Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 19  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lut 15, 2012 13:37 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 19, 2008 18:33
Posty: 460
Lokalizacja: Żoliborz
Plac Wilsona:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XmnitqqaXIA#!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lut 15, 2012 21:56 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): So paź 01, 2011 18:46
Posty: 16
A ja dziś widziałem, co prawda na chodniku,odśnieżarkę szczotkową - jechała chyba ze 30 na godzinę (stosunkowo pusty chodnik wzdłuż KENu pomiędzy Belgradzką a Przy Bażantarni - w sumie czemu tu to nie wiem, bo ruch pieszy to tam akurat średnio duży) ale chodnik za sobą zostawiała pięknie odśnieżony - czyli jednak ZOM może odśnieżać mechanicznie ! To może niedługo wezmą się też tym sposobem za ścieżki ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lut 15, 2012 22:06 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 12:07
Posty: 22
A miała oznaczenia ZOM ? Bo może jednak to jakaś zatrudniona firma zewnętrzna się tym zajęła


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lut 16, 2012 7:21 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 19, 2008 18:33
Posty: 460
Lokalizacja: Żoliborz
Mechanizacja jednak powoli nadchodzi. Wczoraj widziałem taką szczotkę mechaniczną na małej jezdni Krasińskiego przy pl. Wilsona - odśnieżała co prawda jezdnię a nie chodnik, ale może to jaskółka.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lut 16, 2012 11:32 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): So kwi 02, 2011 6:41
Posty: 231
Lokalizacja: Warszawa - Grochów, parter bez windy
Jeżeli te małe firemki ze swymi szczotkami okażą się skuteczniejsze i tańsze
to kto wie?
ZOM powinien poczuć się zagrożony i zacząć działać, a nie tylko ręka rękę myje.

_________________
Grzegorz
-----------------------------------
Trolejbus jest cichy i ekologiczny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lut 16, 2012 11:40 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 12:07
Posty: 22
Kto wie jednak ten przykład z Łodzi pokazuje że trzeba się trochę znać na sprzęcie. :shock:
http://www.youtube.com/watch?v=OuTbhLIqUzc&feature=player_embedded


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lut 16, 2012 11:54 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn maja 18, 2009 14:34
Posty: 272
Lokalizacja: Warszawa, Sadyba
A ja dziś jak zwykle jechałem do roboty wzdłuż Czerniakowskiej (między Gołkowską a Chełmską) i chodniki (po części również ścieżki) były odśnieżone mechanicznie! Tymczasem w zeszłym roku podczas śniegowego Armageddonu pół metra śniegu zalegało tam przez długie dni.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lut 16, 2012 12:08 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): So kwi 02, 2011 6:41
Posty: 231
Lokalizacja: Warszawa - Grochów, parter bez windy
Matemator napisał(a):
Kto wie jednak ten przykład z Łodzi pokazuje że trzeba się trochę znać na sprzęcie. :shock:
http://www.youtube.com/watch?v=OuTbhLIqUzc&feature=player_embedded


Filmik śmieszny, tylko autor zapomniał, że głos (jego własny) mu się nagrywa.

_________________
Grzegorz
-----------------------------------
Trolejbus jest cichy i ekologiczny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lut 16, 2012 14:03 
Offline
Dzicz Kudłata

Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 17:31
Posty: 307
Lokalizacja: Warszawa
GFM napisał(a):
Matemator napisał(a):
Kto wie jednak ten przykład z Łodzi pokazuje że trzeba się trochę znać na sprzęcie. :shock:
http://www.youtube.com/watch?v=OuTbhLIqUzc&feature=player_embedded

Filmik śmieszny, tylko autor zapomniał, że głos (jego własny) mu się nagrywa.


Ja w jego działaniu dostrzegam pewien sens. Zwródźcie uwagę że to chodnik... a co na nim robią poparkowane samochody i to mimo słupków przeciwparkingowych?! Facet stara się odśnieżyć jak najbliżej tych samochodów, a gdzie miał ustawić wylot śniegu? Wedle sztuki na bok, ale wtedy podniósł by się raban że dośnieża samochody! Także chyba wybrał mniejsze zło... a może nikt mu nie pokazał że dysza się obraca? :mrgreen:
------------------------------------------------------------------------------------
My story w tym temacie + hałas :?:


Jeszcze cztery lata temu jedynym hałaśliwym okresem (na moim osiedlu) było koszenie trawy (co najmniej dwa razy w roku). Kilku chłopa w tym gospodarz biegali z kosiarkami dookoła bloku i po całym osiedlu hałasując co niemiara tymi pierdziawkami.

Jeszcze cztery lata temu gdy nastawała jesień doznawałem błogiej ciszy. Gospodarz dysponował szczotą z gałązek. Co rano byłem delikatnie wybudzany szumem szczotki szurającej po chodniku i zagarniającej liście w pryzmy. Wszystko ręcznie.

Jeszcze cztery lata temu gdy nastawała zima gospodarz śnieg zagarniał ręczną szuflą i tą samą szczotą z gałązek. Wszystko ręcznie.


Od trzech lat w okresie koszenia traw głowa mi pęka od hałasu. Wszystko mechanicznie. Łącznie ze zgarnianiem/zdmuchiwaniem trawy.

Od trzech lat w okresie jesiennym wszystkie liście są "zamiatane" mechaniczną dmuchawą. Wszystko mechanicznie.

Trzy lata temu gospodarz został zmechanizowany i na zime dostał mechaniczną małą odśnieżarkę. Wydajność lepsza od szufli, ale znowu hałas...

Dwa lata temu gospodarz dostał mini quadzika (w lecie jako kosiarka) z lichym mini pługiem z przodu. Wzrosł wydajność, zmalał hałas.

Tej zimy jest już mały quad z wirującą szczotką z przodu. Super wydajność i w zasadzie bezdźwięczny.

Od momentu zmechanizowania mój gospodarz zawstydza ZDM. Szybkość i jakość z jaką odśnieża chodniki i place na osiedlu jest nieporównywalna do ręcznego odśnieżania pobliskich przystanków, chodników.

_________________
Pozdrawiam wildzi


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lut 17, 2012 10:05 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Śr lis 28, 2007 10:48
Posty: 66
Lokalizacja: Warszawa
U mnie też rano przez chwilę coś słychać i... chodnik odśnieżony. Trzeba się zerwać z łóżka i szybko podbiec do okna, żeby zdążyć dostrzec tego jeżdżącego potwora.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 19  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL