Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt mar 12, 2013 13:51 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Wt mar 12, 2013 11:33
Posty: 3
Taki stan rzeczy jest nie do zaakceptowania i z punktu widzenia rowerzysty, i z punktu widzenia kierowcy, który to często jest niesłusznym sprawcą potrącenia pijanych jegomości na dwukołowcach.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N maja 26, 2013 22:34 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 88552.html
Cytuj:
ROWERZYSTA TRAFIŁ DO SZPITALA
Pijany rowerzysta potrącony na moście Grota

Kierowca mercedesa potrącił rowerzystę na moście Grota–Roweckiego. Cyklista był pod wpływem alkoholu - informuje policja.
- Rowerzysta jechał prawym pasem mostu Grota–Roweckiego w stronę Marek – relacjonuje Piotr Świstak z komendy stołecznej. Jak dodaje, rowerzysta był pod wpływem alkoholu.
Cyklista został zabrany do szpitala.

lata/par

Oops...

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt cze 25, 2013 14:43 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 91649.html
Cytuj:
SPRAWA EWY WANAT
Jechała pod wpływem alkoholu.
Dwa zarzuty dla znanej dziennikarki
Znana dziennikarka – Ewa Wanat, która została zatrzymana za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu usłyszała dwa zarzuty.


Dziennikarka została przesłuchana. - Stawiła się na przesłuchanie, zostały przedstawione jej dwa zarzuty: pierwszy z art. 178a Kodeksu karnego za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu, a drugi z art. 224 dotyczący osoby, która groźbą bezprawną ma na celu zmuszanie funkcjonariusza publicznego do zaniechania prawnej czynności służbowej - mówi Mariusz Mrozek, rzecznik stołecznej komendy. – Zarzuty zostały przedstawione w oparciu o zgromadzony materiał dowodowy. Sprawa trafiła do prokuratury - dodaje.
- Postępowanie się toczy - dodaje Katarzyna Calów-Jaszewska z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

"Wypiłam jedno piwo"
Ewa Wanat, była szefowa radia TOK FM, obecnie redaktor naczelna Polskiego Radia RDC, przyznała, że do zdarzenia doszło przed dwoma tygodniami w nocy, przy ul. Miodowej. - Jest 1.00 - wypiłam jedno piwo. Zatrzymały mnie 2 suki policyjne, jechałam rowerem, o 0,1 promila przekroczyłam normę. Jadę na komendę na Wilczą 21. I co mam teraz zrobić? – relacjonowała w nocy na portalu społecznościowym Ewa Wanat.
Jak dodała, nie miała zastrzeżeń do tego, że została zatrzymana, ale do tego "co i jak wygadywali policjanci". Na miejsce wezwała swojego kolegę, prawnika i radnego Warszawy Krystiana Legierskiego, który został jej pełnomocnikiem.

"Badanie wykazało 1,1 promila"
Według Mariusza Mrozka kobieta została zatrzymana, ponieważ jechała slalomem. – Badanie alkomatem wykazało 1,1 promila alkoholu w organizmie. Dopuszczalna dawka została, więc przekroczona o 0,6 promila, a nie 0,1 promila, jak twierdzi pani redaktor – mówił Mrozek.
Cytowany przez "Gazetę Wyborczą" policjant twierdził, że dziennikarka utrudniała sporządzenie dokumentacji. - Twierdziła, że jako dziennikarka nie powinna zostać zatrzymana. Powoływała się na szereg znajomości, które dla policjantów będą oznaczać zwolnienie z pracy. Po przybyciu pełnomocnika, w uzgodnieniu z prokuratorem, została zwolniona - opowiadał funkcjonariusz w "GW".

ran/par

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt cze 25, 2013 21:41 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 91729.html
Cytuj:
BURMISTRZ BIAŁOŁĘKI NA VETURILO PO ALKOHOLU
"Wydawało mi się, że nie mam już alkoholu we krwi"
- Nie chcę, żeby incydent z mojego prywatnego życia, był pretekstem do ataków politycznych - tłumaczy powody podania się do dymisji Adam Grzegrzółka. Burmistrz Białołęki został zatrzymany przez policję, gdy jechał na rowerze po alkoholu.

- Mamy napięta sytuację i wiem, że takie sprawy z życia prywatnego samorządowców często bywają elementem jakiś rozgrywek - tłumaczy Adam Grzegrzółka.
Jak napisaliśmy we wtorek rano, Adam Grzegrzółka (PO) jechał w sobotę nad ranem w okolicach placu Zamkowego na miejskim rowerze Veturilo, mając w organizmie 0,9 promila.
- Dla mnie najtrudniejsze jest to, że ten incydent, który nie ma związku z moją pracą, niestety rzutuje na ocenę mojej osoby. Do tej pory nie było takiej sytuacji, żeby ktoś się musiał wstydzić za mnie - mówi burmistrz.

Kto za Grzegrzółkę?
W poniedziałek Grzegrzółka złożył rezygnację, a prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz ją przyjęła. - Teraz zgodnie z procedurami decyzję o odwołaniu z funkcji burmistrza podejmie rada dzielnicy - tłumaczy Bartosz Milczarczyk, rzecznik prasowy stołecznego ratusza.
Na razie nie wiadomo, kto miałby zastąpić Grzegrzółkę. Nie ma jeszcze kandydata, rekomendowanego przez zarząd warszawskiej PO.
"Popełniłem błąd"
W piątkowy wieczór Grzegrzółka bawił się na imprezie urodzinowej u swojego kolegi. O godzinie 3:30 burmistrz wracał miejskim rowerem przez Plac Zamkowy.
- Przyszło mi do głowy przejechać się miejskim rowerem. Podjechał do mnie patrol policji, który postanowił sprawdzić moją trzeźwość. Okazało się niestety, że mam w wydychanym powietrzu więcej alkoholu niż dopuszczają przepisy - tłumaczy Adam Grzegrzółka.
- Świętowaliśmy pijąc piwo. Gdy wsiadałem na rower byłem już długi czas po tym piciu i wydawało mi się, że może już nie mam alkoholu we krwi - opowiada burmistrz.
Prawda okazała się inna. W organizmie miał 0,9 promila alkoholu.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jazda na rowerze z powyżej 0,5 promila kwalifikowana jest jako przestępstwo z art. 178a Kodeksu karnego, zagrożone grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
- Mam poczucie, że zachowałem się niefrasobliwie i popełniłem błąd - mówi skruszony urzędnik.

bf/par

Policja stanęła na wysokości zadania... :shock:

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt sie 06, 2013 12:46 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Cz cze 27, 2013 19:21
Posty: 14
Niestety większość z nas ma ten nawyk,że po alkoholu nie można prowadzić samochodu,natomiast wsiąść na rower i jechać to już co innego i jest to dozwolone. Otóż nic bardziej mylnego,każdy z nas powinien zdawać sobie sprawę z konsekwencji jakie na niego czekają.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt sie 06, 2013 13:18 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt kwi 04, 2008 11:21
Posty: 416
Lokalizacja: Laski - Warszawa
DobreRowery_pl napisał(a):
Niestety większość z nas ma ten nawyk,że po alkoholu nie można prowadzić samochodu,natomiast wsiąść na rower i jechać to już co innego i jest to dozwolone. Otóż nic bardziej mylnego,każdy z nas powinien zdawać sobie sprawę z konsekwencji jakie na niego czekają.

Bzdura: każdy powinien sobie zdawać sprawę, że prowadzenie samochodu po spożyciu alkoholu to śmiertelne zagrożenie dla innych i nikt nie powinien tego robić. Natomiast jazda rowerem w tym samym stanie (nie mylić z upojeniem alkoholowym) stanowi podobne zagrożenie, jak poruszanie się po ulicy pieszo. Zabraniają tego tylko przepisy w pewnym dzikim kraju, gdzie ściganie rowerzystów po piwie zastępuje realną troskę o bezpieczeństwo na drogach. Całe szczęście, że mimo tego wiele osób w stanie po spożyciu wybiera rower zamiast samochodu: to zwycięstwo zdrowego rozsądku nad prawną paranoją.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt sie 06, 2013 14:59 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
marek.slon napisał(a):
Bzdura: każdy powinien sobie zdawać sprawę, że prowadzenie samochodu po spożyciu alkoholu to śmiertelne zagrożenie dla innych i nikt nie powinien tego robić. Natomiast jazda rowerem w tym samym stanie (nie mylić z upojeniem alkoholowym) stanowi podobne zagrożenie, jak poruszanie się po ulicy pieszo. Zabraniają tego tylko przepisy w pewnym dzikim kraju, gdzie ściganie rowerzystów po piwie zastępuje realną troskę o bezpieczeństwo na drogach. Całe szczęście, że mimo tego wiele osób w stanie po spożyciu wybiera rower zamiast samochodu: to zwycięstwo zdrowego rozsądku nad prawną paranoją.


Przykładem tego jakie korzyści płyną z tego, że z ludzie z imprez/pubów wracają do domu rowerem jest Dania. Kraj w którym, jeżeli jedziesz zgodnie z prawem to nie ma żadnego limitu alkoholu we krwi. Całe zastępy ludzi, mniej lub bardziej wstawionych, wsiadają na rowery i wracają spokojnie do domu, nie zagrożeni przez żadną milicję. Sam tak przez pół roku robiłem mieszkając w Kopenhadze. Dzięki temu, że prawie wszyscy wybierają rower zamiast samochodu na ich drogach ginie rocznie 300 osób - u nas przy okrutnym i bezmyślnym traktowaniu przez prawo/sądy/milicję pijanych rowerzystów ginie rocznie 4000-5000 ludzi.

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sie 12, 2013 15:11 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Śr kwi 29, 2009 9:47
Posty: 112
Hermes napisał(a):
Dzięki temu, że prawie wszyscy wybierają rower zamiast samochodu na ich drogach ginie rocznie 300 osób - u nas przy okrutnym i bezmyślnym traktowaniu przez prawo/sądy/milicję pijanych rowerzystów ginie rocznie 4000-5000 ludzi.


Zgadzać się zgadzam, ale uważaj jak cytujesz statystyki. Argumentacja, która porównuje jabłka z gruszkami może zostać odebrana jako próba manipulacji.
Lepiej powoływać się na 143 osoby na milion (Polska) z 74 na milion (Dania) za Eurostatemz 2008r. Odwołanie do wartości nominalnych trąci demagogią...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt sie 13, 2013 11:05 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Pn sie 12, 2013 20:50
Posty: 3
Pijany rowerzysta na drodze stwarza zagrożenie dla siebie i innych, co jest niedopuszczalne i trzeba z tym walczyć. Ale zmieniłbym system karania rowerzystów. Mamy zapchane więzienia, bo spora część skazanych to właśnie rowerzyści pod wpływem. A wszystko na koszt podatnika. Według mnie lepsze dla tych osób byłyby prace społeczne.

_________________
Pozycjonowanie stron www.eyedesign.com.pl/pozycjonowanie sprawia, że dana witryna jest widoczna w wyższych wynikach wyszukiwania. Dzięki temu zagląda na nią o wiele więcej osób, co w przypadku sklepów internetowych czy serwisów firmowych jest bardzo istotne.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt sie 13, 2013 11:18 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt paź 28, 2011 11:45
Posty: 103
nathair napisał(a):
Pijany rowerzysta na drodze stwarza zagrożenie dla siebie i innych


jakie konkretnie zagrożenie stwarza pijany rowerzysta?
Pytanie dodatkowe, jak bardzo pijany?

_________________
--
rowerem.info.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL