Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt kwi 01, 2014 19:34 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
MB napisał(a):
Weźcie pod uwagę, że chociażby w Niemczech na większych skrzyżowaniach trafiają się wydzielone prawoskręty w ogóle omijające sygnalizację świetlną.


1. To nie jest zielona strzałka. Nie ma kluczowego problemu - przesłaniania widoczności na pieszego / rowerzystę przez samochód stojący na sąsiednim pasie.

2. Rozwiązanie wygląda na dość leciwe, znasz jakieś nowsze przykłady? O ile dla pieszych i rowerzystów to może być, to taki kąt połączenia jezdni uznaje się raczej za niekorzystny.

3. W Niemczech rzadko, bo rzadko, ale jest też blaszana zielona strzałka. Chyba raczej we wschodnich, ale głowy nie dam.

MB napisał(a):
U nas coś takiego byłoby już chyba niezgodne z obowiązującymi przepisami


Substytut to mogłoby być stale czerwone światło + zielona strzałka. Była taka propozycja dla niedawno osygnalizowanych prawoskrętów w rejonie Sobieskiego / Witosa / Idzikowskiego, ale chyba nie została zrealizowana.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr kwi 02, 2014 9:47 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Cytuj:
2. Rozwiązanie wygląda na dość leciwe, znasz jakieś nowsze przykłady? O ile dla pieszych i rowerzystów to może być, to taki kąt połączenia jezdni uznaje się raczej za niekorzystny.


Widziałem takie w Kolonii, faktycznie nie wyglądało na nowe.

Cytuj:
3. W Niemczech rzadko, bo rzadko, ale jest też blaszana zielona strzałka. Chyba raczej we wschodnich, ale głowy nie dam.


Widziałem w Berlinie, ale może jeden raz na naprawdę niewielkim skrzyżowaniu.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL