Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 367 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 37  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lip 01, 2013 15:23 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Cz cze 27, 2013 21:51
Posty: 9
Lokalizacja: Ochota
Mam takie samo spostrzeżenie. Winna jest pewnie konstrukcja tj. brak osłony i prowadzenie kabelków na zewnątrz. Nie jestem pewny, planuję to obejrzeć i porównać z niemieckim mieszczuchem, gdzie okablowanie jest elegancko zrobione.

Miasto regularnie pomniejsza opłatę dla Nextbike o kary za różne problemy/opóźnienia/usterki. Ciekawe czy mogliby to wykorzystać. Może warto o tym wspomnieć jak będziesz pisał.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lip 01, 2013 22:02 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
swistak napisał(a):
Mam takie samo spostrzeżenie. Winna jest pewnie konstrukcja tj. brak osłony i prowadzenie kabelków na zewnątrz. Nie jestem pewny, planuję to obejrzeć i porównać z niemieckim mieszczuchem, gdzie okablowanie jest elegancko zrobione.


W moim mieszczuchu mam prawie identyczny system oświetlenia. I przez ostatnich kilka lat awaria świateł nigdy nie była związana z kablami, a w 100% z żarówkami i lampkami jako takimi (i tył i przód). Patrząc po tym, że w Veturilo zainstalowane są tanie lampki na żarówki halogenowe stawiam, że w nich tkwi przyczyna awaryjności.

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lip 02, 2013 2:11 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So cze 09, 2007 14:46
Posty: 984
Lokalizacja: Belany
A to jest dobre pytanie z tym oświetleniem, jakoś nigdy nie przyszło mi do głowy uważnie przyjrzeć się tym usterkom, ale faktycznie występują one bardzo często. Co gorsza, o ile lampkę przednią widać, o tyle samodzielna kontrola czy tylna (ważniejsza!) świeci - jest trudna, ze względu na konstrukcję roweru...

Ostatnio wymyśliłem wręcz, że planując nocną jazdę na Veturilo należy mieć po prostu własne lampki. ;-)

2-3 razy próbowałem doraźnie coś zdziałać (zauważając że np. złączki kablowe są porozpinane), ale praktycznie nigdy nie przynioslo to efektu, więc dałem spokój próbom. Ale faktycznie warto wziąć kiedyś miernik i przyjrzeć się, co jest przyczyną tak powszechnego problemu.

Tylko czy takie wnioski się komukolwiek przydadzą? Wygląda na to że zarówno ZTM jak i NextBike mają na to tzw. wyrąbane.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lip 05, 2013 12:48 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): N kwi 28, 2013 14:37
Posty: 2
plzeton napisał(a):
Właśnie wczoraj się wk* i będę teraz każdy rower z niedziałającym oświetleniem zgłaszał do wszystkich świętych. Właśnie kolekcjonuję listę maili, które będą dostawały DW :)


Chyba też będę tak robić, bo moja cierpliwość jest na wyczerpaniu. Nie pamiętam kiedy ostatnio udało mi się znaleźć w 100% sprawny rower. Jak nie przerzutki, to łańcuch, światła, koszyk, dzwonek...
Tylko do kogo najlepiej wysyłać takie maile? Veturilo? ZTM? UM?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lip 05, 2013 18:08 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
apsik napisał(a):
Tylko do kogo najlepiej wysyłać takie maile? Veturilo? ZTM? UM?

ZTM.

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lip 05, 2013 20:50 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So cze 09, 2007 14:46
Posty: 984
Lokalizacja: Belany
apsik napisał(a):
Chyba też będę tak robić, bo moja cierpliwość jest na wyczerpaniu. Nie pamiętam kiedy ostatnio udało mi się znaleźć w 100% sprawny rower. Jak nie przerzutki, to łańcuch, światła, koszyk, dzwonek...
Tylko do kogo najlepiej wysyłać takie maile? Veturilo? ZTM? UM?


Ja puszczam maile na ck na veturilo.waw.pl i równocześnie na rowery na um.warszawa.pl, a ukrytą kopię to plzetona. :-)

Veturilo nie odpowiedziało mi mailowo ani razu (choć autoresponder każdorazowo zapewnia, że odpowiedzą w terminie do 14 dni), a dziś pierwszy raz po 2 miesiącach odpisał p. pełnomocnik. ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lip 12, 2013 14:21 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Cz cze 27, 2013 21:51
Posty: 9
Lokalizacja: Ochota
Dzisiaj miałem okazję skorzystać z Veturilo i zwróciłem uwagę na oświetlenie. Większośc przewodu jest prowadzona wewnątrz ramy, więc nie wydaje się to być problemem. Ale skoro rower potrafi mieć skrzywioną oś pedału i inne tego typu mocne uszkodzenia to nic dziwnego, że psuje się bardziej delikatne oświetlenie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N lip 21, 2013 7:27 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): N kwi 03, 2011 21:10
Posty: 199
Ktoś może wie ile obecnie rowerów jest w systemie Veturilo? Z czystej ciekawości.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N lip 21, 2013 8:34 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt lis 18, 2011 13:25
Posty: 164
Na stronie Veturilo podają 2500 rowerów.
Jest to 4 krotnie mniej niż taksówek w Warszawie (w 2011 roku 9462 licencji, nie licząc przewozu osób). Liczę, że proporcje się odwrócą. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lip 29, 2013 8:54 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Wczoraj w Małkini widziałem rower bez reklam, z ramą zupełnie jak veturilo. Chyba już coś wyciekło.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 367 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 37  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL