Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt sty 06, 2012 21:54 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Pn lut 12, 2007 22:27
Posty: 1062
Lokalizacja: Legionowo
Dzwonił do mnie dziś mój brat, Stefan, który pracuje w Agorze jako fotoreporter. W najbliższą niedzielę, 8 stycznia 2012r. o godzinie 9:00 potrzebnych jest kilku rowerzystów do testów automatycznej detekcji rowerów na skrzyżowaniu ul. Sobieskiego z Al. Witosa

Dawno tam nie byłem, więc nie wiem, czy założyli ją tam, a jeśli tak, to kiedy - nie wiem, też, na ile ułatwia ona życie rowerzystom, ale to będzie można sprawdzić na miejscu.

Zainteresowanym podaję kontakt do mojego brata:
e-mail: stefanromanik@o2.pl
tel.: +48602853369

_________________
http://www.legionowo.masa.waw.pl
http://www.bialoleka.masa.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So sty 07, 2012 16:46 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn cze 23, 2008 17:51
Posty: 118
Lokalizacja: Stolica - zachodnie centrum
wildzi1985 napisał(a):
Mała fotorelacja z budowanej od nowa asfaltowej drogi rowerowej wzdłuż Sobieskiego, strona wschodnia. Ta inwestycja jest dowodem że potrafimy wybudować prawdziwą drogę rowerową, w porównaniu do potwora ze zdjęć Pawrzes PL.

Bez zdjęcia niestety, zacznę od tego że pracownicy, na zlecenie ZDM, układali betonową kostkę w miejscu wąskiego paska trawnika między ulicą Chełmską, a przystankiem Kostrzewskiego 02. Panowie byli wręcz pewni że spowoduje to jeszcze większą pokuse nielegalnego parkowania, niestety w zleceniu nie mieli wbijania "syrenek".

Jedziemy dalej...
Obrazek
Skrzyżowanie z Idzikowskiego. Klasa :)

Obrazek
Widok (na zachód) na przejazd do Idzikowskiego.

Obrazek
Na całym "węźle" krawężniki są na zero :). Na trzeciej z kolei jezdni [tam gdzie Panowie] (skręt z Sobieskiego w Idzikowskiego) powstała osobna sygnalizacja. Niestety gdy za plecami mamy zielone to tu jest czerwone.

Obrazek
Długa prosta, dobra separacja od pieszych.

Obrazek
Za przystankiem super. Nawet jest mały płotek który zniechęci do wchodzenia za wiatę. PS. Wiata rządzi :)

Obrazek
Skrzyżowanie z Witosa. Krawężniki na zero. Yi wszystkie jezdnie przejeżdża się na jednym zielonym.

Obrazek
Widok w lewo, dołączenie do istniejącego ciągu pieszo-rowerowego.

cdn...


wildzi1985 napisał(a):
cd.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Układanie asfaltu na chodniki za przystankiem Mangalia :)

Obrazek
Jadąc dalej w kierunku Miasteczka Wilanów takie sceny spotykamy... 986, zgłoszenie przyjęte. Wracałem już Powsińską więc nie wiem jaki efekt przyniósł telefon.

KONIEC.

_________________
"Lobby rowerowe jest bardzo silne i zaborcze" - Janusz Galas, Inżynier Ruchu m.st. Warszawy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sty 09, 2012 15:44 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Pn lut 12, 2007 22:27
Posty: 1062
Lokalizacja: Legionowo
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... ystom.html

_________________
http://www.legionowo.masa.waw.pl
http://www.bialoleka.masa.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sty 09, 2012 19:18 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 06, 2007 13:58
Posty: 447
Lokalizacja: grochów
Tylko po co wydzielone skręty z Sobieskiego w Idzikowskiego i z Witosa w Sobieskiego, oba w prawo, gdy obie te relacje wykorzystywane są w stopniu niemal zerowym z uwagi na krótsze alternatywy? Ok, jeśli były i ich likwidacja to rzecz dla ZDM+IR nie do pomyślenia, ale po co osobne fazy jak zwykle spychające pieszych i cyklistów na sam priorytetowy dół...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt sty 10, 2012 8:46 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
To samo zrobiono na skrzyżowaniu Doliny Służewieckiej i Nowoursynowskiej. Samochód korzystający z prawoskrętu jeden na dziesięć minut, za to piesi i rowerzyści mogą się cieszyć pięknie dobranym czerwonym światłem do każdego zielonego, aby przypadkiem nie zachciało im się przejść w jednym cyklu.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt sty 10, 2012 9:40 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 6:25
Posty: 128
Lokalizacja: Ursynów
Również KEN/Wąwozowa. Tam na dodatek wyspa dzieląca pasy jest tak mała w stosunku do panującego tam dużego ruchu że rowerzyści się na niej po prostu nie mieszczą. Błagam, znajdzcie jakiś punkt zaczepienia na takie idiotyzmy, bo pisałem już w tej sprawie do ZDM i IR ale ci mnie zbyli bo wg nich wszystko jest w porządku.

Ja coś znalazłem, sygnalizator dla samochodów na takich prawoskrętach nie jest sygnalizatorem kierunkowym czyli wg rozporządzenia nie zapewnia bezkolizyjnej jazdy poza jazdą na wprost, kierowca skecający w prawo powinien więc ustąpić pieszemu i rowerzyście poruszającym się na wprost. No ale one są tak nachalnie poustawiane "na wyjeździe" że i do tego może być ciężko się przyczepić.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt sty 10, 2012 10:11 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Pn lut 12, 2007 22:27
Posty: 1062
Lokalizacja: Legionowo
Podobnie było na Wisłostradzie/Sanguszki:
http://www.youtube.com/watch?v=V60dwIsi ... r_embedded

A tak jest po przeprogramowaniu sygnalizacji
http://www.youtube.com/watch?v=mVmIHVgB ... r_embedded

Myślę, że warto na wszystkich takich skrzyżowaniach nagrać podobne filmy, jak ten pierwszy, najlepiej w takiej porze, kiedy jest duże natężenie ruchu samochodowego i po prostu pokazać to skręcające powietrze, które muszą przepuszczać piesi i rowerzyści, a w piśmie umieścić link do filmu - z prawdą objawioną trudno dyskutować :D

_________________
http://www.legionowo.masa.waw.pl
http://www.bialoleka.masa.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz sty 12, 2012 10:26 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lut 19, 2010 14:05
Posty: 694
Lokalizacja: Warszawa, daleko za Wawrem
A i TVN Warszawa podchwycił temat:
http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,zielone-dla-rowerzystow,366665.html
Cytuj:
Zielone dla rowerzystów

Komputer na skrzyżowaniu decyduje, kto bardziej potrzebuje zielonego światła. Czujniki działają już nie tylko na drogach, ale również na ścieżkach rowerowych. Wybraliśmy się z kamerą na Stegny by sprawdzić, jakie udogodnienie dla cyklistów przygotował Zarząd Dróg Miejskich.

Na zakorkowanym skrzyżowaniu ul. Sobieskiego z al. Sikorskiego i Witosa na Stegnach pojawiła się niedawno "inteligentna sygnalizacja świetlna". Specjalne kamery i czujniki reagują nie tylko na nadjeżdżające samochody, ale także rowerzystów.
- Jeżeli na skrzyżowanie wjedzie samochód, czy na ścieżce pojawi się rower, albo pieszy naciśnie guzik przy sygnalizacji, czujniki to wykryją – tłumaczy Adam Sobieraj, rzecznik ZDM.

Pętla dla cyklistów
To dzięki pętlom indukcyjnym komputer wie, jakie jest natężenie ruchu na skrzyżowaniu i kiedy może zapalić zielone światło dla nadjeżdżającego rowerzysty. Właśnie do tego służy pętla indukcyjna. - Żeby jednak spełaniała swoją rolę, rowerzyści nie mogą zjeżdżać ze ścieżki rowerowej - podkeśla Sobieraj.

Takie zachowanie może spowodować, że specjalne kamery nie zauważą cyklisty i zielone światło się nie włączy. - Jednak, gdy detektory "namierzą" już cyklistę, zielone światło nie zmieni się przed zjechaniem rowerzysty ze skrzyżowania - zapewnia rzecznik ZDM.

"Znakomite, ale..."
Jak działa w praktyce taka inteligentna sygnalizacja? Poprosiliśmy Annę Pawluk z Warszawskiej Masy Krytycznej, żeby osobiście sprawdziła. Okazuje się, że znakomicie. - To bardzo przydatna rzecz dla rowerzystów, gdyż jadąc ciągiem nie trzeba się zatrzymywać – chwali działanie systemu.
- Do tej pory przejazd przez to skrzyżowanie za jednym razem był praktycznie niemożliwy - dodaje Sobieraj.

Będą kolejne
Do tej pory pętle indukcyjne pojawiły się na ścieżkach rowerowych na skrzyżowaniu Kondratowicza z Rembielińską na Bródnie, czy na nowej ścieżce przy ul. Poleczki i u zbiegu Tamki z Kruczkowskiego na Powiślu.

Gorzej jest na innych skrzyżowaniach, gdzie nie ma ścieżek rowerowych i trzeba jechać obok samochodów. Tam nie ma kamer, a pętle indukcyjne nie wykrywają rowerzystów. Efekt? Trzeba czekać, aż obok pojawi się auto - zwracają uwagę sami rowerzyści.
- Znamy ten problem. Zapewniam, że zostanie usunięty, a czujniki będą działać w kolejnych miejscach - zapewnia Adam Sobieraj.

Odpowiednie ubranie
Rzecznik Zarządu Dróg Miejskich podkreśla także, że poprawne działanie systemu jest dużej mierze zależne od samych rowerzystów, a dokładniej od ich ubioru. – Videodetekcja musi zauważyć rowerzystę. Jeżeli będzie on jechać w czarnej kurtce, bez oświetlenia, czujniki mogą nie zadziałać – ostrzega i apeluje o odpowiednie przygotowanie siebie i swojego roweru do jazdy po mieście.

To wreszcie są tam pętle indukcyjne czy kamery?

_________________
Ważne jest dokąd zmierzamy, a nie jak szybko.

"... we humans tend to screw up everything that's good enough as it is...or everything that we're attracted to, we love to go and defile it." - Chris Cornell


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz sty 12, 2012 20:36 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Cytuj:
Rzecznik Zarządu Dróg Miejskich podkreśla także, że poprawne działanie systemu jest dużej mierze zależne od samych rowerzystów, a dokładniej od ich ubioru. – Videodetekcja musi zauważyć rowerzystę. Jeżeli będzie on jechać w czarnej kurtce, bez oświetlenia, czujniki mogą nie zadziałać – ostrzega i apeluje o odpowiednie przygotowanie siebie i swojego roweru do jazdy po mieście.


To powinno być w wątku o obowiązkowych kamizelkach odblaskowych ;)

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL