli natomiast użytkownicy przy pewnym wysiłku są w stanie uzyskać trwale przepustowość takiej trasy, to otwiera to możliwość znacznej poprawy infrastruktury rowerowej np. w Śródmieściu, które tego najbardziej potrzebuje. Dlatego gotów jestem przez pewien czas poświęcić po kwadransie na jeden samochód, a zaryzykować znacznie większą srtatę czasu, zamiast ominąć go w parę sekund.
Wielu rowerzystów ma na swojej trasie odcinki, gdzie nielegalne parkowanie jest szczególnie uciążliwe. Są też miejsca ważne z innych względów, jak np. ul. Dewajtis. Regularne zgłaszanie takich przypadków daje szansę na poprawę w konkretnej sprawie. Nie sądzę natomiast, żeby dało się w ten sposób ograniczyć w zauważalny sposób patologię w skali całej Warszawy - to byłoby rzeczywiście porywanie się z motyką na słońce.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lip 28, 2009 11:44 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 12:33
Posty: 60
Lokalizacja: Warszawa: Kamionek => Grochów => Gocław
ajarmoniuk napisał(a):
Brawo, ale wg mnie porywasz się z motyką na słońce. Mentalności narodu nie zmienisz.

Całego narodu może nie.
Ale tego Pana/Panią która/który dostanie mandat może czegoś to nauczy.
Niestety w takich sprawach na patrole SM nie ma co liczyć - jak im się palcem nie wskaże konkretnego przypadku to nie interweniują. Konkretne przypadki masz w urlu ze stopki.

_________________
Zgłaszaj nielegalne parkowanie! http://znak-B36.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lip 28, 2009 15:56 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz maja 29, 2008 9:46
Posty: 307
Lokalizacja: Ursus
Paweł napisał(a):
Tarciu napisał(a):
Paweł napisał(a):
A nie można oskarżyć takiego kierowcy o blokowanie ścieżki?
Ale wtedy sprawa nie byłaby wszczynana z urzędu, przez Straż Miejską.
A przez kogo i co to zmienia?

Nie jestem prawnikiem, ale wydaje mi się, że w takiej sytuacji sam musiałbyś opłacić adwokata i wytoczyć sprawę z powództwa cywilnego. Więc już w ogóle robi się z igły widły.

_________________
www.rowerowy-ursus.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn wrz 14, 2009 7:37 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt kwi 04, 2008 11:21
Posty: 416
Lokalizacja: Laski - Warszawa
Miałem kolejną przygodę z kierowcą na ścieżce, która skłania do nowych przemyśleń.
Facet zastawił całą szerokość scieżki przy ul. Broniewskiego, tuż przed Reymonta. Było otwarte okno samochodu, więc od razu uznałem, że pewnie stanął tylko na kilka minut i wzywanie SM będzie bezcelowe. Gdy robiłem zdjęcie, kierowca wybiegł ze sklepu obok i spytał czy mi ten samochód przeszkadza. Odpowiedziałem, że tak, a drugie pytanie było już o to, czy chcę dostać w mordę. Dyskusja była dłuższa, padły z jego strony dalsze groźby. Chciał nawet wzywać policję, bo fotografowałem jego samochód bez pozwolenia, ale gdy ja skwapliwie przytaknąłem, szybko się wycofał. Po zrobieniu drugiego zdjęcia pojechałem dalej i tego samego dnia odwiedziłem SM, tym razem oddział żoliborski. Tam długo nie mogli pojąć, o co chodzi, a potem kilkakrotnie upominali mnie, żebym na przyszłość tylko do nich zadzwonił i więcej nie zawracał głowy. Jednak na pytanie, czy są wstanie pojechać do wszystkich zgłoszonych i nieprawidłowo zaparkowanych samochodów, strażnik odparł, że oczywiście nie, do tego to armia Stanów Zjednoczonych to by było za mało. Po wypełnieniu formularza zgłoszenia i przesłuchania świadka stwierdzili, że:
1. chyba jednak potrzebny jest tylko ten drugi,
2. ten protokół nie musi być udostępniany oskarżonemu,
3. jeśli jednak protokół zgłoszenia jest niezbędny, to nie musi zawierać moich danych adresowych.

Wyciągam stąd dwa wnioski. Po pierwsze, warto się dowiedzieć, czy rzeczywiście wskazany przeze mnie kierowca musi mieć dostęp do moich danych adresowych - popytam znajomych prawników. Po drugie, chyba rzeczywiście lepiej jest najpierw wezwać SM, zapisać numer zgłoszenia, potem sprawdzić jego skutek, a jechać do nich dopiero wtedy, gdy nie zareagują skutecznie na pierwsze wezwanie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn wrz 14, 2009 15:11 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Śr kwi 29, 2009 9:47
Posty: 112
A propos: czy SM ma jakiś konkretny czas na podjęcie zgłoszenia?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL