Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz mar 08, 2012 6:12 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Pn lut 12, 2007 22:27
Posty: 1062
Lokalizacja: Legionowo
Pewnie najpierw sprzątnęli, a potem wysłali kontrolę w teren, która nie stwierdziła nieprawidłowości - typowe (dlatego warto robić zdjęcia).

grzcie2083 napisał(a):
Bardzo dobrze widać najprawdziwsze kłamstwa wypowiedziane ustami p.o. dyrektora ZOM w tym piśmie.
https://docs.google.com/open?id=0BxBtWT ... SVVlU055Zw


Co do odśnieżania dróg dla rowerów, to może warto zacząć męczyć temat na poziomie sieci Miast dla Rowerów i parlamentarnej grupy ds. transportu i turystyki rowerowej, żeby jednoznacznie określić jego zasady w skali kraju i zapobiec takim wybrykom, jak ostatnia zmiana obowiązku odśnieżania na zalecenie.

_________________
http://www.legionowo.masa.waw.pl
http://www.bialoleka.masa.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt mar 20, 2012 10:17 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
(Nie) chcę krakać, ale taka się fajna pogoda zrobiła, że może to będzie rekordowo rowerowy rok.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N gru 09, 2012 15:14 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
Tymczasem 1500 km na północ od Warszawy:

http://www.ibikeoulu.com/

Cytuj:
Winter cycling congress is the only international cycling conference concentrating on winter cycling. The two day event offers delegates from around the world a chance to share best practices for creating and sustaining cycling-friendly cities though out the year, even in challenging winter conditions.

Why in Oulu? Well, to start with the City of Oulu is well known for its’ high share of winter cyclist despite the extremely cold and snowy winter conditions. We been around the world and haven’t found another city with similar winter cyclist rates. And when we talk about winter, we mean business: the Oulu region has an average temperature of – 9 ℃ in February and about 160 – 175 days with snow coverage/year. The thermal winter period lasts from early November to mid April. Out of all the trips made in Oulu about 12% are done by bike even during the coldest winter months. During summer months the share is 23%.


Z Polski na razie się nikt nie zarejestrował.

Wrzucam w wątku o odśnieżaniu, bo zasadą w Oulu jest odśnieżanie i piaskowanie głównych tras rowerowych w każdy dzień powszedni przed 7 rano (i ewentualnie dodatkowo przed szczytem popołudniowym jeśli napada). Na jednym z filmików ze strony jest jazda na rowerze przy -30 stopniach C i widać nawet dzieci w przyczepce rowerowej:

http://www.youtube.com/watch?v=aE-6gUoPGPM

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt gru 14, 2012 10:37 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn maja 18, 2009 14:34
Posty: 272
Lokalizacja: Warszawa, Sadyba
Ktoś wczoraj wrzucił na fejsa - Sobieskiego chyba na odcinku Beethovena-Idzikowskiego. Tam nie ma żadnych posesji, więc to musiało miasto zrobić. Jeszcze nie jechałem, ale wygląda to nieźle (choć dobrych kilka dni po opadach).
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt gru 14, 2012 15:24 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Szkoda w zimie psuć koła na śc(n)ieżynkach rowerowych - tylko ulice!

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt gru 14, 2012 16:01 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn maja 18, 2009 14:34
Posty: 272
Lokalizacja: Warszawa, Sadyba
Wiesz co, dziękuję ci bardzo, ale ja się poruszam rowerem miejskim, z dostojną prędkością, w "cywilnych" ciuchach. Na propozycje jazdy dwujezdniową autostradą miejską, po której samochody popieprzają setką, jestem trochę za stary. Zwykle po prostu wybieram dojazd spokojniejszymi ulicami. Ale akurat od Beethovena w kierunku południowym mam do wyboru albo Sobieskiego, albo Czerniakowską/Powsińską. Dla mnie ścieżki wzdłuż tych ulic (zwłaszcza ten nieodśnieżony ogryzek przy placu Bernardyńskim, nieomijalny element mojej trasy do i z pracy) to jest po prostu konieczność.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt gru 14, 2012 18:16 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N mar 01, 2009 12:43
Posty: 368
Ja też poruszam się rowerem miejskim (Gazelle z 1980) i, jak najbardziej, jeżdżę arteriami.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt gru 14, 2012 20:17 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Śr lip 28, 2010 23:16
Posty: 70
Lokalizacja: Warszawa Ursynów / Mokotów
Problem Sobieskiego dotyczy także mojego dojazdu do pracy. I uważam, iż nieodśnieżanie tego odcinka stanowi znaczne utrudnienie, bo objazd jest słaby. Mimo, iż rowerem zimowym (typowy miejski) nieraz jeżdżę ulicami typu al. Niepodległości czy al. Jerozolimskie to Sobieskiego słabo się nadaje do tego. Prawie 1,5km bez świateł z buspasem po prawej. A blokowanie buspasa w sytuacji gdy za mną jedzie kilka autobusów nie wydaje mi się jednak dobrym pomysłem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt gru 14, 2012 22:35 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt kwi 04, 2008 11:21
Posty: 416
Lokalizacja: Laski - Warszawa
Wojtek napisał(a):
Szkoda w zimie psuć koła na śc(n)ieżynkach rowerowych - tylko ulice!

W zasadzie popieram, ALE:
1. korki - dziś kilka razy musiałem stać w korku. Jadąc samochodem znoszę to dobrze, korkuję to i stoję, ale na rowerze mnie to wkurza. Często naprawdę nie ma jak ominąć.
2. agresywni kierowcy, którzy chamskimi (trąbienie) lub wręcz bandyckimi (wyprzedzanie na gazetę przy dużej prędkości i wolnym sąsiednim pasie) próbują się mnie pozbyć z jezdni.
W dodatku DDR są zwykle w stanie trudnym do jednoznacznego zakwalifikowania: przejezdne, ale nie nadające się do jazdy. Gdy w zeszłym roku były zupełnie zasypane z chamstwem kierowców spotykałem się znacznie rzadziej.
Przy okazji pozdrawiam bratnie dusze na sędziwych gazelach!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr sty 30, 2013 10:36 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
Obrazek
Nie odśnieżymy tej ścieżki rowerowej i co Pan nam zrobisz?

Co ciekawsze - nie będziemy odśnieżać ścieżek też w 2014 i 2015 roku.

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL