Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 19  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt mar 06, 2009 21:27 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
Jednym z powodów nieodśneżania ścieżek, podawanych przez ZOM i Wydział Utrzymania ZDM, był "brak miejsca do składowania śniegu" (zapewne na przyszłą zimę.) :wink: Dlatego też zapewne ZOM wykorzystuje w tym celu ścieżki rowerowe.

Czesi jednak rozwiązali problem składowania śniegu! (tylko od lat 18!) :lol:

I byłby pomnik od rowerzystów dla ZOMu... :mrgreen:

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So mar 07, 2009 9:02 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
Paweł napisał(a):
Pamiętacie mój temat o samopomocy w odśnieżaniu ścieżek? Został skasowany (ale nie o tym chciałem napisać).


Nie został skasowany, tylko połączony z niniejszym.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N mar 08, 2009 10:40 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt kwi 04, 2008 11:21
Posty: 416
Lokalizacja: Laski - Warszawa
Paweł napisał:
Cytuj:
Pamiętacie mój temat o samopomocy w odśnieżaniu ścieżek?
Zainteresowanie moją propozycją było nikłe (dokładnie 1 osoba mnie poparła) mimo to dwa maile wystarczyły byśmy (ja i velogustlik) otrzymali odpowiedź, że już się zabrali do roboty i śnieg odwalony został. Zapewniono nas również, że na przyszłość nie będą czekać na ponaglenia tylko od razu będą odśnieżać.
Oczywiście fajnie jest pozrzędzić sobie na forum a gdy co do czego to nikomu się nie chce krótkiego maila wysłać.

Ja na tym samym forum zaprponowałem coś trochę innego: stworzenie listy ścieżek, które powinny być odśnieżane. Pomysł był taki, żeby osoby znające dany rejon zgłosiły trasy dla całej dzielnicy. Były co prawda dwie odpowiedzi, ale trochę od czapy, bo polegały na rzucaniu luźnych pomysłów z całego miasta (przy okazji padła opinia, którą zresztą poparłem, że ten kawałek wzdłuż ul. Słowackiego to nieporozumienie, i dobrze, że przynajmniej tymczasowo można tam pojeździć jezdnią). Twojego glosu, Pawle, tam nie było... Czy chodzi o to, że jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest monitowanie o odśnieżenie jednego odcinka po tym, jak tam już leży śnieg? Zapewnienie, które otrzymałeś, odnosiło się chyba tylko do ul. Słowackiego, bo ścieżka wzdłuż Broniewskiego na odcinku żoliborskim nadal nie była odśnieżana. Na terenie Bielan oczyszczono potem mniej więcej co drugi odcinek. Może dostali maile od osób, które jeżdziły akurat między tymi skrzyżowaniami?
Oczywiście skupienie się na jednym drobiazgu daje większe szanse powodzenia. Tu jednak chodzi o to, żeby można było dojechać do celu. Wyjeżdżając do pracy musiałbym więc z odpowiednim wyprzedzeniem, przewidując opad śniegu, pisać listy do przynajmniej trzech dzielnic, a jeśli mam coś do załatwienia w mieście, to do kilku kolejnych. I to w sprawie każdego odcinka oddzielnie, ba jak widać na wskazanym wyżej przykładzie, horyzomt umysłowy urzędników jest dość wąski. Dlatego nie odpowiedziałem na Twoj apel, bo moim zdaniem nie tędy droga. Właściwe rozwiązanie ustalono parę lat temu przy tzw. okrągłym stole transportowym. Problem polega na tym, że nawet rowerzyści nie wdrożyli w życie tej części, która od nich zależała. A punktem wyjścia miała być właśnie lista ścieżek, które należy w zimie należy odśnieżać. Nie znam na tyle całej Warszawy, żeby zrobić to samemu. Listę dla Żoliborza i Bielan zaproponowałem i jest gotowa. Podjąłem się, i to podtrzymuję, zabrać i ujednolicić propozycje dla pozostałych dzielnic, a następnie pociągnąć sprawę dalej, czyli słać pisma do ZOM itp. Najpierw jednak kilka osób musiałoby poświęcić chwilę czasu - chyba naprawdę niedużo - żeby podesłać mi pomysły dla dzielnicy, po której na codzień jeżdżą. Ponawiam prośbę, bo sądzę, że po zainwestowaniu niewielkiego wysiłku jest szansa na osiągnięcie znacznie lepszych efektów, niż obietnica zadbania o kilkaset metrów ścieżki wzdłuż Słowackiego.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N mar 08, 2009 20:21 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
W Norwegii jest więcej śniegu...

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt mar 24, 2009 8:44 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
marek.slon napisał(a):
Paweł napisał(a):
Pamiętacie mój temat o samopomocy w odśnieżaniu ścieżek?
Zainteresowanie moją propozycją było nikłe

Ja na tym samym forum zaproponowałem coś trochę innego:


Ze względu na śnieg za oknem odkurzam wątek.

Mam wrażenie, że ta wymiana zdań znakomicie pokazuje, na czym polega problem polskich oddolnych inicjatyw społecznych w ogólności, a inicjatyw w Internecie w szczególności. Każdy ma własny pomysł, który oczywiście jest najlepszy, a inne pomysły w porównaniu z nim są kulawe. Fora i listy internetowe świetnie się nadaje do burzy mózgów i wymiany informacji, ale porozumienie jednak łatwiej osiągnąć twarzą w twarz (choć tu również wymaga to dobrej woli z obu stron).

Wracając do tematu: wydaje mi się, że oba pomysły są dobre. Trzeba mieć jasną wizję tego, do czego dążymy (rozwiązanie systemowe: sieć odśnieżanych głównych ścieżek + oznakowanie umożliwiające korzystanie z jezdni przy pozostałych), ale żeby ta wizja się zrealizowała, to najpierw odpowiednie czynniki muszą dostrzec, że w ogóle istnieje problem nieodśnieżonych dróg rowerowych - i tutaj pomysł Pawła jest jak najbardziej OK. Bo jeśli przyjdziemy z nawet najbardziej dopracowanym rozwiązaniem systemowym, a jednocześnie nikt nie będzie się skarżył na nieodśnieżone ścieżki, to nie sądzę żeby coś z tego wyszło.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt mar 24, 2009 9:33 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Śr lis 28, 2007 10:48
Posty: 66
Lokalizacja: Warszawa
Oto moja propozycja (tylko te kawałki potrzebuję w zimie):
1. wschodnia część ul. Puławskiej od ul. Wałbrzyskiej do ul. Poleczki
2. północna część Doliny Służewieckiej od ul. Puławskiej do al. KEN


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt mar 24, 2009 21:18 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt kwi 04, 2008 11:21
Posty: 416
Lokalizacja: Laski - Warszawa
Cytuj:
Trzeba mieć jasną wizję tego, do czego dążymy (rozwiązanie systemowe: sieć odśnieżanych głównych ścieżek + oznakowanie umożliwiające korzystanie z jezdni przy pozostałych), ale żeby ta wizja się zrealizowała, to najpierw odpowiednie czynniki muszą dostrzec, że w ogóle istnieje problem nieodśnieżonych dróg rowerowych - i tutaj pomysł Pawła jest jak najbardziej OK. Bo jeśli przyjdziemy z nawet najbardziej dopracowanym rozwiązaniem systemowym, a jednocześnie nikt nie będzie się skarżył na nieodśnieżone ścieżki, to nie sądzę żeby coś z tego wyszło.


Nie ganię Pawła ani jego pomysłu, nie mam nic przeciwko monitowaniu o konkrente odcinki i nie apelowałem, żeby tego nie robić. Olek ma rację, że i tak trzeba będzie jednocześnie działać w ten sposób. Kiedyś zostało jednak ustalone co innego: że ustalimy listę ścieżek głównych, które powinny być odśnieżane. Dlatego, niezależnie od doraźnych akcji, trzeba to wreszcie zrobić - i potem dopominać się o realizację. Bardzo bym chciał doczekać takiego momentu, kiedy w Warszawie problemem będzie śnieg zostawiony na jakimś odcinku drogi rowerowej: na razie rzadką niespodzianką jest jakiś oczyszczony kawałek lub - to już prawie niespotykane - jakaś trasa w całości.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 1:28 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
Psiakrew, znowu śniegu nasypało... :evil:

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 9:05 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn gru 10, 2007 21:57
Posty: 127
Lokalizacja: Nowa Praga
Monty B. Ike napisał(a):
Psiakrew, znowu śniegu nasypało... :evil:


A ponoć wiosnę mamy, nie...? :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz mar 26, 2009 20:44 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Pn sty 05, 2009 17:14
Posty: 9
a ja jeżdżę sobie autobusiem!!!!!! :D narazie , przynajmniej .
potem przesiądę się znowu na rower .


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 19  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL