Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 310 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn mar 17, 2014 22:27 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lut 19, 2010 14:05
Posty: 694
Lokalizacja: Warszawa, daleko za Wawrem
Czy interweniował ktoś ws ręcznej detekcji na skrzyżowaniu Czerniakowska/Trasa Siekierkowska?

Mimo że okres dostosowawczy minął ponad 5 lat temu, na tym skrzyżowaniu guziki nadal rządzą:(

Do kogo należy się zwrócić w tej sprawie - ZDM, który zbudował TS i przebudował skrzyżowanie, czy do GDDKiA, jako że TS jest teraz drogą krajową?

Dodatkową ciekawostką jest wybitna dyskryminacja tej sygnalizacji - pomijając sposób detekcji, nie jest możliwe przejechanie z północnego narożnika (ZUS) na zachodni (CH Panorama) bez zatrzymywania przed czerwonym sygnałem. Dla samochodów jest zielona fala, dla rowerów - czerwona, i to w obie strony.

[rant]
Z innej beczki: wzdłuż TS, od Beethovena do mostu w wielu miejscach DdR jest sprytnie schowana w cieniu - zawsze granica cienia ekranów/ścianek/itp przebiega dokładnie wzdłuż granicy DdR i chodnika. Gdyby tak było w 1 czy 2 miejscach, to trudno, ale jest to raczej standard, jakby ktoś z linijką wymierzył jak pogrążyć rowerzystów w mroku, aby ułatwić im najechanie na szkło lub kamień.
[/rant]

_________________
Ważne jest dokąd zmierzamy, a nie jak szybko.

"... we humans tend to screw up everything that's good enough as it is...or everything that we're attracted to, we love to go and defile it." - Chris Cornell


Ostatnio edytowano Wt mar 18, 2014 5:54 przez Piwoslaw, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn mar 17, 2014 22:54 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 06, 2007 13:58
Posty: 447
Lokalizacja: grochów
A propos tego drugiego: wnioskowałem do ZDM o oświetlenie odpowiednich miejsc, odpisali że przeprowadzą wizję w terenie i tyle... było to jakieś 2-3 lata temu. Niezbyt często tamtędy jeżdżę więc temat zostawiłem.

Co do przycisków - jest jeszcze jeden argument, jeśli rozporządzenie mają w nosie. Spora część przycisków jest po lewej stronie drogi, a rowerzysta (jak i każdy inny kierujący pojazdem) ma obowiązek jechać prawą. Przycisk po lewej wymaga od cyklisty łamania zapisów PoRD. Te przy CEPiK-u też są raz tu, raz tu.

PS. ZDM, nie ZTM. Ja wiem, że ostatnio z bliżej nieznanych przyczyn ZTM realizuje niektóre inwestycje drogowe, ale ogólnie obecnie:
1. Zarząd dróg i małe inwestycje - ZDM+ZRiKD
2. Duże inwestycje drogowe - ZMiD
3. Komunikacja miejska i inwestycje (choćby częściowo) z nią związane - ZTM.

A wtedy 1 i 2 to był jeden ZDM.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt mar 18, 2014 5:57 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lut 19, 2010 14:05
Posty: 694
Lokalizacja: Warszawa, daleko za Wawrem
Tak, oczywiście że ZDM, nie ZTM. Jak pisałem było późno i rozmawiałem z żoną o komunikacji miejskiej, stąd pomyłka.
Już poprawiłem. Dzięki:)

_________________
Ważne jest dokąd zmierzamy, a nie jak szybko.

"... we humans tend to screw up everything that's good enough as it is...or everything that we're attracted to, we love to go and defile it." - Chris Cornell


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr mar 26, 2014 10:46 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Cz lip 25, 2013 10:40
Posty: 16
Przeczytałem cały ten temat i jestem trochę zdołowany ścianą z jaką trzeba się zmierzyć. Generalnie mój plan to wysłać pismo do zarządcy drogi z prośbą o podanie podstawy prawnej (Ustawa i artykuł/punkt) działania sygnalizacji świetlnej dla rowerzystów. Potem działanie na podstawie KPA Art. 6. I domaganie się podstawy prawnej, a jak już ona będzie to można zacząć dyskusję.

Z tego co mi wiadomo Książeczka nie rozróżnia "sygnalizacji akomodacyjnej" i innej w kontekście sposobu detekcji pojazdów.

Co do dostosowania do Ustaw, to mamy obecnie 2014 rok i wydaje mi się, że wszystkie akty które zostały opublikowane przed marcem 2009 już powinny być wdrożone, a rozwiązania do nich dostosowane. Nie wiem tego na pewno, bo trzeba by się było odwołać do Monitora, w którym ogłoszono zmianę danej Ustawy w celu określenia vacatio legis (ale nie jestem prawnikiem i nie wiem).

Nie wiem czy jest sens walki z guzikami w tej sytuacji, bo widzę, że to walka trochę z wiatrakami jak na razie. Jeśli znalazłoby się parę osób, które by wysyłały pisma to można by stworzyć jakąś grupę trzymającą władzę ;). Dobrze by było gdyby jakiś prawnik też się znalazł... :)

Równolegle, ale już nie rowerowo, chciałem popisać trochę na temat parkowania chodnikowego (Art. 47 UoPORD)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr mar 26, 2014 21:13 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lut 19, 2010 14:05
Posty: 694
Lokalizacja: Warszawa, daleko za Wawrem
^^ Nie mogę tego teraz znaleźć, ale chyba ktoś już wytoczył ZDMowi proces sądowy za niestosowanie się do okresu dostosowawczego. Niestety nie pamiętam czy jest już wyrok i jaki, ale jeśli ud*pił ZDM, to inne tego typu oskarżenia powinny iść z automatu, wystarczy powołać się na precedens.

_________________
Ważne jest dokąd zmierzamy, a nie jak szybko.

"... we humans tend to screw up everything that's good enough as it is...or everything that we're attracted to, we love to go and defile it." - Chris Cornell


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz mar 27, 2014 17:26 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
blat23 napisał(a):

Nie wiem czy jest sens walki z guzikami w tej sytuacji, bo widzę, że to walka trochę z wiatrakami jak na razie. Jeśli znalazłoby się parę osób, które by wysyłały pisma to można by stworzyć jakąś grupę trzymającą władzę ;). Dobrze by było gdyby jakiś prawnik też się znalazł... :)


Ja chętnie się włączę w taką akcję, ale prawnikiem niestety nie jestem.

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt maja 06, 2014 15:18 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
Moje ulubione światła na rondzie zesłańców trafiły do gazety:
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,15906192,Zielone_swiatlo_dla_pieszych_jest_zbyt_krotkie__WASZE.html

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt mar 03, 2015 17:33 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
A propos detekcji rowerów aluminiowych, faktycznie jeden rodzaj czujnika (magnetometr) ich nie wykrywał - jednak pętle indukcyjne nie mają najmniejszych problemów:

http://www.dot.state.mn.us/guidestar/20 ... 7-2003.pdf

Cytuj:
A non-ferrous (aluminum) bicycle was driven through the detection zone a total of 51
times. Notice that the 3M Microloop did not detect the aluminum bicycle because
magnetometers rely on ferrous-metal for detection. However, the loop detectors detected
the aluminum bicycle because they can detect any metallic objects, including aluminum.
The results show that the Loops, Autoscope Solo, and ASIM DT 272 were 100 percent
accurate and the MS Sedco sensor was 98 percent accurate.


Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz mar 26, 2015 8:59 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): So kwi 18, 2009 13:52
Posty: 4
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo
axxenfall napisał(a):
A propos detekcji rowerów aluminiowych, faktycznie jeden rodzaj czujnika (magnetometr) ich nie wykrywał - jednak pętle indukcyjne nie mają najmniejszych problemów:


Pozdrawiam,
Maciek



No to zapraszam na Elekcyjną róg Wolskiej, jadąc w kierunku Ordona poczekasz nawet i cały dzień!!! To samo na skręcie z Powst. Śląskich w Czumy (przed remontem Powstańców) Mogłeś stać i stać i nic!

_________________
Kto czyta książki, żyje podwójnie....


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So mar 28, 2015 10:43 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
andros napisał(a):
No to zapraszam na Elekcyjną róg Wolskiej, jadąc w kierunku Ordona poczekasz nawet i cały dzień!!! To samo na skręcie z Powst. Śląskich w Czumy (przed remontem Powstańców) Mogłeś stać i stać i nic!


Ale to nie kwestia technologii, tylko nieumiejętności jej zastosowania przez naszych inżynierów. Asfalt też można położyć tak, że się po tygodniu rozleci, ale to nie oznacza, że asfalt nie nadaje się na nawierzchnie.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 310 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL