Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N sty 18, 2009 3:59 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
Trzy podejścia do rowerowych pługów śnieżnych:
http://pl.youtube.com/watch?v=8zZkyLTfLPg
http://pl.youtube.com/watch?v=hvQ_iEtn3mw
http://pl.youtube.com/watch?v=VozlU8TXEvA
http://www.cyclelicio.us/2008/01/bicycle-snow-plow.html

Może by tak zaproponować ZOMowi?

Instrukcja -- zrób to sam (bez http, żeby nie skróciło linka):
//www-bdnew.fnal.gov/pbar/organizationalchart/peterson/snowplow_files/Bike_Plow.html

Przydałyby się lekkie pojazdy, nie robiące dołów w chodnikach... Kiedyś po parkach jeździły hałaśliwe dwusuwy pt. "Dzik", niekiedy z lemieszem. A obecnie są urządzenia bardziej high-tech:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Poza tym -- ciekawy przykład ze Złotowa -- umowa na oczyszczanie:
http://www.bip.zlotow.pl/?p=document&action=save&id=378&bar_id=556
Złotów napisał(a):
w trybie przetargu nieograniczonego na „utrzymanie czystości i pielęgnację zieleni na terenie miasta Złotowa”, strony zawierają umowę o następującej treści:

Przedmiot umowy
§ 1
Zamawiający powierza a Wykonawca zobowiązuje się do wykonania usługi dotyczącej:
bieżącego utrzymania czystości ulic, placów, chodników (ścieżek rowerowych) i terenów zieleni oraz prac związanych z pielęgnacją terenów zieleni o łącznej powierzchni 305 040 m², w tym:
tereny zieleni 121 452 m²,
jezdnia 137 905 m2,
chodniki 45 863 m2.

Wykaz terenów objętych przedmiotem umowy stanowi załącznik do niniejszej umowy.
Szczegółowy zakres przedmiotu umowy obejmuje:

2.1. Bieżące (letnie i zimowe) utrzymanie czystości ulic, placów, chodników (ścieżek rowerowych) i terenów zieleni:
Widać nie mają tam ZOMu...

Na Allegro sprzedają Multicara
Kiedyś podobne służyły w ZOMie, ale wyrdzewiały...

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sty 19, 2009 11:07 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Śr lis 28, 2007 10:48
Posty: 66
Lokalizacja: Warszawa
Przeczytałem tu, że zima to nie pora na jazdę rowerem. Moje doświadczenia są zupełnie przeciwne. Na święta skończył mi sie bilet sieciowy, to postanowiłem spróbować powrócić do opcji rower=środek transportu po caaaałej Warszawie (jestem rok po operacji kolana). Wynik: pierwsze 3 dni było ciężko (kondycja). Potem już tylko coraz lepiej, zapomniałem do czego służą chusteczki higieniczne (sezon zachorowań na grypy i przeziębienia zauważam po ilości reklam tabletek w tv), kolano powraca do zdrowia znacznie szybciej w porównaniu z opcją rehabilitacja + "zaledwie" 100km miesięcznie na rowerze (posiadanie biletu miesięcznego rozleniwia!!!). I jeszczwe ta perwesyjna radocha z jazdy w dni, kiedy są intensywne opady śniegu (w tym roku jeździłem 2,5h w ten dzień).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sty 19, 2009 18:52 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Pt paź 19, 2007 12:29
Posty: 54
Dziś jechałem drogą z Wieliszewa do Legionowa. Droga lokalna, ruch znikomy, żadnych miejsce szczególnie niebezpiecznych. Od drogi nr. 631 do Legionowa jest tam droga rowerowa lub ciąg pieszo-rowerowy. O tej porze roku - nieprzejezdny. Po co ona tam jest i po co znajduję się tam zakaz ruchu rowerem? Może od tego trzeba zacząć? Nie budować dróg rowerowych tam, gdzie są zbędne.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sty 19, 2009 22:34 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
Jeszcze odśnieżanie drogi rowerowej w szwedzkim miasteczku (komuś obrazek na stronie 1 tego wątku nie chodzi -- może ten pójdzie):
Obrazek

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So lut 14, 2009 10:02 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 12:33
Posty: 60
Lokalizacja: Warszawa: Kamionek => Grochów => Gocław
Odpowiedź od ZOM w sprawie odśnieżania dróg rowerowych przesłałem na biuro@... bo miałem jakiś problem ze wstawieniem obrazka.

Nie przewidziano żadnych środków na 2008/2009.
Odśnieżane będą doraźnie przez bezrobotnych i więźniów w ramach programu "Czysta Warszawa" po wystąpieniu "intensywnych opadów".

Co do pytania o kwestię ew. odszkodowań to "uzasadnione i udokumentowane" roszczenia spadają na ubezpieczyciela.

Nic nowego.
W sumie to niczego innego nie oczekiwałem.
Czyli pytanie - czy moje działanie miało sens?

_________________
Zgłaszaj nielegalne parkowanie! http://znak-B36.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So lut 14, 2009 20:35 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Pn sty 05, 2009 17:14
Posty: 9
Witam wszystkich rowerzystów i rowerzystki .
Ja już nie bawię się w narzekanie na odśnieżane ścieżek rowerowych . Jest to walka z wiatrakami , wszyscy mają Nas w ,, nosie ".

Żegnam .
EP
Panie Tomaszu szkoda czasu i energii .


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So lut 14, 2009 20:56 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Cytuj:
Ja już nie bawię się w narzekanie na odśnieżane ścieżek rowerowych


Kupiłeś sobie pług do roweru?

BTW. Nie bawimy się w narzekanie, ale w szukanie sposoby przełamania oporu urzędników. :-)

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lut 16, 2009 18:07 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So cze 09, 2007 14:46
Posty: 984
Lokalizacja: Belany
saracen napisał(a):
Ja już nie bawię się w narzekanie na odśnieżane ścieżek rowerowych . Jest to walka z wiatrakami , wszyscy mają Nas w ,, nosie ".


Ja tam nastawiam się "długodystansowo" - rzadko pojedyczne zgłoszenie czy kilka zgłoszeń ma u nas wpływ na ogólną strategię, ale sądzę że w dłuższej perspektywie narzekanie ma szanse zmienić podejście zarządcy drogi. Bo co innego może, jeśli nie ono? Nagłe olśnienie? ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lut 17, 2009 11:41 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz sie 09, 2007 9:16
Posty: 161
Witam
Mam taki pomysł: Mianowicie w wątkach na tym forum przewija się, że nie odśnieżają ścieżek, bo nikt tego nie zgłasza albo zgłoszeń jest za mało więc są zlewane. Może by tak w tym temacie podawać ścieżki/chodniki na których nam zależy by były odśnieżone a kto żyw z tego forum będzie wysyłał maila z prośbą o odśnieżenie. Tym sposobem odśnieżenie ścieżki będzie poparte prośbami kilkunastu osób, co może ruszy odpowiednie służby...

PS. Jeśli temat jest głupi to do kosza z nim.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lut 17, 2009 14:58 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So cze 09, 2007 14:46
Posty: 984
Lokalizacja: Belany
To trzeba zrobić listę propozycji, a później uruchomić głosowanie :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL