Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr wrz 19, 2012 19:23 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Pt maja 27, 2011 8:40
Posty: 36
Monty B. Ike napisał(a):
To, co piszesz, nazywa się nadinterpretacja.


Czyżby?
Ja wiem, że wiele osób z tego forum, na podobnych sprawach zjadło zęby.
Ale przeczytaj jeszcze raz, powyższe posty i spróbuj j na nie spojrzeć, z perspektywie osoby, która jest nowa na forum i nie miała z podobnymi sprawami styczności.

Monty B. Ike napisał(a):
Chodzi o to, żeby dobierać metody działania możliwie skuteczne i jednocześnie niedolegliwe dla zgłaszającego.
Tyle tylko, że z powyższego straszenia to nie wynikało. Oczywiście zgadzam się, że należy przedstawić korzyści, uciążliwości i zagrożenia, ale czy na pewno w takiej formie?

Monty B. Ike napisał(a):
Telefony do SM, jak również mail z prośbą objęcia stałym monitoringiem odcinka od- do- mają niewielkie skutki uboczne.

To prawda, ale w przypadku pojazdu w którym cały czas przebywa kierowca, są również mało skuteczne ( z moich doświadczeń wynika, że są w ogóle nieskuteczne). Oczywiście spróbować można. Można by też sprawdzić, czy niema w tym miejscu monitoringu miejskiego.

Monty B. Ike napisał(a):
Pakowanie się w ciąganie po komisariatach i awantury z jakimś chamem należą do tych drugich.

Dlatego pisałem, że wszystko zależy od tego, ile zapału tkwi w pytającym, bo jest to procedura z mojego punktu widzenia dość uciążliwa i trzeba być naprawdę zdeterminowanym, aby ją zapoczątkować i doprowadzić do końca.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz paź 04, 2012 22:30 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So cze 09, 2007 14:46
Posty: 984
Lokalizacja: Belany
1.

http://www.dhl.com.pl/pl/o_nas/spoleczn ... znesu.html

Cytuj:
DHL Express (Poland) kieruje się strategią społecznej odpowiedzialności biznesu, CSR (Corporate Social Responsibility). Dzięki niej mamy zapewniony wzrost konkurencyjności, a jednocześnie pozostajemy w zgodzie ze środowiskiem
i otoczeniem.

(...)

Trzeci obszar dotyczy naszego zaangażowania w społeczne akcje edukacyjne
na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach i przeciwdziałania zmianom klimatycznym.


Aha, na przykład w ten sposób? Wstyd, DHL!

Obrazek

Obrazek

2.

robek napisał(a):
Moje pytanie brzmi czy organizacja Zielone Mazowsze może mi, a tak naprawdę nie tylko mi a wszystkim rowerzystom pomóc w jakiś sposób?


GFM napisał(a):
ZM na pewno Ci w tym nie pomoże.


ZM to my, czemu mielibyśmy nie pomóc?

robek, wrzuć kilka zdjęć żebyśmy wiedzieli w którym to miejscu, jeśli chcesz możesz zamazać część numeru rejestracyjnego (dla spokojności, choć moim zdaniem to niekonieczne). Jak kilka osób przejeżdżając tamtędy zwróci uwagę na gościa, i raz na jakiś czas, do skutku, pośle fotkę do SM, to myślę że SM dla samego własnego świętego spokoju może pana przestawić.

Jak kiedyś ZDM nie chciał mi wysłupkować DDR przy przystanku ZTM/Muzeum Historii Żydów, to w pewnym momencie zacząłem posyłać im regularnie co tydzień nową porcję fotek pokazujących nadużycia, z kopią do wiceprezydenta Warszawy. Słupki pojawiły się bardzo szybko.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz paź 04, 2012 23:44 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So cze 09, 2007 14:46
Posty: 984
Lokalizacja: Belany
`L` napisał(a):
Dobrze jest podać nr-y blach, marki i kolory - to uwiarygadnia zgłoszenie.


Dobrze jest też poprosić o numer zgłoszenia. Mam silne przekonanie, że to nadaje mu szybszy bieg :-D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt paź 05, 2012 8:56 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Cytuj:
Wstyd, DHL!


Ale przecież chyba skuteczniej i bardziej uciążliwie będzie także wysłać te fotki z podaniem godziny i miejsca zdarzenia do DHL. Na pewno namierzą kierowcę i sk.... mu t....

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt paź 05, 2012 10:11 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So cze 09, 2007 14:46
Posty: 984
Lokalizacja: Belany
Naturalnie, Wojtku. Właśnie sobie koresponduję na ten temat z panią dyrektor ds. Komunikacji i PR DHL (pozdrawiam Panią!), i mam głębokie przekonanie że państwo staną na wysokości zadania.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So paź 06, 2012 0:16 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So cze 09, 2007 14:46
Posty: 984
Lokalizacja: Belany
No i już po sprawie kuriera. Pani dyrektor odpisała że przepraszają, że podejmą działania by na przyszłość uniknąć takich karygodnych zdarzeń, a z danym kierowcą (oraz z innymi kierowcami) porozmawiają sobie na ten temat, bo BRD jest dla nich szczególnie ważne :)

DHL potrafił wyjść z tego z twarzą - tak, jak się po nich spodziewałem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt paź 26, 2012 10:27 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz lut 01, 2007 20:03
Posty: 371
Lokalizacja: Służew
robek napisał(a):
Witam Was.
Zaobserwowałem notoryczne blokowanie ścieżki rowerowej przez jednego taksówkarza, chodzi o ścieżkę na ulicy Emilli Plater przy hotelu Intercontinental


Pasy rowerowe przy EP są notorycznie blokowane przez samochody:
http://youtu.be/ilWLvYrtpYQ

Wczoraj to nawet radiowozy na sygnale tam sobie stały pół godzinki...

_________________
Walcz o połaczenie rowerowe Ursynowa i Służewca:
http://www.facebook.com/RoweremNaSluzewiec
pisz wnioski do Burmistrza: burmistrz@mokotow.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt paź 26, 2012 20:10 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz wrz 06, 2007 19:35
Posty: 302
Lokalizacja: Bemowo
Dlatego na Emilce lepsze byłyby jednak wydzielone ścieżki, miejsce dałoby się wygospodarować. O ile jeszcze mogę w pewnym stopniu zrozumieć autobusy miejskie albo tych włączających się do ruchu (jak jest korek to nie ma wyjścia, nie włączą się do ruchu bez przyblokowania pasa dla rowerów), to te autobusy parkujące pod Intercontinentalem to faktycznie jest skandal. Może warto zacząć od napisania maila właśnie do Intercontinentalu ? Wiem, że mogą się wykręcać, że to nie ich wina, nie parkują na ich terenie itd. ale od najdroższego hotelu w Polsce można jednak wymagać, aby zapewnił swoim klientom miejsca parkingowe. Portierzy mogliby zwracać uwagę, że parkowanie w tym miejscu jest zabronione i grzecznie prosić o odjechanie, a jeśli to nie poskutkuje to wzywać straż miejską.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt paź 26, 2012 20:20 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz lut 01, 2007 20:03
Posty: 371
Lokalizacja: Służew
MB napisał(a):
O ile jeszcze mogę w pewnym stopniu zrozumieć autobusy miejskie albo tych włączających się do ruchu (jak jest korek to nie ma wyjścia, nie włączą się do ruchu bez przyblokowania pasa dla rowerów)

Oni tam sie nie włączaja do ruchu tylko traktują pas rowerowy jako trzeci pas dla aut. A autobusy miejskie jadą "okrakiem" po pasie dla aui i pasie dla rowerów by przyblokowac wyprzedzanie ich po prawej przez auta jadące pasem rowerowym.

_________________
Walcz o połaczenie rowerowe Ursynowa i Służewca:
http://www.facebook.com/RoweremNaSluzewiec
pisz wnioski do Burmistrza: burmistrz@mokotow.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt paź 26, 2012 20:31 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz wrz 06, 2007 19:35
Posty: 302
Lokalizacja: Bemowo
R2D2 napisał(a):
MB napisał(a):
O ile jeszcze mogę w pewnym stopniu zrozumieć autobusy miejskie albo tych włączających się do ruchu (jak jest korek to nie ma wyjścia, nie włączą się do ruchu bez przyblokowania pasa dla rowerów)

Oni tam sie nie włączaja do ruchu tylko traktują pas rowerowy jako trzeci pas dla aut. A autobusy miejskie jadą "okrakiem" po pasie dla aui i pasie dla rowerów by przyblokowac wyprzedzanie ich po prawej przez auta jadące pasem rowerowym.


Wiem, po prostu ogólny burdel tam jest :) Tylko że jakby ktoś tam chciał czekać kulturalnie aż go wpuszczą, bez blokowania pasa dla rowerów to by tak w nieskończoność czekał. Być może separatory by coś dały, ale jak wiadomo w naszym klimacie nie mogą być stosowane ;) Poza tym tam są kretyńsko ustawione światła, na tych tymczasowych przy Złotych Tarasach zielone dla samochodów pali się znacznie dłużej niż do skrętu w lewo w Aleje, powinno się je skrócić (przy okazji dodać fazę dla autobusów wyjeżdżających z pętli w lewo) i skoordynować z tymi przy Alejach.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL