Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 367 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 37  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lut 19, 2013 7:59 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr cze 01, 2011 9:45
Posty: 681
Powstała nowa wielokretynialna analiza wspomagania procesu podejmowania decyzji "WyPCh"(ajcie sie). Skrót rozwija się w następujący sposób:
Wydaje się - za tym słowem kryje się siła ludzkiej intuicji, poparta wielotysiacletnim doświadczeniem ludzkiej historii. Bez instynktu samozachowawczego gatunek homo sapiens nie stałby się najbardziej rozwiniętą istotą na ziemi
Prawdopodobnie - prawdopodobieństwo każdego zdarzenia we wszechświecie zawiera się w przedziale od 0 do 1. Prawdopodobieństwo prawdopodobieństwa rownego 0 ,jak i prawdopodobieństwo prawdopodobieństwa równego 1 jeden jest prawie nieprawdopodobne. Dlatego nie możemy być w pełni niepewni ani pewni w pełni. Dobrze to oddają polskie przysłowia i związki frazeologiczne: "nic nie jest pewne", "wszystko sie moze zdarzyć". Dlatego żaden wybór w analizie nie może być odrzucony, ale także żaden nie powinien być pewny mimo iż tak wskazuje inne kretynium.
Chcielibyśmy - kretynium jest ważne ze względu na siłę wiary, która przenosi góry. Ludzka wola stanowi sedno człowieczeństwa, a wszystko co się tworzy jest dla ludzi. Także w tym przypadku o prawdziwości tego twierdzenia świadczy przysłowie: "Chcieć znaczy móc"

_________________
Rowerowe mądrości http://rowerozofia.blox.pl/html
Rondo Zesłańców Syberyjskich dla piszych i rowerzystów https://www.facebook.com/RowerZnosSchodami
Rowerowy Ursus https://www.facebook.com/RowerowyUrsus


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn mar 04, 2013 8:40 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/51,3 ... 7.html?i=1

Obrazek

Szkoda, że jeszcze nie na ulicach :)

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt kwi 09, 2013 17:21 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So cze 09, 2007 14:46
Posty: 984
Lokalizacja: Belany
Oj, chyba Veturilo z elektrozamkami zalicza tej wiosny falstart:

Cytuj:
1) Wypożyczając rower po południu pojawiły się kolejne problemy.
Otóż okazało się, że sporo rowerów po prostu nie da się wyciągnąć z super nowoczesnych elektrozamków, co potwierdził stojący obok informator ZTM-u. Wskazywał mi rowery, z którymi "nie powinno być problemów", a i tak udało się dopiero za drugim razem.

2) Równie kłopotliwe jest oddawanie. Rowery bardzo ciężko wchodzą w zamki i nie wiadomo czy to już, czy jeszcze dopchnąć. Dźwięk potwierdzający jest zbyt cichy i wydawany dopiero po kilkudziesięciu sekundach, gdy niecierpliwy cyklista już jest dawno przy terminalu usiłując zwrócić rower "ręcznie".

(...)

Analogicznie w magazynie można przeprowadzić próby z elektrozamkami, których problemy po części wynikają z wadliwego projektu.


źródło: Łukasz Aranowski, https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... comments=9

To niestety potwierdza moje zeszłoroczne obawy [zobacz >>] co do marnej jakości instalacji sterującej elektrozamkami. Przez to, w połączeniu ze zmianą zasad wypożyczeń (m.in. skasowanie możliwości wypożyczenia/zwrotu przez telefon lub przez aplikację mobilną), spodziewam się że nowa odsłona systemu zbierze bardzo złe oceny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr kwi 10, 2013 7:57 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So cze 09, 2007 14:46
Posty: 984
Lokalizacja: Belany
Cytuj:
Nasi czytelnicy też skarżyli się, że nie wszystko przebiega gładko. Dość często przy oddawaniu roweru nie udawało się go zablokować za pomocą tzw. elektrozamków. Obiecano je włączyć od nowego sezonu, bo miały znacznie przyspieszyć wypożyczenie i zwrot jednośladów. Zamiast przypinać je linką z szyfrem do stojaków, rowery tylko do nich wkładamy, a elektrozamek działa jak blokada. "Przy stacji obok Dworca Centralnego elektrozamek nie zadziałał w kilku stojakach. Grzecznie zapiąłem rower na linkę. Wyrejestrowałem się w terminalu i zadzwoniłem na infolinię, żeby potwierdzić zwrot" - napisał do nas Wojtek Lasota.

Reporter "Gazety", testując 10 stacji, w połowie z nich stwierdził, że elektrozamki nie działają. - Wszystkie błędy na bieżąco będziemy eliminować. Po mieście jeździ pięć ekip serwisowych firmy Nextbike i usuwają niedociągnięcia - zapewniał Łukasz Puchalski. Liczy, że elektrozamki wkrótce będą działać bez zarzutu


źródło: Gazeta.pl Warszawa

Nie będą, panie pełnomocniku. Nie może działać prawidłowo coś, co jest z gruntu źle skonstruowane.

Moim zdaniem ZTM powinien czym prędzej wyłączyć funkcjonalność elektrozamków i nie próbować nawet jej wdrażać, przynajmniej póki nie nabierze pewności o faktycznej, a nie deklaratywnej ich funkcjonalności w warunkach testowych.

Eksperymenty na ludziach to kiepski pomysł, Veturilo tylko z pozoru są gratisowe - przecież zrzucamy się na nie wszyscy. Obecnie jest tak, że trochę działa - trochę nie działa... już wczoraj zapinałem linką rower odstawiony przez kogoś do elektrozamka, który... nie zapiął się (nie mógł - oba terminale przy Metro Słodowiec całkowicie głuche i nieczynne).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz kwi 11, 2013 22:57 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So cze 09, 2007 14:46
Posty: 984
Lokalizacja: Belany
Drugiego dnia funkcjonowania w 2013 roku Veturilo zaliczyło spory fail. Artur Tondera dla GW mówi, że nie działały 3 stacje - moim zdaniem nie działało znacznie więcej, przypuszczam że nie działała żadna. Sam sprawdziłem przy Politechnice (Noakowskiego/Koszykowa), na Poznańskiej, przy Metro Centrum i przy Cepelii, a także kompletnie zawieszony system telefoniczny IVR - wszędzie ten sam efekt, czyli brak możliwości wypożyczenia. Warto też przeczytać komentarze innych osób:

http://forum.gazeta.pl/forum/w,484,1438 ... _.html?v=2

Efektywność tego systemu w dużej mierze opiera się na wnikliwym nadzorze osób z ramienia miasta. Jeśli one nie dostrzegą nieprawidłowości, to cała popularność Veturilo może łatwo pójść na rozkurz. Martwi mnie, że Artur bagatelizuje dzisiejszy problem, bo to świadczy że ZTM nie ogarnia tematu i pozwala NextBike'owi na chałturę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt kwi 12, 2013 11:55 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Pn lut 12, 2007 22:27
Posty: 1062
Lokalizacja: Legionowo
Przy dw. Gdańskim działały codziennie rano a w Centrum przy Cepelii dało się zwócić - pojedyncze rowery przy Dw. Gdańskim były niedostępne, w jednym kod do linki nie działał.

Wczoraj nie działała stacja przy Rondzie Starzyńskiego, a przedwczoraj przy Urzędzie Dzielnicy Praga Północ.

_________________
http://www.legionowo.masa.waw.pl
http://www.bialoleka.masa.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt kwi 12, 2013 23:17 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So cze 09, 2007 14:46
Posty: 984
Lokalizacja: Belany
Najczęściej udaje się wypożyczyć te rowery, które są w bezpośredniej bliskości stacji, a te które są dalej - mają nieczynne i zablokowane elektrozamki.

Dzisiaj rano "odbiłem się" w ten sposób od stacji przy Metro Centrum - jakieś 6-7 rowerów stało na przeciwnym końcu stacji, i nie szło ich wypiąć ze stojaka (próby wypożyczenia przez terminal, nie przez Internet).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So kwi 13, 2013 10:31 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Wt gru 11, 2012 13:01
Posty: 118
A robicie szum na FB?... Bo mam dziwne wrażenie, że pan pełnomocnik rowerowy zajmuje się głównie własną promocją tamże.

_________________
"Samochód to dla Polaka emanacja jakiejś boskości"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn kwi 15, 2013 16:59 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So cze 09, 2007 14:46
Posty: 984
Lokalizacja: Belany
Za stary jestem na FB. Na szczęście media nie odpuszczają tematu, a im ładniejsza pogoda, tym większa będzie presja na ZTM.

Mam nadzieję, że lada moment ZTM odpuści w końcu te elektrozamki i każe je dezaktywować - ileż można iść w zaparte, i udawać że system jest OK? Przecież to NIE ZADZIAŁA. Im wcześniej ZTM odpuści, tym mniejszy wstyd i zamieszanie.

Mam również nadzieję że software stacji przewiduje taką możliwość... Najgorsze, że część użytkowników już przyjęła do wiadomości, że nie muszą zapinać roweru linką.

Cytuj:
Firma Nextbike, operator systemu Veturilo, przyznaje się do błędów. - Największy problem jest z łącznością. Terminale wykorzystują sieci komórkowe, żeby łączyć się przez internet. W wielu miejscach sygnał jest słaby i stąd problemy z wypożyczeniem.


źródło

To też prawda, ale wadliwe elektrozamki są bardziej uciążliwe.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz kwi 18, 2013 13:37 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
Dzisiaj, ok. 13:40, plac Hallera - stacja pełna rowerów (w tym Bemowo Bike :-), nie udało się wypożyczyć żadnego. Trudno to już zwalić na brak słońca.

Wydaje mi się, że jeśli z jakichś powodów nie można wypożyczyć ze stacji żadnego roweru (brak prądu, połączenia z serwerem, coś nie styka, zły układ gwiazd), to stacja powinna to być w stanie sama zdiagnozować i ogłosić, że jest nieczynna. A tak to robi ludziom nadzieję, że coś jednak działa i marnuje ich czas. Stojąc w kolejce do apteki widziałem jak kolejni chętni przychodzili, podejmowali po kilka prób wypożyczenia i odchodzili z kwitkiem.

Generalnie niefajnie to wyszło. Trudno będzie zrobić drugie pierwsze wrażenie w nowych obszarach.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 367 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 37  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL