Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 367 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 37  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt maja 10, 2013 7:11 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Pt sty 09, 2009 8:06
Posty: 31
olek napisał(a):
plzeton napisał(a):
Dopuszczanie do użytku roweru, którego poprzedni użytkownik zgłosił usterkę pachnie bardzo brzydko. Zwłaszcza jeśli zgłoszona przez użytkownika usterka ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy.


ZTCP ze spotkania otwartego, to chyba miało być tak, że rower jest wycofywany z użytku po kilku zgłoszeniach usterki. Żeby zniechęcić do głupich dowcipów typu "zusterkowanie" wszystkich rowerów w stacji.


No i wczoraj sobie wykrakałem. Na stacji przy wejściu do metra Świętokrzyska wypożyczyłem jedyny wypożyczalny rower (drugi był serwisowany), który nie skręcał i obróciło mu kierownicę. Nie było symptomów przed ruszeniem, a ja mało się nie wywaliłem. I teraz kłopot. Bo wpisałem uszkodzenie, tylko co z tego? Jak wracałem to roweru już na stacji nie było. Mam nadzieję, że wypożyczył go kaskader, a nie zwykły rowerzysta, który zgubił zęby przy pierwszej próbie gwałtowniejszego skrętu. Wypożyczanie rowerów z wpisaną usterką jest złe i niedobre. Nie może tak być. No nie może. Numer roweru 62622. No, mam też odrobinkę nadziei, że po wpisaniu usterki (napisałem ją w tonie dramatycznym) przyjechała ekipa Veturilo i po prostu go zabrała ze stacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn maja 13, 2013 22:54 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So cze 09, 2007 14:46
Posty: 984
Lokalizacja: Belany
plzeton napisał(a):
po wpisaniu usterki (napisałem ją w tonie dramatycznym)


Jak to zrobić, mieszcząc się w tych kilku literach?! :-D
Ja sądzę, że system działa zupełnie poza kontrolą i nikt tego nie czyta.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt maja 14, 2013 8:20 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn maja 18, 2009 14:34
Posty: 272
Lokalizacja: Warszawa, Sadyba
pduncz napisał(a):
plzeton napisał(a):
po wpisaniu usterki (napisałem ją w tonie dramatycznym)


Jak to zrobić, mieszcząc się w tych kilku literach?! :-D


Język polski pozwala wszystko wyrazić pięcioma literami :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt cze 04, 2013 8:46 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Pt sty 09, 2009 8:06
Posty: 31
Groob napisał(a):
Język polski pozwala wszystko wyrazić pięcioma literami :D


I częstość z jaką wypowiadam to słowo wyraźnie wzrasta odkąd zacząłem w tym roku używać Veturilo. Spadające łańcuchy, kapcie, niedziałające oświetlenie, niedziałające hamulce przednie, rowery serwisowane wyglądające na sprawne, niedziałające elektrozamki - mi się już nawet nie chce tego odnotowywać. Jeżdzę codziennie i CODZIENNIE mam z Veturilo jakiś problem. Wczoraj z pracy do domu jechałem 35 minut bo się uparłem na Veturilo. Pieszo idę 20. Dziś w Veturilo spadł mi łańcuch na skrzyżowaniu więc musiałem zmieniać rower. Na czwarty z kolei bo pierwsze trzy miały felery. W zeszłym roku Veturilo pokazało mi jak fajnie jest dojeżdżać do pracy i z pracy rowerem. W tym roku pokazuje mi, że powinienem jednak kupić sobie rower. W zeszłym roku zaszczycał nas swoją obecnością na tym forum człowiek z Veturilo/ZTM. Dziś kiedy Veturilo się sypie woli się nie odzywać. Powoli z uważnego obserwatora problemów oczekującego na poprawę sytuacji zamieniam się w hejtera :(


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr cze 05, 2013 11:26 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So cze 09, 2007 14:46
Posty: 984
Lokalizacja: Belany
plzeton napisał(a):
rowery serwisowane wyglądające na sprawne


Na to jest sposób - dzwonisz na infolinię i przekonujesz operatora, żeby przełączył w systemie rower na "aktywny". Pomaga w jakichś 80% przypadków. Co ważniejsze, "odzyskany" w ten sposób rower po tym jak już go zwrócisz - jest dostępny dla innych osób.

Pozostałe 20% przypadków to głównie problemy z elektrozamkiem - komunikat jest "rower serwisowany", ale problemem jest tak naprawdę zablokowany elektrozamek.

plzeton napisał(a):
Jeżdzę codziennie i CODZIENNIE mam z Veturilo jakiś problem. Wczoraj z pracy do domu jechałem 35 minut bo się uparłem na Veturilo. Pieszo idę 20.
(...)
Powoli z uważnego obserwatora problemów oczekującego na poprawę sytuacji zamieniam się w hejtera :(


Zamiast hejtować, pisz codziennie rzeczowy, nieemocjonalny raport ze swoich przygód na adresy:
ck@veturilo.waw.pl,
rowery@um.warszawa.pl

Ja zacząłem tak robić. Muszę zgłosić wczorajsze uszkodzenie rury w której jest mocowane siodło w jednym z rowerów, i kompletny brak hamulca w drugim...

Niech wiedzą, że są problemy, i niech nie mają możliwości wyprzeć się tej świadomości. To jest to, co możemy zrobić dla systemu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz cze 06, 2013 10:10 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N mar 01, 2009 12:43
Posty: 368
Oczywiście. Inaczej się nie da przy oddawaniu przez elektrozamek.

Cytuj:
Dzień dobry,

Serdecznie dziękujemy za nadesłaną wiadomość i chęć podzielnia się z nami swoimi wątpliwościami.



Uprzejmie dziękujemy za zgłoszenie nieprawidłowości. Zapewniamy, że niezwłocznie zwróciliśmy uwagę pracownikom naszego serwisu, aby zweryfikowali stan techniczny wskazanego przez Pana roweru oraz podjęli niezbędne kroki w celu likwidacji opisanej przez Pana usterki.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt cze 11, 2013 12:21 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 90192.html
Cytuj:
PRZERWA NAWET DO KOŃCA DNIA
Padły serwery w Niemczech,
miejskie rowery nie działają

Powodzie w Niemczech dały się we znaki... polskim rowerzystom. Z powodu awarii serwerów firmy Nextbike nie można korzystać z rowerów działających w systemach Veturilo i Bemowo Bike. Nie działają też systemy w Poznaniu, Wrocławiu i Opolu.

- W wyniku anomalii atmosferycznych padły serwery firmy Nextbike w Niemczech, awaria dotyczy wszystkich systemów Nextbike'a na świecie, w tym, co nas najbardziej boli, Veturilo i Bemowo Bike – poinformował na popularnym portalu społecznościowym Łukasz Puchalski, pełnomocnik ratusza do spraw komunikacji rowerowej.
Może włączą po południu
Jak dodał, technicy pracują już nad tym, aby problem jak najszybciej usunąć. - Niestety awaria jest na tyle poważna, że przerwa w dostępności może potrwać nawet do końca dnia – ostrzegał i przeprosił za zaistniałą sytuację.

Awarię potwierdza też firma Nextbike.
- To ogólnopolski problem. Nie ma połączenia ze stroną internetową Nextbike, nie ma korespondencji między terminalami, a całym systemem – mówi Małgorzata Udała z firmy Nextbike. – Niestety, nie można wypożyczać rowerów w Warszawie, Wrocławiu, Opolu i Poznaniu. Problem jest poważny, w ciągu dwóch, trzech godzin nie uda się postawić systemu. Mamy nadzieję na godziny popołudniowe – dodaje.
A co z osobami, które wcześniej wypożyczył jednoślad? - Jeżeli ktoś rano pożyczył rower i chce oddać, to należy przypiąć go do stojaków przy terminalach i powiadomić biuro obsługi. Nie będzie problemów i dodatkowych opłat – zaznacza Udała.
Informacje można otrzymać pod numerem 22 244 13 13.
Niemiecka firma Nextbike jest operatorem systemów rowerowych w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Opolu.
VETURILO BORYKA SIĘ Z PROBLEMAMI OD STARTU

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn cze 24, 2013 15:39 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So cze 09, 2007 14:46
Posty: 984
Lokalizacja: Belany
Gdy kilka dni temu poskarżyłem się na infolinii Veturilo że elektrozamek nie wypuszcza roweru i w ogóle często są z nimi problemy, to pani infolinka (przełożona, nie z pierwszego frontu) zaleciła mi ... korzystanie z systemu Bemowo Bike na Bemowie. Bo tam elektrozamków nie ma.

"– Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!".

Czekam jeszcze tylko, aż całkiem przestaną hamować swoją bezczelność i na zgłoszenia usterek odpowiedzą sugestią kupna własnego roweru. Albo samochodu.

Gdzie jest ZTM?!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt cze 25, 2013 12:43 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): N lut 11, 2007 10:02
Posty: 96
Lokalizacja: Warszawa
pduncz napisał(a):
Gdy kilka dni temu poskarżyłem się na infolinii Veturilo że elektrozamek nie wypuszcza roweru i w ogóle często są z nimi problemy, to pani infolinka (przełożona, nie z pierwszego frontu) zaleciła mi ... korzystanie z systemu Bemowo Bike na Bemowie. Bo tam elektrozamków nie ma.

"– Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!".

Czekam jeszcze tylko, aż całkiem przestaną hamować swoją bezczelność i na zgłoszenia usterek odpowiedzą sugestią kupna własnego roweru. Albo samochodu.

Gdzie jest ZTM?!


Olej infolinię, siedzą we Wrocławiu i mało ogarniają.
Jeśli macie jakieś problemy z Veturilo - wyślijcie mi PM, a przekażę to do kompetentnej osoby pracującej w Warszawie :)

_________________
Stojaki.waw.pl - dobre parkingi rowerowe w Warszawie


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lip 01, 2013 13:28 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Pt sty 09, 2009 8:06
Posty: 31
Maćkofff napisał(a):
Olej infolinię, siedzą we Wrocławiu i mało ogarniają.
Jeśli macie jakieś problemy z Veturilo - wyślijcie mi PM, a przekażę to do kompetentnej osoby pracującej w Warszawie :)


To może ta kompetentna osoba powie, co powoduje, że 1 rower na 10 ma sprawne oświetlenie? Tak jak jest teraz to Veturilo powinno wyłączać możliwość wypożyczania rowerów po zmierzchu. Wczoraj na 5 rowerów na stacji w ŻADNYM nie działało oświetlenie. Teraz to patrzę czy działa nawet jak jadę w dzień z czystej ciekawości. Jeden na 10. Właśnie wczoraj się wk* i będę teraz każdy rower z niedziałającym oświetleniem zgłaszał do wszystkich świętych. Właśnie kolekcjonuję listę maili, które będą dostawały DW :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 367 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 37  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL